www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest p_aciulea

Ma adresez moderatorilor acum... (tot printr-un off topic):

 

N-am nik cu Benson, dar pot sa-mi pun si eu o semnatura asemanatoare in care sa nominalizez un anumit "user" ? :)

 

Multumesc anticipat.

 

 

in primul rand, tin sa precizez ca am modificat semnatura,

 

Catalin, te inteleg ca esti frustrat pt ca si eu la randul meu am factu acelasi lucru cu ceva timp in urma

 

Michele sincer nu ma intereseaza sentimentul tau de superioritate fata de ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

in primul rand, tin sa precizez ca am modificat semnatura,

 

Catalin, te inteleg ca esti frustrat pt ca si eu la randul meu am factu acelasi lucru cu ceva timp in urma

 

Michele sincer nu ma intereseaza sentimentul tau de superioritate fata de ceilalti.

Vorbeam cu Catalin in mesajul meu .. si nu am absolut nimic cu tine .. nu ma simt superior fata de nimeni de aici ... repet ... modul in care tu de obicei te exprimi pe acest forum da o dovada totala de lipsa de RESPECT ... este alegerea ta si numai a ta cum te comporti .. nu cred ca poate un warn sau un ban sa rezolve asta. Si este valabil pentru toti cei care uita ca aici este UN LOC PUBLIC! .. mai presus de scopul pentru care acest forum exista ...

 

Nu ai decat sa intelegi ce vrei si cum vrei Benson ... imi pare rau daca ti-ai creat o impresie gresita despre mine .. poate si eu mi-am facut o parere gresita despre tine ... nu stiu .. sa-mi fie cu iertare daca am gresit cu ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

sincer nici nu ma intereseaza daca ai gresit cu ceva, in momentul in care vad ca altu nu are respect pt mine si ceea ce sunt, nu vad absolut nici un motiv pentru care sa ii acord acelasi respect

Link to comment
Share on other sites

sincer nici nu ma intereseaza daca ai gresit cu ceva, in momentul in care vad ca altu nu are respect pt mine si ceea ce sunt, nu vad absolut nici un motiv pentru care sa ii acord acelasi respect

Benson ... daca ti-am dat dovada pana acum de lipsa de respect .. te rog sa ma ierti .. (chiar daca nu-ti pasa) ma vad nevoit sa o fac totusi. Daca este vorba de altcineva insa ... "razbunarea" ta nu-si are rostul aici, in direct.

Inainte sa posteze Catalin, o persoana care nu are absolut nici-o legatura cu forumul, un privitor, mi-a atras atentia asupra semnaturii tale ... eu unul te stiu de cand am venit aici pe forum, (si am zambit) stiu ca esti un tip spiritual, ca ai un fel anume de a face o gluma, asa cum si Malex are stilului aici pe forum, si mai stiu ca nu prea suporti sa te ia cineva peste picior ... si faci bine ca nu suporti asta .. nu uita insa .. si asta trebuia sa fie mesajul meu (michel .. ca simplu cititor al posturilor voastre) ... este un loc public .. RGC exista si este urmarit de multa lume .. nu mai este comunitatea aia micuta cu 100-200 de useri, asa cum am gasit-o cand am venit aici ... si cred ca intelegi si tu asta. In fine ... daca vrei sa-mi spui ceva ... ma gasesti pe mess sau pe email .. . hai sa lasam locul asta pentru pozele chitarilor voastre.

Link to comment
Share on other sites

E cumparata de p-aci de pe forum. Nu are serial number sigla sau tara de provenienta. My best guess e ca are corpul din basswood si griful din maple. Cu toate astea chitara dupa parerea mea e excelenta si ma impac foarte bine cu ea. Sustainul este punctul ei forte. Stratul paleste in comparatie cu ea.

In neck e o doza stock care suna incredibil de bine, leaga notele foarte frumos , iar in bridge e un Seymour Duncan JB care suna excelent pe partea de distors si solo intepat. Pot sa cant si metale si blues cu ea.

Singura mea durere e floydul care e putin cam obosit si nu il il folosesc deloc (imi lipseste si maneta dar si cu maneta e inutilizabil pentru ca nu revine corect la pozitia initiala). Astept cu infrigurare sa imi cumpar un floyd de preferinta original ca sa nu ma doara capul.

In genere am un comportament maniacodepresiv (sau bipolar disorder pe engleza) cu chitarele. Am zile cand nu ma ating de strat sau zile cand nici nu vreau sa o vad pe roscata.

