www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

foarte frumoasa chitara malex.s-o stapanesti sanatos. ce model e ? cat ai dat pe ea?

Ha, am beut fo' shapte votci (apropo, sa treijti stelica ca tu le ai cu uleiu' ;) ) si chiar daca tre' sa ma trezec erli in za morning, iaca-ta-ma bec :o

Babarosa, modelul e ESP Horizon NT II DBSB ... iar pretu' nu-l zic ca poate provoca depresii... Oricum, mai eften decat un Carvin CT6 in Muzica cu fo' mie de parale :)

Tre' sa va zic (chiar daca dupe o perioada, nu jtiu ezact cat, voi reveni cu un review adevarat) cum este:

- arata de te kci pe tine

- suna asha cum ar trebui sa sune

- nu-tzi vine sa pui mana pe ea

Tastele sunt super-polishate, tastiera de abanos e lustruita la super-arta, regajul din fabrica e absolut OK, nut-ul e os, cheile sunt Sperzel USA blocante, bridge Gotoh, dozele Seymour (in configuratia mea favorita)... ###### mea, nu am ce sa mai zic... :)

Calitatea fabricatiei este e de nota 12 din 10 :)

 

PS Il ashtept pe Georgel sa le punem side-by-side pentru expozitie ;)

PPS Nume sonor pe headstock :( da' nu-i facuta-n china B)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Ha, am beut fo' shapte votci (apropo, sa treijti stelica ca tu le ai cu uleiu' :) ) si chiar daca tre' sa ma trezec erli in za morning, iaca-ta-ma bec :)

Babarosa, modelul e ESP Horizon NT II DBSB ...

 

vezi ca asa scula tre sa ai grija si in ce-o bagi :) ca ar fi o adevarata jignire sa fie un ax1g :(

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

:(

I am speechless ...

 

Azi am luat-o din vama B)

 

George, ti-am zis ca te provoc la duel in poze ;) Minca-tzi-ash Shecteru' tau :o

 

Io sunt in love :)

 

post-201-1143667688_thumb.jpg

 

Prim senzatie, care tinde sa devina certitudine, este ca nu merit chitara asta :)

 

post-201-1143667845_thumb.jpg post-201-1143667938_thumb.jpg

 

Ma rog, asta e, mi-am facut damblaua ;)

malexule, daca tu ai astfel de pareri, noi ce sa mai spunem? :) s-o canti vesel si sa te bucuri de ea! ;)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Or sa se uite astia stramb la tine ca tu ai floyd si ei nu :)

Las ca imi pun si eu d'tuna si atunci ma bag si eu la un side by side cu tine

Esti si numismat?

 

fratele meu este...

iar lucrurile mele sunt la el pt ca la mine in apartament se renoveaza...

cat cu privire la d-tuna, chiar daca exista si metoda de "improvizare" a unui astfel de sistem, este o jucarie geniala, perfecta, iar drop d tuningul este unul dintre preferatele mele.foarte coios si te inspira, cel putin eu devin foarte creativ cand cant in drop d.insa ai grija, merge doar pe o chitara cu non floating tremolo

:)

Link to comment
Share on other sites

George, apropo de Schecter si ESP... ete ce zice ESP oficial:

 

 

ESP & Schecter

--------------------------------------------------------------------------------

In response to the numerous inquiries and speculation on our forum regarding the relationship between ESP and Schecter Guitar Research, we feel it has become necessary to clarify the matter. Schecter Guitar Research is a wholly owned subsidiary of the ESP Company Limited of Japan, and was acquired in the early 1990' s. However, the two guitar companies operate as totally separate entities, in separate locations, with different management & personnel. Issues such as product design, quality control, customer service, marketing and pricing are decided independently.

 

:) Ce ziceai tu? Ca seaman vaslele noastre? :)

Link to comment
Share on other sites

George, apropo de Schecter si ESP... ete ce zice ESP oficial:

ESP & Schecter

--------------------------------------------------------------------------------

In response to the numerous inquiries and speculation on our forum regarding the relationship between ESP and Schecter Guitar Research, we feel it has become necessary to clarify the matter. Schecter Guitar Research is a wholly owned subsidiary of the ESP Company Limited of Japan, and was acquired in the early 1990' s. However, the two guitar companies operate as totally separate entities, in separate locations, with different management & personnel. Issues such as product design, quality control, customer service, marketing and pricing are decided independently.

 

:) Ce ziceai tu? Ca seaman vaslele noastre? :)

 

 

Da ma, sunt faine rau de tot :( Si a ta incepe sa imi placa si ea foaaarte tare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

omule tu ai inteles gresit

 

era vorba ca ceva mai mult timp in urma zice-ai ca straturile mele nu sunt bune la pretul ala .

acum am vazut ca vrei sa vinzi un reghin si ceri cam mult pe el .asta era tot . nu am nimic cu tine personal sau altceva . esti oricand bine venit la mine sau la magazin.

 

Cristian

Link to comment
Share on other sites

Guest HektorBud

Superb exemplar... Mai ales inlay-urile alea cu lilieci. Foarte frumos.

2 intrebari: Ce EMG-uri sunt? Daca ai vinde-o, cat ai cere pe ea? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.