www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Vintage V100 Peter Green - Lemon Drop - al 3lea proprietar, chitara vine din fabrica asa cum o vedeti , mai putin bridge-u care a fost inlocuit cu unul Gotoh made in Japan , am curatat grifful , chitara , le-am lustruit si le-am dat cu solutie -fast fret. Corzi noi Rotosound RH9 hibrid , actiune perfecta, intonatia a iesit excelent , are si case solid . Am sa o cant cateva zile bune si poate am sa revin cu impresii, momentan sunt mai mult decatmultumit.25ztul5.jpgwt6tdy.jpg2gxi6qf.jpg1e9noo.jpgw7oakm.jpg2qns2a1.jpg34nrwjr.jpgsfukk7.jpgdf7reh.jpgae6xpk.jpg2092er6.jpgChitara a venit fara capacelul de la truss rod , insa nu ma deranjeaza , poate am sa confectionez ceva . Am postat mai multe poze ca sa va dati cu parerea in caz ca observati anumite nereguli , stiu asta pt ca in trecut cateva vintage-uri v100 au fost semnalate cu defect pe baza unor poze :)).

Edited by Jig
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

LTD ex 351.

Are cel mai bun griff pe care am pus mana pana acum.

Este foarte sensibila la picking mode si are inca o pereche de OO, datorita dozelor.

Pe clean suna extraordinar, pe drive...rupe tot.

Nu m-am prins daca neck-ul este set sau through body.

O sa revin cu poze mai detaliate, pentru o chitara veche de cel putin 10 ani, este in stare perfecta.

600655_479145775461585_1583002873_n.jpg

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Fiecare are feelingul ei , e de prisos sa descrie ce sunet scoate fiecare pentru ca e pur subiectivism ( de exemplu chitara X scoate un sunet mai plin ca si chitara Y , acu tu interpretezi cum "cunosti "mai plin ) . Ma simt onorat ca am dat jacksonul la un asemenea chitarist , e cea mai ieftina electrica dintre cele de acolo dar nu cred ca se lasa mai prejos. Sanatate si la cat mai mult exercitiu.

Edited by Jig
Link to comment
Share on other sites

Misto de tot lemnele ! O intrebare am si eu ca nu am pus niciodata mana pe asa ceva: care crezi ca este diferenta intre un Fender bun si Suhr ? Adica ma intereseaza de ce ai inclina catre una in defavoarea celeilalate ?

 

Daca vrei tonul clasic de strat ia Fender, Suhr suna mai modern si mai egal pe tot griful.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.