www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Iep,i know.........Care ghiceste ce chitara i

 

 

 

si eu am una dinaia pe akasa .. cred ca a cantat bunica pe ea ultima data :)) dar merge :)) e frumoasa :)))

Link to comment
Share on other sites

POZE CALDE (azi facute)

 

Asa fratilor, a dat Domnu' sa fac ce mi-ati cerut cu atata insistenta! Sa ma afisez si eu.

Mersi de mailuri, cred ca au fost peste 20 :)

 

Cam astea sunt sculele mele (MUZICALE!!!), fara cabluri, pene si alte minuni.

Poate ca o sa pun odata poza (mai bine zis poze, ca am o turma de ele) cu penele daca va intereseaza, dar va zic, o sa aveti ce vedea! :o

Sa-mi spuneti daca e cazul, ok? Eu fac pentru voi orice cu drag!!!

 

Ce lipseste aici e un Reghin Western (neesetial...) si "Custom Strat"-ul Reghin care e in Romania (sunt 2 poze cu el aici http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=539&st=570, dar acolo nu era inca transformat, avea doar o doza bulgareasca care e acum la CoolRock cred (daca n-a vandut-o, asta vinde si ce-i dai cadou ;) )

 

Mai lipseste una care e tot in Romania, dar si aici, la Mica Publicitate. Este vorba de un Ibanez RG 520QS TB. Nu dau link ca ar fi publicitate mascata si o iau pe coaja :)

 

Nu o sa spun cat a costat tot jmenu' din motive de bun simt si pentru ca nici eu nu am facut inca o socoteala.

Cred ca daca as afla, ar fi un membru mai putin pe RGC si un membru mai putin pe corpul meu B)

 

Asadar, here it is, the moment of truth!

Enjoy!

 

post-1237-1140014226_thumb.jpg Les Paul / 8 Ball - mi-a placut ca rimeaza

 

post-1237-1140014322_thumb.jpg Taurus. Zodia mea

 

post-1237-1140014392_thumb.jpg BeauT. Si-n franceza, si-n engleza daca o dai tot aia iese, frumoasa de ea! Lui Baumwolle nu-i place forma asta, mie da! ;)

 

post-1237-1140014721_thumb.jpg Mein(e) Kampf(gitarre)

 

post-1237-1140014787_thumb.jpg ...bine ma, tu esti mai frumoasa ca ea! Ai tacut?

 

post-1237-1140014881_thumb.jpg Nu cunosc nici un detaliu, nici culoare concreta nu are! L-am luat la second-hand. Daca am ghinion pare ca e roz, si asta E O PROBLEMA!

 

post-1237-1140015066_thumb.jpg Capra...

 

post-1237-1140015129_thumb.jpg ...cu 5 (!) iezi

 

post-1237-1140015201_thumb.jpg E mare Staq...

 

post-1237-1140015264_thumb.jpg ...dar asta e mic si al draq ;)

 

post-1237-1140015341_thumb.jpg Ati jucat telefonul fara fir? Sau numai eu sunt mai old-school?

 

post-1237-1140015510_thumb.jpg Pentru serviciul tehnic, setarile mele. Try it out!!

 

post-1237-1140015587_thumb.jpg Anecdota: Eu la Tankard, repetam, in fine, vad ei scula asta, raman masca, dau ochii peste cap... Eu "Care-i treaba?" Ei "Daca mergem in turneu si vede un organizator ce ai tu aici nu ne lasa sa cantam, zice ca-i dam foc clubului. Trebuie sa il bagi in ceva, o cutie de pantofi, orice..." :):(

 

 

Mai jos sunt doua chitari care nu le am (scuze pt. offtopic!) dar mi-ar place sa le mai am in viata asta.

 

post-1237-1140015938_thumb.jpg Nikki Sixx Signature (who?). Mötley Crüe (who?) e formatia mea preferata, dar n-am dat in benga...Ati vazut cat costa?

 

post-1237-1140016032_thumb.jpg Inca mai trag speranta ca se va gasi cineva sa-mi transforme un RG in dracia asta. Ma obsedeaza.

 

Despre mine mai puteti afla de aici una-alta http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=349&st=60

 

;):o:o ASTEPT MII DE REPLY-URI!!! :D;);)

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

reply 1: is a tale toate?

reply 2: is un pik invidios ....

reply 3: un pik mai mult :)

Multumesc de reply.

 

1. Da, toate sunt ale mele.

2. Nu are rost, e pacat.

 

Lasa, si eu am cantat pe Reghin din 1990 pana in 1996 :)

Esti tanar si nu se stie niciodata...

