www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Doi tineri indragostiti se duc la munte intr-un week-end de iarna.Dupa ce-si intind cortul, el se duce sa taie niste lemne. Vine inapoi si spune:

“Draga, mi-au inghetat mainile !” Ea ii raspunde: “Baga-le intre coapsele mele si o sa se incalzeasca.”

Dupa pranz, el se duce sa taie lemne din nou. La intoarcere ii spune din nou iubitei: “Draga, mi-au inghetat rau mainile !” Ea ii raspunde: “Baga-le intre coapsele mele ca sa se-ncalzeasca.”

Dupa cina baiatul se duce din nou la lemne, iar la intoarcere ii spune fetei:”Draga, mi-au inghetat mainile rau de tot !” Iubita lui, nervoasa, ii raspunde : “Mai da-o dracu’, nu-ti ingheata deloc urechile?”

 

 

Se duce una la doctor sa faca niste analize si neavand timp sa se duca dupa rezultate il trimite pe

barba-su.

- Cum se numeste sotia d-voastra?

- Elena Popa!

Se uita doctorul si vede ca erau doua cu acelasi nume: una bolnava de diabet si una de sida. Se gandeste un pic si zice:

- Luati doua ciocolate mari si dati-i-le sa le manance. Daca nu moare sa n-o f**ti!

Edited by Les Paul 1960
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bula la scoala. Cum era ziua invatatoarei fiecare dintre copii vine pe rand si ii da un cadou.

Vine Ionescu, fiul brutarului, si ii itinde o cutie. Invatatoarea o ia, o agita putin si zice :

- Sunt franzele nu ?

- Da. Raspunde Ionescu.

Vine Stanescu, fiul macelarului, si ii intinde o cutie. invatatoarea o agita usor .. miroase cutia si zice:

- Cotlete de porc nu ?

- Da. Raspunde Stanescu.

Vine Bula , tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt incepe sa picure. Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice :

- E vin alb nu ?

- Nu.

Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si zice:

- Hmmm... e sampanie nu ?

- Nu. Zice Bula.

- Ma dau batuta. Ce e ?

- Un catelus

 

 

 

Bula balbait se inroleaza in cadrul armatei la marina. Pentru a prinde incredere in el capitanul vasului il pune de garda. La o ora tarzie Bula striga:

- Rerererere repede ffffffoc ffffffoc ssssariti ffffoc.

Scapa tot echipajul iar Bula este erou. Este luat pe o croaziera unde este pus de garda iar capitanul isi instrueste echipajul ca in cazul in care il aud pe Bula ca striga re re re re sa sara toti in apa ca este vorba de un incendiu.

Pe la ora unu noaptea Bula striga:

- Re re re

Sare tot echipajul in apa.

- Re re rechini, ba.

 

 

 

Intr-o cofetarie intra Buliºor, un baietel de vreo 8-9 ani, cu o hartie in mana.

- Tanti, as vrea 300 gr. caramele a 25 lei kilogramul, 500 gr. biscuiti a 9 lei kilogramul…

- Atat ? intreba vanzatoarea.

- Ar mai trebui 280 gr. bomboane fondante a 35 lei kilogramul si 400 gr. fursecuri a 31 lei kilogramul.

Vanzatoarea cantareste atent cele spuse de baietel si-i spune suma ce-o are de platit.

- Ei, ti-a dat mamica ta destui bani ca sa cumperi toate astea?

- Tanti, mama nu mi-a dat nici un leu dar am venit la matale pentru ca nu stiam sa-mi fac problema la aritmetica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

3 Guys are in a bar. One of them says: I have the longest arms in the world.

 

The other one says: I have the longest legs in the world.

 

The third guy says: I have the greatest guitar talent.

 

 

 

 

So they decide to go to the office of the guinness book of records.

 

 

 

 

The first guy comes out and says: Yes! I do have the longest arms.

 

The second guy comes out and says: Great! I do have the longest legs.

 

The third guy comes out pretty angry and says:

 

WHO THE FUCK IS ANGUS YOUNG ?????

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dudă şi Ciublă, angajaţi ai noii fabrici de chitări Gibson Romania, deschisă la Tohan Zărneşti, se hotărăsc ei să-şi rotunjească veniturile furând piese din fabrică că să le asambleze acasă şi sa vândă chitările.

 

-Mă, Dudă, le asamblaşi ? Cum o ieşit chitara ? Are setapul bun ? Are sustain ? Acţiunea cum e ?...

- Ce vorbeşti, mă ?! De trei zile tot fac şi desfac pe ele, că nu iese nimic.

- Cum, mă ? Nu se poate !

- Dacă-ţi zic... Tot AKM îmi iese de fiecare dată !

 

 

.Late edit : Gibson Romania

gun-guitar--12478.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Berile îºi dau intalnire pentru a dovedi care e cea mai bunã dintre ele: Beck’s, Golden brau, Ursus si Timisoreana.

 

Beck’s comandã un Beck’s, Ursus comandã un Ursus, Golden brau comandã un Golden brau, iar Timisoreana comandã o Cola.

 

-De ce ai comandat o Cola?

 

-Dacã voi nu beti bere, atunci nici eu nu beau!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Într-o farmacie...

Erau câteva persoane la rând... Intrã un rocker disperat :

 

- Buna ziua ! Nu vã suparați pe mine, mã puteți lãsa sã intru-n fațã. Am o urgențã. Am pe cineva la pat...

