www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre Oamenii Prosti Si Mentalitatile Lor.


Radu Burcea
 Share

Recommended Posts

Ba,io va zic drept: o sa ies de pe forumu' asta...e plin de satanisti.

De unde am ajuns la concluzia asta?De aici:

post-11684-0-94546100-1352889700_thumb.png

Haideti fratilor,sa invatam ceva de la fuego poate ne iarta Domnul,ca vine Craciunul acum.

Dincolo de bascalie,oare nepotii mei o sa traiasca intr-o lume cu oameni intregi la minte sau prostia asta o sa continue la infinit?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Fara prostie... viata e... pustiu! :lol:

 

Inteleg ca te-a enervat atitudinea respectivului, dar... eu, in locul tau, pur si simplu as ignora asemenea persoane. De-aia nu mai dorm eu noaptea, ca ma face nu stiu cine satanista. Eu zic mai bine sa ne vedem in continuare de chitarele noastre, n-are rost sa ne pierdem vremea punandu-ne la mintea unor asemenea specimene :).

 

:guitar: :guitar: :guitar:

 

Ai mei doi centi :).

Edited by mike KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Katarina

Cam repede te-ai enervat. Eu credeam ca doar te-ai amuzat.

 

Ma intreb ce faceai daca te nasteai intr-o familie de pocaiti si se rugau aia la biserica pt tine sa te salveze Domnu' de Satana pt. ca asculti Beatles si Pink Floyd? Si sa vezi cand se roaga pt tine de fatza cu tine ca niste nesimtiti.

 

Si am patit asta cand aveam doar vreo 10 ani. Pana atunci ascultasem Beatles pe ascuns vreo 3 ani, atunci ma descoperisera. Problema si mai mare e cand si parintii sunt impotriva ta si trebuie sa te descurci singur.

 

Sau daca ai o vecina care zice ca "te poarta Dracu'" cand te dai pe skateboard. Cica si skateboardul e Satana. Si asta e doar varful iceberg-ului.

Inca nu ai vazut cum arata prostia la fatza. Eu mi-am luat portia din plin. Acum ma intreaba unii de ce nu mai merg la biserica.

 

Multe amintiri neplacute in locul ala numit biserica, cosmaruri pur si simplu.

 

Considera-te fericit ca ai trait pana acum intre oameni normali, altii nu au avut sansa asta.

 

Nu s-a enervat . It's hard to see the sarcasm over the internet , dar iti garantez ca nu s-a suparat :)) (sper. Radu help me pl0x)

In orice caz , cred ca majoritatea oamenilor care asculta rock / metal etc sunt catalogati asa . Inclusiv eu . Am colegi in clasa care imi spun ca sunt Satana , sau emo doar pentru ca nu ascult manele , sau pe limba mea , pentru ca sunt normala.

 

 

Meh , m-am obisnuit cu asta , dar cazul lui Radu e chiar comic . Strange guy comes out from nowhere and calls you like that o_O . Daca ei sunt aia normali atunci omorati-ma.

Edited by Katarina
Link to comment
Share on other sites

atunci omorati-ma.

 

doar prin ritual satanic...or else, no deal!

 

 

Cam repede te-ai enervat. Eu credeam ca doar te-ai amuzat.

 

Ma intreb ce faceai daca te nasteai intr-o familie de pocaiti si se rugau aia la biserica pt tine sa te salveze Domnu' de Satana pt. ca asculti Beatles si Pink Floyd? Si sa vezi cand se roaga pt tine de fatza cu tine ca niste nesimtiti.

 

Si am patit asta cand aveam doar vreo 10 ani. Pana atunci ascultasem Beatles pe ascuns vreo 3 ani, atunci ma descoperisera. Problema si mai mare e cand si parintii sunt impotriva ta si trebuie sa te descurci singur.

 

Sau daca ai o vecina care zice ca "te poarta Dracu'" cand te dai pe skateboard. Cica si skateboardul e Satana. Si asta e doar varful iceberg-ului.

Inca nu ai vazut cum arata prostia la fatza. Eu mi-am luat portia din plin. Acum ma intreaba unii de ce nu mai merg la biserica.

 

Multe amintiri neplacute in locul ala numit biserica, cosmaruri pur si simplu.

 

Considera-te fericit ca ai trait pana acum intre oameni normali.