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

nu-s asa tanar ... sau esti tu mai batran?:)

ii visu meu sa traiesc din muzica se pare ca tu-l traiesti (cre ca ii visu tuturor de aici)

io in schimb tre sa ma duc in fiecare zi la lucu si sa-mi f*t nervii cu tot felu' de dobi

oricum bravo tie sa traiesti

 

a

acu am vazut

traiesti in sanu lu' mama deutschland ...

am priceput

rockfabrik ceva?:)

Link to comment
Share on other sites

:o Doamne cat de dotat este !!

Aia albastra Mein Kampf este cea mai frumoasa :)

Faza cu chitarele pe care ai dori sa le ai.. dude, ai scule ce ai tu acolo, ce vrei sunt jucarii ;)

Nu te impiedici de ele prin casa? :)

Ce este chestia aia la care ai pus si o anecdota? :(

Cine este invidios sa se gandeasca daca are ce canta pe atatea chestii! :)

Uite pun si eu o fata albastra.. ca asa imi plac mie fetele B)

post-534-1140022155_thumb.jpg

Edited by Geiger
Link to comment
Share on other sites

 

 

rockfabrik ceva?:o

 

Da, doar la Augsburg, dar nu mai e ce a fost...

Sau sunt eu FFFFFFFOARTE batran? :)

 

 

nu'i rau, nu'i rau ;)

Asta poate fiecare dintre voi. Toti au talent.

Trebuie doar sa incepeti sa dati din coate! :(

 

Frumoase chitare Tony. Sa le canti sanatos!

 

+ un mare RESPEKT! ;)

 

O, mare respect?

Asta aud mai rar...

Iti multumesc din suflet Vlad :)

 

Anecdota aia daca nu ma insel este un adaptor pentru 2 pedale .. hand built B)

 

 

Tu, asa e!

Dar e pentru 3!

Arata oribil, nu?

A speriat Vestul :)

Link to comment
Share on other sites

;) Doamne cat de dotat este !!

Aia albastra Mein Kampf este cea mai frumoasa :)

Faza cu chitarele pe care ai dori sa le ai.. dude, ai scule ce ai tu acolo, ce vrei sunt jucarii :D

Nu te impiedici de ele prin casa? :)

Ce este chestia aia la care ai pus si o anecdota? ;)

Cine este invidios sa se gandeasca daca are ce canta pe atatea chestii! :(

Uite pun si eu o fata albastra.. ca asa imi plac mie fetele :o

 

A mea e frumoasa, a ta la fel...

Eu zic sa le facem lipeala, ca nu se stie...

Facem fima Jacksobanez. :) Ne umplem de moloz frate!

Ma impiedic de ele, dar na, mai vand din mobila, una-alta, ma descurc in final B)

Chestia aia este un alimentator, dar de obicei il folosesc ca scaun elelctric.

 

DINU Rattman out!

 

nu-s asa tanar ... sau esti tu mai batran?;)

 

Sorry, n-am stiut cu cine stau de vorba.

NU MA MAI CUNOSTI?

Toni, de la Screaming Heads din Resita frate!!!!

 

Super misto piesa voastra, (Cosmar prefabriqat) e singura melodie care am ascultat-o azi. De minim 10 ori

Tot Tibor e vocal?

TE ROG sa-mi dai si altele, sunt marfa!!!! ;):o:o

Pe mail daca se poate, ok?

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hai sa pun si eu daca tot ne mandrim cu doamnele noastre.

 

post-1189-1140831505_thumb.jpg Aici le-am "alintat" putin.

post-1189-1140831769_thumb.jpg Acuma o frecam la rece.

post-1189-1140831913_thumb.jpg Asta e la cald.

 

 

Cea neagra e un fender American Standard '99,cu o doza dimarzio la bridge.

Sunburstul e mandria mea , e un Fender Custom Shop '69 reissue cu doze texas special .

Restul nu prea conteaza.

post-1189-1140832244_thumb.jpg

Edited by Alex_Strat69
Link to comment
Share on other sites

:)

Slabut, stiu.

post-1381-1140902903_thumb.jpgpost-1381-1140902921_thumb.jpgpost-1381-1140902939_thumb.jpgpost-1381-1140902960_thumb.jpg

 

Ceva soi de Ibanez (sper :) ), vesta fire/ stereo chourus, SR & D Rockman dist.

Edited by Z.M.P
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Sylviu

Ete şi mândria mea (she's my "pride & joy").

