www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze Cu Amplificatoarele Si Efectele Noastre


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

what? mama, eu nu mai folosesc pedale :lol: ba da...un lehle P Split :tardlol:

aveti aici un convertit ...de la 25+ pedale, am ajuns la 0 ;) (hai mint...am un NS-2 in loop! si un delay vechi analog de gust, dar cam atat, in rest chitara - george L- lehle p split - 2 x george L - amps)

 

am sa bag si eu poze finale dupa ce mi-am terminat cutiuta de loop si alte minuni, si ampul celalalt modat de domnu lămpar sef

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest forgotten

Salutare,

 

Si de la mine, cu incantare mai ales ca-i primul meu post pe forum, cateva din partea de wet a rackului:

 

TC Electronics 2290

Eventide H8000

Eventide Eclipse

TC Electronics 1210

Lexicon PCM81

 

Mesa Boogie MarkIV - galagios cat o zi de post. :)

 

Cele bune,

Forgotten

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

N-am fost niciodată un fan ZOOM sau ceva de genul ăsta, aşa că nush cum s-o sucit şi cum s-o-nvârtit, da' m-am pomenit încet-încet cu o linie de home-recording ZOOM...

 

Vorba lu' Elwood : "Lord works in mysterious ways !" :)

 

zoom1.jpg

 

 

 

.

 

sa auzim cum suna o inregistrare cu tobe si bass din Zoom RMS-8 ...nu numa poze ..

Link to comment
Share on other sites

ce mi-am luat ieri :)

 

am un mic inconvenient cu el totusi, cand bag delayul in loop (tc flashback) se intensifica zgomotul de fond foarte mult. am verificat cablurile, alimentat pedala cu baterie si e la fel. cablurile sunt george'l. aveti vreo idee?

post-4526-0-79526800-1338145960_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deci, Vox Night Train + cab cu 1 Greenback, Orange mititel (cea mai smechera jucarie ever !), si pedale:

Budda Budwah, MI Audio CrunchBox, Ibanez TS9, un booster pe lampa (genial) facut de colegu' Razvan de la Timisoara (sa traiasca 1000 de ani), clona Fuzzface Analog Sound, MXR Smartgate, Behringer delay (ala e urmatorul pe lista de schimbat), monstruozitatea aia cu multe butoane si switchuri e un OD/Dist cu 4 circuite in el tot by Razvan (ton de Purple Plexi :D ), Boss CS3 si un tuner.

post-716-0-81745800-1338244211_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ce mi-am luat ieri :)

 

am un mic inconvenient cu el totusi, cand bag delayul in loop (tc flashback) se intensifica zgomotul de fond foarte mult. am verificat cablurile, alimentat pedala cu baterie si e la fel. cablurile sunt george'l. aveti vreo idee?

 

Probabil neadaptare de impedante,daca efectul e true by pass zgomotul trebuie sa dispara la scoaterea efectului din lant.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pedalboardul meu deocamdata,Behringer PB600,mi se pare genial si ultra portabil,are si sursa de curent proprie.

Pedalele sunt:

Boss Chorus Ensemble CE-20

Behringer EQ-700(merge super ca si booster)

Behringer TU-300

Behringer RV-600 Reverb Machine

Locurile llibere sunt pastrate pentru un Boss SD-1,Boss DS-1 si un delay analog(de care nu stiu inca)

post-11546-0-21170600-1339527273_thumb.jpg

Edited by the outsider
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.