www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Postati aici poze cu chitarele voastre. De preferinta poze facute de voi cu obiectul real . NU postati poze luate de pe siteuri spunand asta e a mea numai ca e rosie are 7 corzi si humbuckere in loc de singlecoilui :)

O sa scotocesc poze cu chitarele mele si deseara o sa postez si eu :)

 

Hai copii laudati-va :)

 

 

eu si fenderul

Ampu facut de mine

charvelul by Jackson (1+1+humbuck+1vol+1tone+Floydrose) serial nr 327507 Cine stie cum identific cine a cumparat sau a cui a fost chitara? pe net nu am gasit seria intre serii

post-1123-1137754379_thumb.jpgpost-1123-1137754700_thumb.jpgpost-1123-1137755836_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Nu pot sa ma abtin, trebuie sa anunt :) Tocmai am luat din vama noua mea chitara, o Schecter C1 Classic. Sunt topit :) Luni maxim aveti si poze >:)<

 

 

ohoho, s-o stapanesti sanatos george, abia astept pozele:)

Link to comment
Share on other sites

Pai in fata serialului trebuia sa ai si doua litere sau una singura nush...

Eu asa stiam. Cel putin la bass-ul Fender asa este. :)

 

 

pe tablitza scrie Charvel By jackson o adresa din state si ridicat nu gravat serialul 327507

deseara pun poza mai detaliata cu tablitza, dar stiti vreo adresa de astia ca pe net nu e nici una doar de la dealeri dar de la productie sau office nu am gasit nici la charvel nici la Jackson si nici la Fender nu mi-au raspuns(marcile aste sunt luate de Fender )

Edited by cpaulro
Link to comment
Share on other sites

Uite, am reusit sa fac o poza. Sper ca e destul de clara.

 

schecter_c1.jpg

 

 

 

E string-thru, neck-thru, Grover Tuners, Schaller bridge, EMG 81 - 89. Construction quality e maxim. Nu degeaba e comparata chitara asta tot timpul cu PRS :) A, si sustainul este infinit........... :)

Edited by George
Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Uite, am reusit sa fac o poza. Sper ca e destul de clara.

 

E string-thru, neck-thru, Grover Tuners, Schaller bridge, EMG 81 - 89. Construction quality e maxim. Nu degeaba e comparata chitara asta tot timpul cu PRS :) A, si sustainul este infinit........... :)

E de-a dreptul superba, si imi imaginez ca suna pe masura; s-o stapanesti sanatos :)

Link to comment
Share on other sites

Uite, am reusit sa fac o poza. Sper ca e destul de clara.

 

post-7-1138172522_thumb.jpg

E string-thru, neck-thru, Grover Tuners, Schaller bridge, EMG 81 - 89. Construction quality e maxim. Nu degeaba e comparata chitara asta tot timpul cu PRS :) A, si sustainul este infinit........... :)

aaaaaaaaaaaa schecter c1 classic de unde ??

Link to comment
Share on other sites

Super tari chitarele tale michel2233. Schimba si tu corzile la double-sixu ala (par cam vechiute :) ) si poate pui o inregistrare cu ea (ca daca tin minte bine, n-ai pus? ) daca ai timp si chef :)

Corzile le-am pus de curand .. sunt romanesti insa ... pana sa se aseze si ele un pic deja s-au cojit ... nu am doza inca pe chitara dar am sa-i pun .. am sa postez eu ceva si cu chitara pe la urma .. sa ma mai desmortesc un pic ca nu am mai cantat de multicel la chitara.

Link to comment
Share on other sites

Uite, am reusit sa fac o poza. Sper ca e destul de clara.

 

E string-thru, neck-thru, Grover Tuners, Schaller bridge, EMG 81 - 89. Construction quality e maxim. Nu degeaba e comparata chitara asta tot timpul cu PRS :) A, si sustainul este infinit........... :)

 

Georgele, frumoasa-i mah, trai-ti-ar :(

 

da stai asa sa-mi vina si mie vâsla si te provoc la o poza in comun :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tare Jackson-ul!Sa-l stapanesti sanatos,tata!vad ca are si niste modificari pe ici pe colo!

:)

 

mulţumesc.

aşa l-am cumpărat (Jegsănu), cu Roland Gk-2A gata instalat, dar din păcate nu mă încântă în mod deosebit sound-urile sintetice de pe VG-8 sau VG-88. Am vrut să o scot (Gk-2-ul), dar au băgat un adeziv beton cei care au instalat doza şi nu se poate lua jos decât cu riscul de a deteriora rău faţa ghitării, aşa că am renunţat.

Oricum folosesc doar SD-urile.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.