www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze Cu Amplificatoarele Si Efectele Noastre


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Poate puțin ciudatã poziția OD-urilor dupã fuzz și distorsiune. Ai încercat OD - fuzz - RAT?

Sau nu le folosești simultan?

 

mie mereu mi-a placut mai mult od-ul dupa wah iar fuzz-ul inaintea wah-ului...e mai dramatic efectul. Multe fuzz-uri parca nu se inteleg bine cu pedala de wah daca aceasta e inainte.Si inca o mica problema cu fuzz-ul asta al meu de la voodoo lab e ca nu-i prea plac pedalele cu buffer in fata ei,deci si oprite.De ex. dupa cs-2 sau bad monkey capata niste inalte cam contondente...altfel suna super.Ce e modificat acum pe pedalierul meu fata de poze e ca bad monkey e in fata la "dirty little secret "pe care-l folosesc ca un fel de booster..suna foarte bine combinate (bm + dls). RAT-ul meu "canta" mereu de unul singur,suna bestial asa...ca fiind destul de high gain daca-l combin cu altceva(inainte sau dupa) intru in feedback.Am incercat si fuzz->od si invers si mi-a placut mai mult fuzz-ul inainte.

Link to comment
Share on other sites

Poate puțin ciudată poziția OD-urilor după fuzz și distorsiune. Ai încercat OD - fuzz - RAT?

Sau nu le folosești simultan?

El are pedale faine, ,,de firma'' nu jaghine ca mine :lol: ,dinalea cu ,,ai lipit 3 rezistente'' ca sa citez un coleg forumist genial.

 

Update:

 

100_2752.JPG100_2756.JPG100_2757.JPG

100_2758.JPG100_2760.JPG100_1662.JPG

Edited by Razvan S.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest calin97

Amplificatoare : - Fender Mustang III

- Marshall MS4 Zakk Wylde.

 

Pedale : -Pedala wah-wah Behringer HB-01.

- Pedala distors Behringer HM-300.

- Pedala chorus Beta Aivin Super Chorus CH-100.

- Fender footswitch MS2 ( 2 button ).

Chitare: - Tenson Les Paul Nashville Black. ( electrica )

- La acustica nu stiu numele ei =))=))=))....deoarece am primit-o caodu. Dar va asigur ca suna foarte bine :rulez:.

post-18380-0-64406500-1311779870_thumb.jpg

post-18380-0-68857700-1311779880_thumb.jpg

post-18380-0-12610900-1311779892_thumb.jpg

post-18380-0-58813400-1311779903_thumb.jpg

post-18380-0-57889800-1311779910_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

SALUTARE,AM UN AMP WASHBURN SX12R VECHI DE CAM 7 ANI SI AS VREA SA-MI SPUNETI DESPRE CALITATEA LUI,PRETUL UNUIA NOU SI AL UNUIA VECHI DE ATATIA ANI,SCUZATI-MA DACA AM POSTAT IN TOPICUL GRESIT!VREAU RASPUNS RA PID...MULTUMESC ANTICIPAT!

...........

ROG PE CINEVA CARE POATE SI E DISPONIBIL SA-MI RASPUNDA LA INTREBARILE PUSE PUTIN MAI SUS!Thanks!

Ii un practice amp din categoria entry-level. Nu se mai fabrica asa ceva, deci nu poate avea un pret "de nou", iar pretul lui sh ar fi undeva la 80-120Ron daca vrei sa-l cumperi si 100-150ron daca vrei sa-l vinzi :D

 

 

a venit noul cabinet 2x12 Suhr Custom Audio Amplifiers cabinet facut din Baltic Birch plywood cu difuzoare Celestion V30 .urmeaza sa pun tolexul,firele, mufa si picioarele de cauciuc si gata cabinetul :)

Ai gasit tolex pana la urma? daca nu zi-mi si caut site-ul de unde am luat eu(din ro).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am mai aranjat si eu un pic rack-ul meu. Un looper/switcher Payne Labs, care imi comanda 4 loopuri care sint in fata ampului, plus switchuri de schimbare a canalelor ampului. In buclele lui sint: Lovepedal Pickle Vibe, partea "pre" a procesorului Digitech GSP1101, Analog Sound Bioshock Overdrive, care e din pct meu de vedere cel mai bun overdrive pe care am cintat, poate si pentru ca a fost facut custom pentru gustul meu, Malekko Fuzz, care e bazat pe circuitul de Super Fuzz, si care e un fuzz nebun de tot :)

In spatele sertarului se mai afla un mini mixer tot Analog Sound, facut si el tot custom pentru mine, si care imi transforma bucla seriala a ampului intr-una paralela, cu reglaje pentru adaptarea efectelor de tip instrument sau rack. In el este bagata partea "post" a GSP-ului.

Totul este alimentat de la o sursa Cioks Schizophrenic, cu 6 iesiri izolate si stabilizate. O sursa excelenta, comparabila 100% cu cele de la Voodoo Labs, dar la un pret mult mai rezonabil. Pentru cine are nevoie de surse recomand produsele Cioks, au o gama intreaga, si sigur gasiti ce aveti nevoie.

In rack se mai afla si un Hum Eliminator Behringer, care e pus pentru a izola o bucla de masa.

 

Ampul, care nu se vede in poze, e si el o noutate, Genz Benz Black Pearl. E perfect pentru ce am eu nevoie, este un amp cu inspiratie f serioasa din zona Matchless/Bad Cat, si suna de vis.

post-227-0-57254900-1315247762_thumb.jpg

Edited by dass101
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.