 

- Bine, mã, da' repede...

 

- Mulțumesc frumos ! ... Fiți amabilã, dați-mi câteva prezervative !

Link to comment
Share on other sites

-Ce notã ai luat azi ?

-4 la matematicã.

Trosc-pleosc...2 palme...

...

Ziua urmãtoare:

-Ai luat vreo notã ?

-Un 4, la fizicã.

Trosc-pleosc... încã o pereche de palme...

 

Ziua urmãtoare:

-Vreo notã luaºi azi ?

-Un 10 !

-La ce?

-La muzicã.

Trosc-pleosc...

 

-Da' am luat 10....

-Sigur ca da !...Dupã ce cã nu înveți, îți mai arde ºi de cântat...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

In mijlocul desertului, un om canta Dumnezeieste la chitara.Un leu se apropie, ii da tarcoale, apoi se aseaza la cativa pasi de el. Mai vin doi lei si se aseaza si ei langa cantaret.

Dupa inca ceva timp, vine un al patrulea leu, care nu mai sta pe ganduri si il mananca pe cantaret. Pe o craca, in apropiere, doua ciori faceau conversatie:

- Ti-am spus eu ca daca vine surdul, s-a terminat cu muzica!...

 

De ce oltenii iubesc muzica???

Pentru ca dorm pe sol si vorbesc cu fa.

 

Un pui de manelist vine acasa dupa prima lui zi de scoala:

-Mamico, azi la scoala am facut literele si eu am fost cel mai bun. De ce mamico pentru ca ascult manele?

-Nu puiul mamii, pentru ca esti inteligent.

A doua zi dupa scoala:

-Mamico, azi am facut adunari si eu am fost cel mai bun. De ce mamico pentru ca imi plac manelele?

-Nu puiul mamii, pentru ca esti inteligent ….

A treia zi dupa scoala:

-Mamico azi am avut educatie fizica si eu sunt singurul baiat din clasa care am par pe piept. De ce mamico pentru ca sunt manelist?

-Nu puiul mamii, pentru ca ai 24 de ani!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Cã mi-adusãi aminte, când zisã colega de Suceava, care nu-i în Moldova... :P

 

- Bade, mândre oi ai !

-D-apãi cum... Mai ales alea albe.

-Pãi, º-alea negre nu ?...

-Ba, ºi-alea negre...

 

-Da' lânã scoți bugãt de la ele, bade ?

-Daaa, de la alea albe, grozav...

-Da' de la ãlea negre nu ?

-Ba, ºi de la ãlea negre..

 

-Auzi, da' cu mieii cum stai ? Ies mulți ?

-D-apãi cum, de la ãlea albe, pfoai...

-Pãi ºi ãlea negre nu dau ?

-Ba, ºi ãlea negre...

 

-D-auzi bade, îs ale matale, nu ?

-Da ! Ãlea albe...

-Aha ! ªi-ãlea negre nu ?

-Ba ºi-ãlea negre...

 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest postalservice101

De ce barbatul este mai bun bucatar decat femeia ?

 

Pentru ca barbatul cu 2 oua , 1 carnat , si o cana de lapte , tine burta femeii plina timp de 9 luni :):D

Eu la 13 ani jucam pititea prin parcare *sigh*

Link to comment
Share on other sites

Da , sunt de acord cu tine... Dar astazi , nu mai poti gasi un copil cu , care sa te joci ! Toti sunt fitosi si una doua te injura daca nu ii convine ceva.. Sincer sa fiu , am un singur prieten... Care e de la tara... El nu e bogat ca si astia de la oras , si cand ii cumparam o inghetata la 1 leu era bucuros... Si zicea ca ramane dator..

Link to comment
Share on other sites

Da , sunt de acord cu tine... Dar astazi , nu mai poti gasi un copil cu , care sa te joci ! Toti sunt fitosi si una doua te injura daca nu ii convine ceva.. Sincer sa fiu , am un singur prieten... Care e de la tara... El nu e bogat ca si astia de la oras , si cand ii cumparam o inghetata la 1 leu era bucuros... Si zicea ca ramane dator..

 

Asa era si pe vremea noastra, trebuia sa te bati cu unul si intrai in grup. :lol:

Dar acum probabil se iau la socoteala frag-urile din CS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest postalservice101

Asa era si pe vremea noastra, trebuia sa te bati cu unul si intrai in grup. :lol:

Dar acum probabil se iau la socoteala frag-urile din CS.

vremea CS a trecut..... si ea. acum probabil isi etaleaza "shuzii" Osiris si Iphone=urile si Nexus-urile.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest James A.

Un ardelean intra intr-un bar la New York . Barmanul il ia tare, din prima si ii spune ca in acest bar se bea numai pe pariu.

- Domnule, pun pariu cu tine ca nu poti sa bei o sticla de Whisky in 30 de minute.

Ardeleanul isi cere scuze, iese din bar si apare peste 10 minute inapoi, pune banu pe tejghea si accepta provocarea. Barman-ul ii da sticla, ardeleanul o termina in 10 minute. Barmanul, stupefiat.

- Domnule, dar n-am crezut ca asa ceva e posibil. N-am crezut ca sunteti instare de asa ceva. Nimeni nu a mai reusit!

Ardeleanul:

- Nici io n-am crezut, da' m-am dus la baru de vis-a-vis sa verific! :drinka:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.