www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

O batranica mergea linistita pe strada. Deodata, un tanar se arunca de la etajul 10 si cade chiar in fata ei. Se ridica el si se scutura. Batranica socata il intraba:

-Tinere, cum de ai supreavietuit?

La care tanarul raspunde:

- Doamna, eu sunt parasutist si am experienta.

-Pai si parasuta unde este?

-Este sus, o bate barbatu-sau

 

 

Intr-o zi toti nebunii erau agatati de tavan. Intra directorul si le spune: - A venit toamna!!!! Toti nebunii se dau jos de pe tavan in afara de doi. Directorul le spune din nou: - A venit toamna!!!!! Cei doi nebuni nu se dau jos dar vorbesc amandoi in cor: - Noi suntem conifere!!!!!

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Ceausescu, Gorbachov si Bush se intalnesc pentru a se lauda cu produsele tarilor lor.

Gorbachov arata ca poporul lui a construit o motocicleta carui sunet seama ca si cand cineva ar zi "Gorbachov"

Bush arata o masina facuta de poporul sau, iar motorul masinii suna ca si cum ai spune "Bush"

Si vine Ceausescu cu o dacie 1310, face o tura, doua ii ia si pe Gorbachov si pe Bush la o tura dar ei nu sunt impresionati si il intreaba pe Ceausescu:

-Si ma rog unde scoate masina asta un sunet care seamana cu numele tau???

Ceausescu misca usa putin iar aceasta scoate sunetul "Nicu, Nicu, Nicu".

Link to comment
Share on other sites

# What do you call a banjo player at the bottom of Lake Michigan?

A Good Start.

 

# What's the difference between a musician and a large Pizza?

A large pizza can feed a family of four.

 

# What do you call a musician without a girlfriend?

Homeless.

 

# What do you say to a musician in a three-piece suit?

"Will the defendant please rise..."

 

# Why is the piano used in bands?

So musicians have a place to put their beers.

 

# How can a musician make a million dollars playing?

Start with two million.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Doctorul Icxsulescu avea MARI mustrari de constiintza pt. ca se culcase cu una dintre pacientele lui. Copleshit în permanentza de sentimentul ca si-a tradat juramîntul profesional, izbutea uneori sa se consoleze cu ideea ca a face sex cu pacientele este o practica des îtîlnita la cadrele medicale. Dar, ori de cîte ori izbutea sa se auto-linishteasca astfel, auzea in minte o voce care îi reamintea CA E VETERINAR!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Intelegandu-i pe ingineri- Actul Unu *

Doi studenti la inginerie mergeau prin campus cand unul dintre ei spune:

- De unde ai bicicleta asta superba?

Al doilea raspunde:

-Sa vezi, ieri mergeam pe aici gandindu-ma la referatele mele, cand a aparut in fata mea o femeie foarte frumoasa pe aceasta bicicleta. Si-a scos toate hainele si mi-a spus: "Ia de la mine orice poftesti".

Celalalt da din cap intelegator si zice:

- Ai facut o alegere buna. Hainele ei probabil nu ti se potriveau!

 

Intelegandu-i pe ingineri - Actul Doi

Un arhitect, un artist si un inginer discutau despre cu cine e mai bine sa iti petreci timpul, cu nevasta sau cu amanta. Arhitectul a zis ca prefera sa fie cu nevasta, asa putea construi fundatia la o relatie vesnica.

Artistul a spus ca prefera sa fie cu amanta. In ea gasea mai multa pasiune si mister. Inginerul a spus ca prefera sa le aiba pe amandoua.

- Amandoua?! au intrebat ceilalti.

- Da. Daca ai o nevasta si o amanta, fiecare se va gandi ca esti cu cealalta si atunci poti scapa la serviciu sa-ti termini treaba pe ziua urmatoare.

 

Intelegandu-i pe ingineri - Actul Trei

- Optimistul: paharul e pe jumatate plin.

- Pesimistul: paharul e pe jumatate gol.

- Inginerul: paharul are dublu din capacitatea necesara.

Intelegandu-i pe ingineri - Actul Patru

Un inginer traversa un drum cand broasca din basme ii atrage atentia si ii spune:

- Daca ma saruti voi deveni o printesa frumoasa.