 

man sincer imi pare rau pt situatia ta trecuta, dar it was a VERY funny ass read :lol:

 

,,te poarta Dracu'' killed me :lol:

Edited by Razvan S.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treaba cu satanismul in Romania e veche. Daca luati presa de prin anii 90 veti gasi articole foarte educative pe tema satanismului. Chiar si Marian Munteanu cand a fost ciomagit de mineri a fost numit printre altele Satanist. Au fost multe articole pe vremea aia care explicau ca simbolul pacii (cunoscut ca simbolul hippie) este unul satanist.

 

Aici aveti un articol fascinant (omul are chiar si o revelatie Post Scriptum):

http://tomisthecat.r...comment-page-9/

Edited by serby
Link to comment
Share on other sites

Fara prostie... viata e... pustiu! :lol:

 

Inteleg ca te-a enervat atitudinea respectivului, dar... eu, in locul tau, pur si simplu as ignora asemenea persoane. De-aia nu mai dorm eu noaptea, ca ma face nu stiu cine satanista. Eu zic mai bine sa ne vedem in continuare de chitarele noastre, n-are rost sa ne pierdem vremea punandu-ne la mintea unor asemenea specimene :).

 

:guitar: :guitar: :guitar:

 

Ai mei doi centi :).

 

 

Fara prostie viata e intr-adevar pustiu... :)) Oricum, daca-i ignori pe astia, you're doing it wrong. Eu l-as fi luat la misto rau de tot. De ce sa ratezi o ocazie de a-ti descreti putin fruntea.

"Da, frate, sint sataninst, dar-ar dracu-n bafta ta!".

 

Nu s-a enervat . It's hard to see the sarcasm over the internet , dar iti garantez ca nu s-a suparat :)) (sper. Radu help me pl0x)

In orice caz , cred ca majoritatea oamenilor care asculta rock / metal etc sunt catalogati asa . Inclusiv eu . Am colegi in clasa care imi spun ca sunt Satana , sau emo doar pentru ca nu ascult manele , sau pe limba mea , pentru ca sunt normala.

 

Meh , m-am obisnuit cu asta , dar cazul lui Radu e chiar comic . Strange guy comes out from nowhere and calls you like that o_O . Daca ei sunt aia normali atunci omorati-ma.

 

Yeah, its really hard. Only the gifted ones are able to, for instance, you.

 

Hai sa clarificam un lucru.

Din start stim ca aia care au impresia ca esti Satana sint idioti. Nu de alta, dar daca cineva mi-ar zice despre alt om ca "ala e Satana", i-as spune ca e cretin si ca nu merita sa traiasca.

Dupa care, tu, cel superior, acuzat de a fi ceva ce clar nu esti (adica dracu gol)... pai frate, daca tu iti faci griji ca zic unii ca esti Satana, apai si tu traiesti degeaba.

 

Deci dragi forumisti si mai nou forumiste, data viitoare cind mai dati de vreun intelept din asta, face-ti misto de el, distrati-va pe seama lui, rideti de el si de cit de prost e. Astfel viata vi se va parea mai frumoasa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

.... :huh: ce idiotenie... Dar oricum, la nivelul de wanna be ce-i drept oricine are curaj... Eu am tot respectu pentru pletosii adevarati care merg pe choppere tatuati din cap pana in picioare si care bat manelisti si alte natii care nu impart aceleasi idei cu ei... in rest e frectie la picior de lemn... Doar aia-s rockeri in mintea mea si n-am vazut foarte multi sa-si bata joc de ei fata in fata...

 

Da si eu cant la chitara... desi bluesu e mai neutru asa... Noi suntem elvetia... Iar cand se aude ceva rock dau vina pe fratele meu geaman...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.. Eu am tot respectu pentru pletosii adevarati care merg pe choppere tatuati din cap pana in picioare si care bat manelisti si alte natii care nu impart aceleasi idei cu ei... in rest e frectie la picior de lemn... Doar aia-s rockeri in mintea mea si n-am vazut foarte multi sa-si bata joc de ei fata in fata...

 

Mi-am amintit de asta, întâmplator...

 

 

Rocker nu eşti dacă baţi manelişti sau folkiişti sau mai ştiu io ce... Parerea mea..

 

.

.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Si chestia cu satanismul e o timpenie. Cica printre practicile sataniste se numara si un fel de incantatie din asta interesanta, unde se aduna adeptii si il invoca pe Big Brother. Bineinteles, Big Brother nu raspunde, e ocupat, da' se intimpla sa mai trozneasca mobila sau sa bata vintu' putin mai tare si toti percep intimplarile astea ca pe "semne de la Satan".

