www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc 3.0


Cosu
 Share

Recommended Posts

salut, tot respectul pentru opinia ta, insa nu cred c-ai platit pentru acces pe forumul asta sau nu cred c-ai facut vreo donatie pentru server/net/admin.. :lol:

lucrurile noi nu sunt inca puse complet la punct din cate se observa si probabil ca in loc de pareri ofuscate ^^ ar fi necesar mai bine niste feedback concret, chiar si negativ, ar fi mai constructiv ..

Sry, dude, cine te-a angajat cenzor??! WTF?

... asa deci.. : "In cazul in care aveti probleme sau doar doriti sa lasati impresii despre noul aspect postati in topicul acesta http://forums.rgc.ro...showtopic=52146".

Bun, eu doresc sa las o IMPRESIE, shi iea ieste: ---> If it ain't broke, don't fix it!! (sorry, mi-a luat cineva vorba din gura, putin mai sus)

Acestea fiind zise, sper ca totul va merge perfect si ORICE schimbare VA FI NUMAI IN pozitiv!

Multa sanatate si putere de munca admin.-ilor si server/net/syst. mngrs!!

:)

Link to comment
Share on other sites

C'mon, e un forum. Citesti niste pareri si scrii niste pareri. Sa zici ca nu-l mai poti folosi ca s-a schimbat skinul e cam tras de par.

 

Mie-mi place daca merge, ca in ultima perioada a tras cam greu.

 

La pagina de profile exista si un tab de Anunturi Publicitare (pe langa topics, posts, about, ..). Acum nu mai e. Era bun, chiar daca le gasesti si la Topics

Edited by vlad_cozma
Link to comment
Share on other sites

Mie personal imi place noul look. Doar ca verdele ala la active menu button e ca un cur de grasanca. Un gri mergea mult mai bine( C0C0C0, CFCFCF, 666666, 999999). In afara de asta, eu zic sa dati un glare butoanelor de la menu iar menu bar-ul sa aiba tot un glare dar mai light, mai subtil.

 

Oricum, feliciari!

Link to comment
Share on other sites

Mie personal imi place noul look. Doar ca verdele ala la active menu button e ca un cur de grasanca. Un gri mergea mult mai bine( C0C0C0, CFCFCF, 666666, 999999). In afara de asta, eu zic sa dati un glare butoanelor de la menu iar menu bar-ul sa aiba tot un glare dar mai light, mai subtil.

 

Oricum, feliciari!

Scuze ca am postat asta si pe alt topic.(http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/52151-bring-back-rgc-2/page__gopid__507623#entry507623)

Link to comment
Share on other sites

Mie un singur lucru nu-mi place: noul aspect arata exact la fel ca si celelalte mii de forumuri din aste pre-facute, nu mai are nici o personalitate.

Un singur exemplu:

http://www.ciclism.ro/forums/

 

La varianta veche macar stiam ca sunt pe rgc.

In rest, nu ma pricep la informatica, daca ziceti ca e mai rapid/stabil/eficient noul site, sa fie :).

Ne obisnuim.

Link to comment
Share on other sites

eu zic totusi sa nu ne pripim, si sa mai avem "putintica rabdare", sa vedem cu decurg lucrurile... mai e loc de multe schimbari, la fel cum era loc de schimbari si inainte :) ... nu zic ca versiunea veche nu era ok, dar sunt sigur ca staff-ul va rezolva toate problemele, noi, userii puturosi si comozi, care ne-am obisnuit cu vechiul forum, ne vom adapta, si treaba va fi ff ok !!

 

Respect for staff !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Am dat si cu putin praf de facebook :)

 

 

 

Mergeti la My Profile -> Profile -> Facebook Connect si puteti sa legati contul de pe rgc de contul de facebook.

Odata facut asta va puteti autentifica direct cu contul de facebook (via facebook - noi nu avem acces la credentialele voastre!).

 

Exista un buton de like langa fiecare topic.

Link to comment
Share on other sites

Facebook sucks. Nu mai exista nici macar un fluturas pe care il primesti pe strada care sa nu aiba un "Facebook" pe el. Nu mai exista reclama la un telefon, sau orice aparat electronic care sa nu aiba ca principal selling point "accesul la Facebook". Nimic nu mai e bun in lumea asta daca nu e cumva linkuit de Facebook.

 

No, thanks! Exact de asta avea nevoie RGC, de un pic de Facebook...

 

No offence Cosu, ce ai facut pina acum cu RGC-ul a fost minunat, dar aceasta schimbare e o idee PROASTA.

Link to comment
Share on other sites

Dragos asta e un fel de bonus.Exista trupe/artisti care beneficiaza din plin de promovarea via facebook. Desigur daca nu folosesti nu ar trebui sa te incurce prea mult (butoanele sunt mici ...).

 

 

Inteleg ca problema majora e data de interfata ? O sa avem si alte skinuri. In afara de asta ce altceva crezi ca ar trebui schimbat?

 

Mica publictate o sa fie radical schimbata curand.

Link to comment
Share on other sites

Am dat si cu putin praf de facebook :)

Mergeti la My Profile -> Profile -> Facebook Connect si puteti sa legati contul de pe rgc de contul de facebook.

Odata facut asta va puteti autentifica direct cu contul de facebook (via facebook - noi nu avem acces la credentialele voastre!).

Exista un buton de like langa fiecare topic.

 

excelent! thx !

 

Sint unul dintre adeptii sistemului de rating si suport financiar. Cred ca ar putea imbunatati calitatea continutului, in scurt timp.

 

+99 dudul.

 

Mica publictate o sa fie radical schimbata curand.

 

sticky contra-cost timp de X zile..?

Link to comment
Share on other sites

Rating pentru post-uri!

 

Am rezolvat si asta.

 

 

Membrii activi ( 25 posturi ) au 10 tokenuri pozitive si 10 tokenuri negative pe zi. Ele pot fi acordate in functie de calitatea posturilor intalnite.

 

Membrii nou veniti ( intre 0 si 25 posturi) au 1 token pozitiv si unul negativ pe zi.

 

 

In dreptul fiecarui post se gasesc doua butoane + si - care permit acordarea de tokenuri. In functie de succesul chestiei asteia o vom pastra sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

25 de posturi reprezintã, în mod realist, un utilizator competent al forumului? Nu s-ar putea face o departajare bazatã pe vechime și rating individual?

Link to comment
Share on other sites

Evident ca lucrurile se pot regla dupa ce vedem cum functioneaza.

 

 

De mentionat ca exista in partea de jos a paginii dupa ultimul topic o bara pe care scrie:

 

 

Currently viewing all posts. Change threshold?

 

In felul asta se pot filtra posturile irelevante foarte usor.

 

@ ramurel numarul de buline are legatura cu numarul de posturi. o sa mai umblam la asta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.