Inginerul ia broasca de pe drum si o baga in buzunar. Broasca a repetat mai tare:

- Auzi, daca ma saruti, voi ramane cu tine toata saptamana.

Inginerul a scos-o din buzunar, i-a zambit si a varat-o inapoi. Atunci broasca a strigat:

- Fii atent domnule, daca ma saruti, voi deveni o printesa frumoasa, voi ramane toata saptamana cu tine si voi face ORICE vrei.

Inginerul o scoate din buzunar, ii zambeste si o pune inapoi. Broasca disperata, devine isterica:

- Mai, ce-i cu tine. N-auzi ca-s o printesa frumoasa si ca voi face dragoste cu tine o saptamana?! Care-i baiul? De ce nu ma saruti odata naibii?!

Inginerul ii raspunde:

- Auzi, ba, eu sunt inginer. N-am timp de muieri, dar sa dai de o broasca vorbitoare.. . asta chiar e interesant!!

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
Intelegandu-i pe ingineri- Actul Unu *

Doi studenti la inginerie mergeau prin campus cand unul dintre ei spune:

- De unde ai bicicleta asta superba?

Al doilea raspunde:

-Sa vezi, ieri mergeam pe aici gandindu-ma la referatele mele, cand a aparut in fata mea o femeie foarte frumoasa pe aceasta bicicleta. Si-a scos toate hainele si mi-a spus: "Ia de la mine orice poftesti".

Celalalt da din cap intelegator si zice:

- Ai facut o alegere buna. Hainele ei probabil nu ti se potriveau!

 

Intelegandu-i pe ingineri - Actul Doi

Un arhitect, un artist si un inginer discutau despre cu cine e mai bine sa iti petreci timpul, cu nevasta sau cu amanta. Arhitectul a zis ca prefera sa fie cu nevasta, asa putea construi fundatia la o relatie vesnica.

Artistul a spus ca prefera sa fie cu amanta. In ea gasea mai multa pasiune si mister. Inginerul a spus ca prefera sa le aiba pe amandoua.

- Amandoua?! au intrebat ceilalti.

- Da. Daca ai o nevasta si o amanta, fiecare se va gandi ca esti cu cealalta si atunci poti scapa la serviciu sa-ti termini treaba pe ziua urmatoare.

 

Intelegandu-i pe ingineri - Actul Trei

- Optimistul: paharul e pe jumatate plin.

- Pesimistul: paharul e pe jumatate gol.

- Inginerul: paharul are dublu din capacitatea necesara.

Intelegandu-i pe ingineri - Actul Patru

Un inginer traversa un drum cand broasca din basme ii atrage atentia si ii spune:

- Daca ma saruti voi deveni o printesa frumoasa.

Inginerul ia broasca de pe drum si o baga in buzunar. Broasca a repetat mai tare:

- Auzi, daca ma saruti, voi ramane cu tine toata saptamana.

Inginerul a scos-o din buzunar, i-a zambit si a varat-o inapoi. Atunci broasca a strigat:

- Fii atent domnule, daca ma saruti, voi deveni o printesa frumoasa, voi ramane toata saptamana cu tine si voi face ORICE vrei.

Inginerul o scoate din buzunar, ii zambeste si o pune inapoi. Broasca disperata, devine isterica:

- Mai, ce-i cu tine. N-auzi ca-s o printesa frumoasa si ca voi face dragoste cu tine o saptamana?! Care-i baiul? De ce nu ma saruti odata naibii?!

Inginerul ii raspunde:

- Auzi, ba, eu sunt inginer. N-am timp de muieri, dar sa dai de o broasca vorbitoare.. . asta chiar e interesant!!

 

de unde le ai ????

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

de unde le ai ????

 

Mi le-a trimis un prieten pe mail, ca attachment, cu cîtva timp în urma... Habar n-am de unde le-a "recoltat"... Acelasi prieten mi-a trimis si bancul cu veterinaru' dar pe mess. Tot fara sa-mi spuna de unde l-a pescuit. Iar eu, fiind în timul programului de skîr-bitch, n-am avut timp sa-l întreb ce si cum...

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Idea este ca astea cu ingienerul is cam destul de exclusive :) adica .... un prieten iara lea primit pe mail da direct de la producator ... care e o femeie daca nu ma insel si e din oradea daca nu ma insel .... :)

Link to comment
Share on other sites

un copil vine mai repede acasa si se duce la baie : surpriza tatal sau masturbanduse ;

-Ce faci tata ?

