www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc 3.0


Cosu
 Share

Recommended Posts

Mda, parerea mea, care in principal, afara de facut amplificatoare, sunt inginer de sistem, e ca forumul este cu mult mai prost acum, incepand cu aspect si terminand cu functionallitatea. Nu e "user friendly" deloc!! E aiurea rau, nu-mi mai pot organiza mesajele, nu inteleg ce e cu conversatiile, e un talmes-balmes general. Nu sunt adeptul upgrade-urilor fara sa fie necesare, si daca se face upgrade, atunci sa fim siguri ca ne ajuta, nu ne incurca.

Eu sper ca administratorii sa ia masurile care se impun.

Link to comment
Share on other sites

Bun, cu riscul sa se supere vreun oarecare admin, sistemul asta cu reputatia, la ce e activat ? ... ca fiecare ciumpalac sa-si dea cu clickul pe cine vrea el sa perie sau dimpotriva, sa se razbune (din cine stie ce considerente) ?!

 

Daca tineti mortis sa stabiliti reputatia cuiva prin click-uri de mouse, atunci lasati sa vedem si cine da negativ, nu doar pozitiv, poate ar trebui, in acelasi sens, sa emita si o explicatie pentru actinunea sa, indiferent care. Asa, vad cine aduna plus-uri si vad si cine are minus, dar nu stiu in ce context. Asa ar fi democratic, altfel e un fel de vanatoare de vrajitoare, sau cum se denuntau "comunistii" la americani ... fiecare care avea ciuda pe un altul, il turna, si eticheta era pusa.

Nu ca mi-ar pasa mie prea tare de reputatia obtinuta prin click-uri de soarec ... sper sa-mi atrag reputatia prin ceea ce fac, nu prin astfel de "evaluari".

Ca idee.

 

PS. Uite, eu am sa dau PLUS tuturor care au MINUS, de-acum inainte ... e bine ?

Edited by pfr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eu am -11 si ma simt la fel ca in 2005 cand am intrat pe rgc. o fi bine? nu am inteles ce e cu reputatia pt ca oricum se pare ca sunt celebru.

 

iar celebritatea are riscurile ei.

 

as ruga un admin sa ne spuna ce e reputatia pentru ca virgula cu siguranta nu are legatura cu neseriozitatea.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa pun o imagine in semnatura. RTE imi permite, dar in final imaginea nu apare.

 

Si pentru cei care lauda progresul de pe RGC:

PROGRÉS, progrese, s. n. Dezvoltare, schimbare în bine datoritã cãreia se ajunge la un rezultat scontat ori se atinge un anumit scop. [DEX'98]

Rezultatul scontat este producerea de frustrari, cumva?

 

In alta ordine de idei, exista undeva pe RGC explicate schimbarile? Daca nu, exista undeva in alta parte?

 

Sanatate si virtute.

Link to comment
Share on other sites

eu am -11 si ma simt la fel ca in 2005 cand am intrat pe rgc.

 

Şi când o să ai -60 o să te simţi ca-n 1595 precum Sinan Paşa...

Să-i transmiţi salutări lu' Mihai Viteazu ! :)

 

Şi pe mine mă amuză "reputaţia"...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat ORICINE are la dispozitie butonul rosu, nu inteleg de unde atata grija pentru reputatie. Daca ma plictisex pot da cu minusuri in toata lumea, fara discriminare, si nu ma impiedica nimeni. :P

 

salut, te impiedica o limita zilnica, mi se pare ca e de 5 plusuri si 5 minusuri.

eu am dat minus celor care nu mi s-au parut ca au contribuit cu informatie utila la threaduri specializate si cu plus celor de la care am invatat ceva in plus ontopic.

 

a scris cineva mai sus despre motivatii la fiecare click pe minus/plus, ar fi interesant daca s-ar putea implementa pentru a permite celor cu minus sa vada si "de ce au gresit" iar cei cu plus sa vada de cine si pentru ce sunt apreciati mai exact, dar probabil c-ar fi prea mult "load" pe servericius :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Emoticoanele sunt incomplete, search-ul face figuri, la reputație pot sã vãd cine mi-a dat pozitiv dar nu pot sã vãd cine s-a jucat cu negativul, cred cã topicul ar trebui redenumint Rgc -3.0 . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Opțiunea Manage Ignored Users nu funcționează. Am vrut să golesc lista dar nu apar userii deși pe forum sunt încă ignored. Cum rezolvăm?

 

Btw, cum poți să dai reputație într-un topic închis încă din 2007? http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/14620-dan-andrei-aldea/

Cineva s-a gândit în seara asta să facă așa ceva. Vai ce securiști! :lol:

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Apropo de triunghi erotic, unii useri au căteva zeci de ratinguri obținute de la aceiași 3-4 useri, majoritatea în același topic. Ce uameni!!! :lol:

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

eu am -11 si ma simt la fel ca in 2005 cand am intrat pe rgc. o fi bine? nu am inteles ce e cu reputatia pt ca oricum se pare ca sunt celebru.

 

iar celebritatea are riscurile ei.

 

as ruga un admin sa ne spuna ce e reputatia pentru ca virgula cu siguranta nu are legatura cu neseriozitatea.

 

apocalipsa, în 2011, minus (-) este noul plus (+). :lol:

 

 

Un An Nou fericit tuturor RGCiștilor! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.