 

Sa-mi bag p**a, cred ca daca s-ar plictisi dracu in iad si ar zice intr-o zi "Hai ba sa ma duc si pe la astia, sa vad ce plm vor", si chiar s-ar duce... iti dai seama? Cred ca s-ar caca toti pe ei de frica si ar fugi ca de dracu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Si chestia cu satanismul e o timpenie. Cica printre practicile sataniste se numara si un fel de incantatie din asta interesanta, unde se aduna adeptii si il invoca pe Big Brother. Bineinteles, Big Brother nu raspunde, e ocupat, da' se intimpla sa mai trozneasca mobila sau sa bata vintu' putin mai tare si toti percep intimplarile astea ca pe "semne de la Satan".

 

Sa-mi bag p**a, cred ca daca s-ar plictisi dracu in iad si ar zice intr-o zi "Hai ba sa ma duc si pe la astia, sa vad ce plm vor", si chiar s-ar duce... iti dai seama? Cred ca s-ar caca toti pe ei de frica si ar fugi ca de dracu.

 

:lol: :lol:

Da... asta cu mobila si vantul se poate lua in considerare si in partea credinciosilor "drepti".....

Edited by andreyush01
Link to comment
Share on other sites

Cam repede te-ai enervat. Eu credeam ca doar te-ai amuzat.

 

Ma intreb ce faceai daca te nasteai intr-o familie de pocaiti si se rugau aia la biserica pt tine sa te salveze Domnu' de Satana pt. ca asculti Beatles si Pink Floyd? Si sa vezi cand se roaga pt tine de fatza cu tine ca niste nesimtiti.

 

Si am patit asta cand aveam doar vreo 10 ani. Pana atunci ascultasem Beatles pe ascuns vreo 3 ani, atunci ma descoperisera. Problema si mai mare e cand si parintii sunt impotriva ta si trebuie sa te descurci singur.

 

Sau daca ai o vecina care zice ca "te poarta Dracu'" cand te dai pe skateboard. Cica si skateboardul e Satana. Si asta e doar varful iceberg-ului.

Inca nu ai vazut cum arata prostia la fatza. Eu mi-am luat portia din plin. Acum ma intreaba unii de ce nu mai merg la biserica.

 

Multe amintiri neplacute in locul ala numit biserica, cosmaruri pur si simplu.

 

Considera-te fericit ca ai trait pana acum intre oameni normali.

 

Evident ca ce am evidentiat eu e "parfum" pe langa ce era inainte.Insa vorbim de 2012,la 23 de ani de la "REVOLUTIE",deci acuma trebuia sa ne aliniem si noi la o normalitate fireasca.

Eu ca tanar in tara asta ce inteleg?Ca vorbim de aceeasi Marie cu alta palarie.

Sincer nu m-am suparat,nu m-a afectat in niciun fel nici replica individului nici a altor cateva sute care tipa "TUNDE-TE BA IN P**A MEA!" prin oras.Asta in conditiile in care parul meu se poate considera sa zicem..mediu ca lungime.Mi se rupe in 14 de ei si de viata lor.

Totusi ma doare ca ne batem cu prumnu' in piept ca suntem tara democratica si europeana da' si generatiile noi sunt la fel de incuiate si ne miram de ce aia de afara cand le zicem "Sunt roman." se uita ca la urs.

Vesnica poveste: daca esti ca ei,chiar si mediocru esti bun,daca te abati din drumu' turmei esti "sanist".

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Radule, ţinta supremă este nivelarea creierului, nu a pilozităţii... Revoluţie, pă dracu... De democraţie, nu mai zic... Îţi faci griji de satanişti şi anti-satanişti ?... Pfff... Forget'abou'it !...

Io-s... na... în fine, dar uneori ma gândesc ce bine-ar fi sa vie fiu lu' ăl dă sus, să nu fie alb, nici negru, nici galben... Mov sa fie, să coboare si să zica : "What a fuck is goinz'on here? What a fuck are yo doin' ? " [ în engleză, în rusă, în chineză, în ce-o vrea el... ]

 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Katarina

doar prin ritual satanic...or else, no deal!

 

Okay . O sa-l chemam si pe domnul Mirel ca sa fie de fata la moartea mea absolut satanica si dubioasa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.