-Antrenez tractorul , fiule ...

Si se copilu la el in camera si incearca si el sa antreneze tractorul sa vada cum e .... si intra taicasau speriat de un strigat ,,,, toata camera plina de sange ... ce ai facut fiule ? am antrenat si io tractorul si i-am taiat capul ca ma scuipat :)

 

vai ce gretos =)))))

Link to comment
Share on other sites

Idea este ca astea cu ingienerul is cam destul de exclusive :) adica .... un prieten iara lea primit pe mail da direct de la producator ... care e o femeie daca nu ma insel si e din oradea daca nu ma insel .... :)

Sainteleg ca tu cunosti pe cineva care la randul lui cunoaste pe cineva de ~150/200 de ani ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
Sainteleg ca tu cunosti pe cineva care la randul lui cunoaste pe cineva de ~150/200 de ani ?

 

nu inteleg de ce de 150 200 de ani ?

Link to comment
Share on other sites

Idea este ca astea cu ingienerul is cam destul de exclusive :) adica .... un prieten iara lea primit pe mail da direct de la producator ... care e o femeie daca nu ma insel si e din oradea daca nu ma insel .... :)

Poate ai vrut sa zici "exclusiviste"... Cît despre prietenul meu, de ce-tzi inchiupi k stii mai bine decît mine (care am recunoscut k habar n-am) de unde le are / de la cine le-a primit? Sau asta :) a vrut sa fie gluma?????????????????? Not funny at all!

 

Ei bine, pt. k mi-a stîrnit toate instinctele rele, am sa mai postez unul din categoria "ingineri":

Q: - "Ce asemanare exista intre un inginer si un cîine?"

A: - "Amîndoi au ochii inteligentzi si nu shtiu sa se exprime!"

 

Buun, tocmai mi-am amintit unu' de pe vremea tovarashului Pingelik:

"Starea vremii în Bucuresti în anul 1986:

La sud, cer senin. La Nord, cer noros. La est, Cernobîl. La vest, cer SA PLEC!!!!!"

 

Quizz test, anterior datei de 22 decembrie 1989:

"Cine-i mic si da din mîna si are patru la romana? Cine-i mica si zglobie si are patru la chimie?"

Link to comment
Share on other sites

Guest KingAndrulici

Nu este despre chitaristi...dar sunt Chuck Noriss facts :)

 

Chuck Norris nu poarta ceas. El decide cat e ceasul.

 

Chuck Norris joaca ruleta ruseasca cu pistolul plin si castiga mereu.

 

In loc de picaturi de ochi, Chuck Norris foloseste sos picant.

 

Chuck Norris nu plange cand taie ceapa, plange ceapa.

 

Nu exista lesbiene. Doar femei care nu l-au cunoscut inca pe Chuck Norris.

 

Chuck Norris doarme cu perna sub pistol.

 

Chuck Norris stranuta cu ochii deschisi.

 

Chuck Norris a reusit sa numere pana la infinit, de doua ori.

 

Chuck Norris poate sa aplaude cu o singura mana.

 

Chuck Norris a inghitit odata un borcan de somnifere. L-au facut sa clipeasca.

 

Chuck Norris nu se uda in schimb apa se Chuck Norris.

 

Tu traiesti pentru ca te-a lasat Chuck Norris in viata.

 

Chuck Norris s-a nascut intr-o cabana construita de el.

 

Zambetul lui Chuck Norris a readus, odata, un catelus la viata.

 

Chuck Norris poate sa tranteasca usile rotative.

 

Chuck Norris a inecat odata un peste.

 

Copii plang la nastere pentru ca simt ca intra intr-o lume cu Chuck Norris.

 

Chuck Norris nu poate innota, apa ingheata cand il vede.

 

Chuck Norris poate sa-si linga cotul.

 

Chuck Norris si-a pierdut virginitatea inaintea tatalui lui.

 

Ce sange are Chuck Norris? Sange rece.

 

Chuck Norris poate sa injunghie 10 persoane cu o singura grenada.

 

Chuck Norris mananca supa cu bete chinezesti.

 

Apple ii plateste lui Chuck Norris 99 de centi de fiecare data cand asculta o melodie.