Este un Jackson SL-2H custom, pe care l-am luat la second,

dar zic eu - it's a tool

 

that is some serious shit.. exact genu meu de kitara, culoarea e superba, are si crosa in sus.. :)

 

ala da jackson frate.. as vrea si io un jackson din state, nu ce au astia pe la muzica.. :)

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

Hmm, nu e kiar chitara mea dar ma pot lauda ca am pus aseara mana pe ea.

Un var de-al meu care nu le are cu forumul a cumparat-o de la un tip care sta in Germania si are dubla cetatenie sau ceva in genul asta. Ce sa va zic... ? Stiu ca este Ibanez 520RG si a costat echivalentul a 500 Euroi... E belea... ce mai. Si cum arata dar si cum suna... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Robass

:) Mama...Chiar ma gandeam unde a ajuns bijuteria asta. Vroiam noi s-o luam pentru un prieten. Cand am vazut-o mi-a picat fatza... Si ii placea si lui... Dar cand am sunat ne-a zis tipu ca s-a dat... Mi-a parut asa de rau... Pai ce sa zic...aia e...a avut mai mare bafta ca a noastra... :) S-o stapaneasca sanatos...

 

oricum, sorry dc am deranjat cu ceva.

Salut.

Link to comment
Share on other sites

cate scule ai sa moara calu'.. la ce iti trebuiesc toate?

 

Draga Robot, o intrebare buna. La ce?

 

Pai Gibson e Gibson, nu? Ca sa nu-l f.. mi-am luat Ibanez SZ pt. ca e la fel sau chiar mai bun pe alocuri decat Gibson (parerea mea!). Aceste chitare eu le numesc "limuzinele".

 

JEM si RBM sunt aproape la fel, doar ca una are 24 de taste si tine mai mult la tavaleala, iar cealalta are 22 de taste, e mai gingasa si e o chitara de colectie (am auzit ca in Germania au fost aduse cand s-au fabricat doar 50 de bucati). Pe astea le numesc "masinile sport".

 

Ibanez RG albastru (pozele se afla sus pe aceasta pagina) l-am vandut pt. ca deja erau prea multe. Vezi, am ascultat de tine :) De altfel, am mai avut o Aria Pro 2 (frumoasa mai era....) si doua GIO care s-au dus.

 

Ovation e buna oricum, pot sa merg cu ea oriunde, chiar si la chefuri.

 

Bassul il am pt. ca imi place sa cant si la bass, pe el compun liniile de bass pt. piesele proprii pe care le cant cu trupa si ma mai joc din cand in cand pe acasa.

 

Efectele e clar, se aduna in timp, iar sistemul Nady Wireless e bun pe scena (fara cabluri sau alte minuni)

 

Statiile, una e pt. cantat live, iar cealalta, cea mica e pt. cand dau ore sau cand vine cineva la mine si vrem sa cantam (SI, foarte important, o iau in concediu cu mine, cand vin in Romania)

 

Eu zic ca fiecare are rostul ei. Dar jur, mai toti cunoscutii ma intreaba asta "LA CE ITI TREBUIE TOATE?" :)

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

Aceste chitare eu le numesc "limuzinele"...

..una are 24 de taste si tine mai mult la tavaleala..

Pe astea le numesc "masinile sport"...

...e buna oricum, pot sa merg cu ea oriunde, chiar si la chefuri..

...si ma mai joc din cand in cand pe acasa.

..cand vine cineva la mine si vrem sa cantam..

pe scurt, e un sport :)

just taking things out of context

Link to comment
Share on other sites

pe scurt, e un sport :)

just taking things out of context

 

Nu m-am gandit inca la asta, dar daca analizez putin iti dau dreptate.

Eu fac sport de la 5 ani (ski) si muzica de la 6 (vioara). Asa ca sportul a fost primul "hobby" :)

In alta ordine de idei, a face muzica pentru mine este o joaca. Nu sunt crispat, nu ma enervez, nu plang cand ceva nu-mi iese.

Mai repet o data.

Ca la ski...

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

"sa moara calu" si io mi-as dori un gibson si un fender pt jazz-uri si chestii mai soft, un rg si un esp pt chestii dure, un jem pt acrobatic stunts, un js...ca trebuie, si un prs sa zic "moaa...ce prs am :) " :) :) :(

Link to comment
Share on other sites

Ce-i asa mare filosofie sa ai atatea scule, omul castiga din muzica si-si permite. Eu sa am "acum" niste bani nici nu imi imaginez cate chitari, de exemplu, mi-as lua(un Jackson de la mama lui, un ESP de la mama lui, un stratocaster de la mama lui un Gipson(LP), evident de la mama lui :) , si niste custom-uri, sa fie)

 

Sa-ti traiasca Killahead si la cate iti doresti :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.