www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Am promis mai demult ca o sa postez niste poze cu vechea mea chitara care implineste cam 20 de ani ... dupa un binemeritat tratament la care a fost supusa de domnul Grossman indraznesc acum sa ma arat cu ea in brate ... imi pare rau ca nu am poze cu ea inainte de facelift dar pot spune macar ca era greu de privit ... ultima oara chiar o imbracasem in autocolant ... am schimbat mai tot ce era de schimbat pe ea, mai putin doza pe care trebuie sa o cumpar. Surprinzator stie sa si cante un pic ... :)

post-241-1135720448_thumb.jpg

post-241-1135720489_thumb.jpg

post-241-1135720516_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am promis mai demult ca o sa postez niste poze cu vechea mea chitara care implineste cam 20 de ani ... dupa un binemeritat tratament la care a fost supusa de domnul Grossman indraznesc acum sa ma arat cu ea in brate ... imi pare rau ca nu am poze cu ea inainte de facelift

 

Michele, ti-a albit barba :)

O fi de la pretul face-lift-ului :)

Cand bagi si-o "pesa" cu zongora? Kaku clapele te-am tot auzit.

Bafta maxima :)

Link to comment
Share on other sites

marfa chitara... dar d c nu are 12 corzi?

Nu prea am pus 12 corzi pe ea ... la vremea cand am cumparat-o era cea mai scumpa si se spunea si cea mai buna .... cam 600 de lei ffff vechi era. Mai pun cateodata si 12 corzi dar ma plictisesc repede ... Are griful putin mai gros dar m-am obisnuit cu ea.

Michele, ti-a albit barba :)

O fi de la pretul face-lift-ului :)

Cand bagi si-o "pesa" cu zongora? Kaku clapele te-am tot auzit.

Bafta maxima :(

Barba-i de la femei .... :) ... ca la tine parca e de la altceva parul ala alb din cap ... Poate o sa si cant ceva cu ea .. hmm .. daca ma lasa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest 9_lives_of_innocence

finally am reusit sa fac niste poze cu my baby...uitati-va uimiti!!! :)

...si cu za rest of za <gear>

 

 

 

pretty stuff :) sticla de apa e super tare si ea :)

Edited by 9_lives_of_innocence
Link to comment
Share on other sites

Credeam ca Ibanez nu stiu sa faca chitari frumoase da aia care o ai ii super tare!

mersi, indeed si io am ramas putin "wow, ala e ibanez?!?" cand am vazut-o...

A, shi cealalta ii Ovation?

 

nu din pacate e doar un stagg, da e ff capabila si ea...

foarte frumoasa ghitara

 

mersi frumos...a fost o alegere grea cand am cumparat-o...

Frumoasa, dar de ce tii pantofii langa ea? :)

intrebarea e de ce o tin pe ea langa pantofi?... :) ...care pantofi btw?!?

 

PS-nice pics michel...bune si de wallpaper

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

Pantofii sport.. incerc sa nu fac reclama :)

aha...i-am reperat...erau defapt in fundal...din cauza perspectivei se vedeau ca si cum ar fi langa, ei fiind defapt in spate... :) ...whatever...era noname marca oricum, ca banii ii dau pe pene, corzi, procesoare etc...

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

Bogdan ce model de foloyd e ala ? Dupa cum arata pare sa fie ceva destul de vechi ...

Idem si pentru chitara. Fac pariu ca are o poveste interesanta.

 

 

are, intr-adevar. chitara e facuta acum 7-8 ani, cand, in urma unui accident (fericit pana la urma, ca a dus la asta) chitara originala a cazut de unde era pusa cu nu foarte mult simt de raspundere si i s-a crapat corpul. atunci a fost nevie ca un tip talentat la asa ceva sa ii faca un corp nou. avea experienta (chitarile lui se vand foarte bine in germania, sunt hand-made in totalitate) si a facut acest corp din mahon, l-a slefuit, l-a dat cu tot felul de grasimi ca sa nu prinda umezeala (chitara nu e lacuita, btw) apoi iar slefuit, iar grasimi, iar slefuit, si iar slefuit... si tot asa. suna foarte bine, atata doar ca e grea de-mi rupe spatele. :) dar ce sa-i faci, e un mic sacrificiu care merita facut!

folyd-ul este unul cu licenta, luat de pe o chitara no-name. merge destul de bine, la cat il folosesc eu (sunt mai degraba fan robben ford decat steve vai :) )

cam atat despre chitaruta mea... mai am si un washburn, pe care am schimbat dozele (seymor duncan hum in spate, fender - middle si di-martio evo - neck) dar care nu suna la fel de c**os ca cea pe care ati vazut-o.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.