 

Chuck Norris poate sa omoare doua pietre cu o pasare.

 

Chuck Norris este singurul om care a invins un perete la tenis.

 

Chuck Norris poate sa prezica “shuffle-ul” de pe iPod.

 

Iisus poate merge pe apa, Chuck Norris poate sa inoate prin tarm.

 

Chuck Norris castiga la blackjack dintr-o singura carte.

 

Chuck Norris a murit de 10 ani dar moartea nu a avut curaj sa-l duca.

 

Chuck Norris nu poarta prezervativ, pentru ca nimic nu-l poate opri.

 

Numara de la 1 la 10. Atat ii ia lui Chuck Norris sa te omoare de 47 de ori.

 

Cine rade la urma rade mai bine. Cine rade de Chuck Norris moare.

 

Chuck Norris nu asculta muzica, muzica il asculta pe el.

 

Chuck Norris nu scrie carti, cuvintele se aranjeaza singure de frica lui.

 

Chuck Norris nu are umbra, nimeni nu-l urmareste pe Chuck Norris.

 

Chuck Norris a compus odata 3 versuri cu un singur cuvant.

 

Chuck Norris nu crede in horoscop. Lui i se intampla doar ce vrea.

 

Mail-ul lui Chuck Norris este: yahoo@ChuckNorris.com

 

Chuck Norris joacã ruleta ruseasca cu pistolul plin si castiga mereu.

 

In loc de picãturi de ochi, Chuck Norris foloseºte sos picant.

 

Chuck Norris nu are rau de inaltime, inaltimea are rau de Chuck Norris.

 

Chuck Norris uraste banii, de acea toti presedinti sunt morti.

 

Tu traiesti pentru ca te-a lasat Chuck Norris in viata.

 

Urina lui Chuck Norris poate sa sudeze titaniu.

 

Chuck Norris foloseste cherestea pe post de hartie igienica.

 

Tensiunea lui Chuck Norris este masurata pe scara Richter.

 

Prin venele lui Chuck Norris curge lava.

 

Chuck Norris foloseste un cascador cand are scene lacrimogene.

 

Transpiratia lui Chuck Norris face gauri in beton.

 

Red Bull contine transpiratia lui Chuck Norris.

 

Chuck Norris poate sa isi tina respiratia 9 ani.

 

Barba lui Chuck Norris este considerata afrodisiac in China.

 

Chuck Norris face cepele sa planga.

 

Pe langa substantive Chuck Norris este si verb.

 

Chuck Norris are voie sa vorbeasca despre Fight Club.

 

Chuck Norris stranuta electricitate.

 

Chuck Norris isi face colonoscopie singur.

 

Cand se scobeste in nas, Chuck Norris gaseste aur.

Link to comment
Share on other sites

voi va dati seama ca in 50 de ani glumele cu chuck norris nu vor mai fi intelese si funny asa cum sunt pt noi?

 

just think about it... time... wow...

 

:)

Nu prea inteleg... Vrei sa spui ca peste 50 de ani Chuck Norris va stranuta electricitate, va inota pe uscat, va ineca un peste, va numara pana la infinit de doua ori, s.a.m.d., si chestiile astea nu vor mai fi glume ci "facts" ? :)

Edited by rageOrSilence
Link to comment
Share on other sites

Nu prea inteleg... Vrei sa spui ca peste 50 de ani Chuck Norris va stranuta electricitate, va inota pe uscat, va ineca un peste, va numara pana la infinit de doua ori, s.a.m.d., si chestiile astea nu vor mai fi glume ci "facts" ? :)

 

Peste 50 de ani cînd si el, si tu veti fi mortzi, nu se stie dak urmasii tai vor gusta acest gen de bancuri...

^Isi mai aminteste cineva bancurile despre celebritatile hollywoodiene de acum 100 de ani? De exemplu, despre Rudolf Valentino sau Douglas Fairbanks, care a fost un fel de Chuck Norris al anilor 1920? Cîtzi mai gusta, tot de exemlu, bancurile politice ale anilor '50? Cele cu Petrica Groza si Romica Zaroni, iar de exemplu?

Link to comment
Share on other sites

Hai Ciocanel fa-mi pe plac si spune-mi ceva despre lipstick-u ala din Peavey-ul tau. Cum suna, niste mostre de sunet, ceva. Hai ca nu scapi.

