www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest crazynsid3

Epiphone Les Paul Custom , pacat ca nu stiu cu ea nimic,n-am nici 1 ora de lectii :-) si intentionez s-o vand dar nu gasesc topicul :))

02112011254.th.jpg

02112011255.th.jpg

02112011256.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

un alt motiv pt care am scos N5-ul la vanzare...raman cu fratiorul Washburn N4E-MNM 22/100, semnata de maestru.

 

1 piece honduras mahogany body, maple neck ebony fretboard

 

 

 

DSC_0790.jpg

 

DSC_0788.jpg

 

DSC_0810.jpg

 

DSC_0830.jpg

 

DSC_0818mic.jpg

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

, adAm balit la ea de am inundat vecinii la 2 etaje sub mine. De curiozitate ce an este, de unde e adus si cam in jurul carei sume? Ma bate gandul sa imi iau un Gibosn Custom Shop sau macar un Tokai high end, ceva din seria LS250 sau LS320

 

Ia sa ma laud :P R7 adus de :santa:

 

6482853491_ccc858d8dd_b.jpg

6482853579_afa297b2f4_b.jpg

6482853659_0d0db12d1e_b.jpg

6482853755_cda8a37e76_b.jpg

6482854337_91276bfc72_b.jpg

 

:wub::drunk::alcoolist::wee:

Link to comment
Share on other sites

, adAm balit la ea de am inundat vecinii la 2 etaje sub mine. De curiozitate ce an este, de unde e adus si cam in jurul carei sume? Ma bate gandul sa imi iau un Gibosn Custom Shop sau macar un Tokai high end, ceva din seria LS250 sau LS320

 

De ce frate? Goldtopul ala din 2001 care a fost al meu e la nivelul unui R7 linistit. Garantat, am cintat destule CS-uri.

Link to comment
Share on other sites

Gibson Explorer 1986 - James Hetfield / METALLICA

 

Descriere:

Corp mahon ( o singura bucata ), grif maple, cheite Groover, Emg 81 /60, TonePros crome, fingerboard ebony (radius 20), taste noi (lipite cu superglue) Dunlop 6100 XJ.

 

Chitara a fost restaurata de mine, a durat 2 luni, am folosit cele mai bune materiale cumparate de la fabrici specializate din USA. In realitate, culoarea este un alb galbui.

 

 

 

 

Prin spate e cumva un ADA MP-1? :o

Link to comment
Share on other sites

Chitarã electricã Reghin Strat. Dozã single Carling sau Schaller(?) montatã la bridge. Doza e de neck dar nu a încãput în spațiu ºi nu am avut chef sã scobesc. Firul dozei ajunge la neck, este suficient de lung, ºi doza poate fi mutatã acolo. Am vrut sã-i pun corzi flatwounds dar nu am gãsit la noi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Eu am 2 chitari frumusele :

1. veteranul peavy EXP Raptor ( 7 ani de viata ) , nu mai stiu de cine e semnat :(

2. Primita de la nenea cu barba alba ( :santa: ) prin noiembrie , un ibanez XH-300 Halberd alb :)

 

3. nu stiu de ce dar nu am putut pune pozele pe post asa ca le-am atasat mai jos :)

post-18587-0-35441800-1326481834_thumb.jpg

post-18587-0-77320000-1326481883_thumb.jpg

post-18587-0-64479600-1326481948_thumb.jpg

post-18587-0-25447600-1326482023_thumb.jpg

post-18587-0-98223600-1326482077_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest emydancer

Stiu ca pare o intrebare stupida si nu stiu daca esti chiar topicul potrivit sa o adresez,dar cum fac sa uploadez poze cu chitarile mele?Va multumesc ca aveti rabdare cu cei nestiutori.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca pare o intrebare stupida si nu stiu daca esti chiar topicul potrivit sa o adresez,dar cum fac sa uploadez poze cu chitarile mele?Va multumesc ca aveti rabdare cu cei nestiutori.

sunt doua modalitati :

1. Uploadezi poza pe un site gen imageshack.us si dupa uita-te atent unde scrii replay`uri si vei vedea o iconita cu o " poza " ( mai jos de " :) " ) , apesi pe ia , copiezi adresa pozei ( de unde ai uploadat-o ) si dai paste acolo unde iti arata dupa ce ai deschis iconita , pozele trebuie sa le vezi in replay ca de altfel nu avem nici noi cum sa le vedem )

 

2. Cum am facut eu deoarece nu a mers prima varianta : - dai click pe more replay options si apesi pe " attach files " ( imaginea nu trebuie sa depaseasca 10 MB parca :| , si pui poza cu poza acolo si gata :D , succes si astept sa vad ce instrumente ai :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest iwolffy

Acum 1 an si cateva luni nu aveam nici una iar acum am 3. Prima a fost Rocket-ul ( din pachetul Marshall Rock Kit Deluxe ) pe care ulterior i-am pus un set de doze active EMG SA ce l-am primit cadou( practic am schimbat si potentiometrele de ton,volum,selectorul,mufa jack si pickguardul ca initial era HSS ) , apoi a urmat cea acustica luata SH ( Aria ) si acum o saptamana, Fenderul Blacktop HH ... chitara mult dorita.

 

IMG_3768.jpg IMG_3770.jpg IMG_3771.jpg

 

IMG_3772.jpg IMG_3773.jpg IMG_3774.jpg

 

IMG_3775.jpg IMG_3776.jpg IMG_3778.jpg

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 an si cateva luni nu aveam nici una iar acum am 3. Prima a fost Rocket-ul ( din pachetul Marshall Rock Kit Deluxe ) pe care ulterior i-am pus un set de doze active EMG SA ce l-am primit cadou( practic am schimbat si potentiometrele de ton,volum,selectorul,mufa jack si pickguardul ca initial era HSS ) , apoi a urmat cea acustica luata SH ( Aria ) si acum o saptamana, Fenderul Blacktop HH ... chitara mult dorita.

 

Felicitari pentru Blacktop, si mie imi face de mult timp chitara aia cu ochiul, doar ca inainte sa vina ea trebuie sa plece altele, deci ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.