Link to comment
Share on other sites

Am totusi o intrebare, inlayurile de pe grosman sunt stickere de fapt, nu ?

 

Din nefericire unele modele Grosmann au stickere peste lac dar altele au lac peste stickere. Asa procedeasa si Fender. Daca priviti cu atentie "imprimeul" la nivel cu acesta, veti observa cum logo-ul Fender a fost decupat oarecum grosolan si apoi aplicat lac. In cazul americanilor, japonezilor si mexicanilor (pe unde stiu ca se produc aceste chitare), s-a folosit un "film", o pelicula foarte subtire imprimata pe un printer laser, apoi tatait (decupat), bagat in apa cateva secunde si aplicat pe grif (daca vreti, se gasesc la papetariile gigant gen Diverta sau RTC... Cora, etc...). Apoi dupa uscare se da lacul. Deci ce-a facut Cristi nu e nimik nou in materie de produs instrumente... :)

 

Doar ca la unele a preferat sa aplice autocolantul dupa ce a vospsit, lacuit griful... De ce ?

Nu stiu, intrebati-l pe el... poate a fost in contrantimp cu livrarea...

 

Catalin, te inteleg ca esti frustrat pt ca si eu la randul meu am factu acelasi lucru cu ceva timp in urma

 

Bre, atata-ti zic... abia astept sa-ti vad fatzuca (in calitate de spectator, desigur) la festivalul national Top T - Buzau... unde RS canta... nu in concurs ci are recital ! :)

 

Off... copiii astia ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

poti sa astepti tu mult si bine, sincer imi placea RS, insa de cand am vazut ce formula are, prefer sa ascult unlautar ceva

Link to comment
Share on other sites

Din nefericire unele modele Grosmann au stickere peste lac dar altele au lac peste stickere. Asa procedeasa si Fender. Daca priviti cu atentie "imprimeul" la nivel cu acesta, veti observa cum logo-ul Fender a fost decupat oarecum grosolan si apoi aplicat lac. In cazul americanilor, japonezilor si mexicanilor (pe unde stiu ca se produc aceste chitare), s-a folosit un "film", o pelicula foarte subtire imprimata pe un printer laser, apoi tatait (decupat), bagat in apa cateva secunde si aplicat pe grif (daca vreti, se gasesc la papetariile gigant gen Diverta sau RTC... Cora, etc...). Apoi dupa uscare se da lacul. Deci ce-a facut Cristi nu e nimik nou in materie de produs instrumente... ;)

 

Doar ca la unele a preferat sa aplice autocolantul dupa ce a vospsit, lacuit griful... De ce ?

Nu stiu, intrebati-l pe el... poate a fost in contrantimp cu livrarea...

Bre, atata-ti zic... abia astept sa-ti vad fatzuca (in calitate de spectator, desigur) la festivalul national Top T - Buzau... unde RS canta... nu in concurs ci are recital ! :)

 

Off... copiii astia ! B)

Da, am inteles si eu asta azi de dimineata cand mi-a dat Grosmanu PM sa-mi zica ca am mintea obosita si ca el nu a pus stickere strambe pe nici o chitara si ca ar trebui sa vad obiectul inainte sa vorbesc (lucru pe care il facusem).

Hai ca m-am distrat destul cu voi, ciao ! (Razboinicul Luminii) :) :) :(

Link to comment
Share on other sites

:)

I am speechless ...

 

Azi am luat-o din vama :(

 

George, ti-am zis ca te provoc la duel in poze B) Minca-tzi-ash Shecteru' tau ;)

 

Io sunt in love :)

 

post-201-1143667688_thumb.jpg

 

Prim senzatie, care tinde sa devina certitudine, este ca nu merit chitara asta :)

 

post-201-1143667845_thumb.jpg post-201-1143667938_thumb.jpg

 

Ma rog, asta e, mi-am facut damblaua :o

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

:)

I am speechless ...

 

Azi am luat-o din vama :(

 

George, ti-am zis ca te provoc la duel in poze B) Minca-tzi-ash Shecteru' tau ;)

 

Io sunt in love :)

 

IMG_0512.jpg

 

Prim senzatie, care tinde sa devina certitudine, este ca nu merit chitara asta :)

 

IMG_0514.jpg IMG_0515.jpg

 

Ma rog, asta e, mi-am facut damblaua :o

Malexule tocmai ai devenit idolul meu. Daca erai gagica acum te luam de nevasta ca ai zestre ;)

S-o stapanesti sanatos si sa te tina sa i-o dai lu ala micu mostenire.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.