 

ti-am facut review pe poze cu chitarele noastre :).

 

dar sunet nu am cu ce sa pun... decat prin procesor sau prin camera.. si amandoua ar fi cam inutile si nu ar arata mare lucru...

 

cand ajunge pedala acasa o sa pun prin camera.. e totusi mai realist.

Link to comment
Share on other sites

Same source, with copy-paste:

 

Software Husband 1.0 - malfunctioning problems:

 

A woman writes to the IT Technical support Guy

Dear Tech Support ,

 

Last year I upgraded from Boyfriend 5.0 to Husband 1.0 and I noticed a distinct slowdown in the overall system performance, particularly in the flower and jewellery applications, which operated flawlessly under Boyfriend 5.0 .

 

In addition, Husband 1..0 uninstalled many other valuable programs, such as

Romance 9.5 and Personal Attention 6.5, and then installed undesirable programs such as NEWS 5.0, MONEY 3.0 and CRICKET 4.1 .

 

Conversation 8.0 no longer runs, and Housecleaning 2. 6 simply crashes the system.

 

Please note that I have tried running Nagging 5..3 to fix these problems, but to no avail.

 

What can I do?

 

Signed,

 

(pt. conformitate, Pitzipoanca Maritata)

 

Reply

 

DEAR Madam,

 

First, keep in mind, Boyfriend 5.0 is an Entertainment Package, while Husband 1.0 is an operating system.

 

Please enter command: ithoughtyoulovedme. html and try to download Tears 6.2 and do not forget to install the Guilt 3.0 update.

If that application works as designed, Husband1.0 should then automatically run the applications Jewellery 2.0 and Flowers 3.5..

 

However, remember, overuse of the above application can cause Husband 1.0 to default to Silence 2.5 or Beer 6.1 .

Please note that Beer 6.1 is a very bad program that will download the Snoring Loudly Beta..

 

Whatever you do, DO NOT under any circumstances install Mother-In-Law 1.0 (it runs a virus in the background that will eventually seize control of all your system resources.)

 

In addition, please do not attempt to reinstall the Boyfriend 5.0 program. These are unsupported applications and will crash Husband 1.0 .

 

In summary, Husband 1.0 is a great program, but it does have limited memory and cannot learn new applications quickly.

You might consider buying additional software to improve memory and performance.

We recommend: Cooking 3.0 and Hot Looks 7.7.

 

Good Luck Madam!

Link to comment
Share on other sites

- Strul, tu, care esti mai destept, explica-mi si mie cum se face ca fie-mea aia nascuta luna trecuta e roscata, cînd si eu si nevasta-mea suntem brunetzi?

- Auzi Itzic, tu de cîte ori pe zi faci sex cu Rashela?

- Bhaaaaa?

- Bine, pe saptamîna?

- Pai sa vezi ca.....

- Am întzeles, deloc. Pe luna?

-...................................!

- Bine, bine, atunci, pentru ultima oara, de cîte ori faci sex cu Rashela pe an?

- Odata la ..........ani

- Vezi, acum e simplu de explicat: ai ruginit. Rugina e de vinã!

Link to comment
Share on other sites

Un banc foarte tare, chiar daca este am sec:

 

Sade baciu' in mijlocul mioarelor p'un picior de plai si gandea la necontenirea vietii in toate formele cate sunt.

De dupa coama unui deal din apropiere apare un OZN care se apropie cu o traiectorie zigzagata, lumineaza aiuritor in toate nuantele spectrului si deschide o trapa.

Sub privirile neclintite ale lu' nea Ion din trapa iese un soi de trompa translucida care coboara spre pajiste si una cate una aspira toate oile ciobanului, inclusiv catarul si pe cei doi dulai.

In timp ce Ion o privea mai departe fara sa clipeasca macar, trompa se retrage, trapa se inchide in urma ei, straniul obiect zburator incepe iarasi sa lumineze ametitor si asa cum a venit, dispare zigzagand la orizont.

Dupa cateva clipe de tacere adanca, nea Ion, in continuare sprijinit in toiag, cu privirea atintita spre locul unde disparuse OZN-ul graieste: "No, apai sa nu'ti f*t eu gatzii ma-tii..."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.