www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest HektorBud

E... Stiu ca n-o vinzi... Atunci spune-mi, te rog, de unde ai luat-o si pe cati bani, ca m-a fermecat si nu stiu exact de ce

Link to comment
Share on other sites

Initial mi se pusese pata pe 006 Blackjack, cu SD, pentru ca era si accesibila ca pret. Din pacate, amicii mei din Anglia nun prea au avut chef sa o comande, asa ca m-am reorientat spre Damien. Si asta se gasea in Europa doar in Germania la www.ppc-music.de. A costat 437 de euroi, fata de 350 de coco in State! :) Asta incluzand transport din Hannover in Heidelberg. De-acolo mi-a adus-o in tara un nene, tot geolog, cu care am lucrat in cateva proiecte.

Link to comment
Share on other sites

Guest HektorBud

BanuiesC Ca nenea ala tot geolog n-a declarat-o la vama, ca sa mai dea si acolo chischirei :)

E tare rau chitara, iti urez sa o rupi in doua (in sensul cel bun)...

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

Ca sa revenim ontopic...inca una, cu accesoriu viu cu tot (vorba lui michel, miauuuu effect :) ). Si sa nu aud ca va luati de parchetu' meu pe care scrie Germania! :)

post-734-1144822117_thumb.jpg

Gata, c-am facut-o de ras destul!

frumoasa scula... :)

Link to comment
Share on other sites

George, apropo de Schecter si ESP... ete ce zice ESP oficial:

 

 

ESP & Schecter

--------------------------------------------------------------------------------

In response to the numerous inquiries and speculation on our forum regarding the relationship between ESP and Schecter Guitar Research, we feel it has become necessary to clarify the matter. Schecter Guitar Research is a wholly owned subsidiary of the ESP Company Limited of Japan, and was acquired in the early 1990' s. However, the two guitar companies operate as totally separate entities, in separate locations, with different management & personnel. Issues such as product design, quality control, customer service, marketing and pricing are decided independently.

 

:) Ce ziceai tu? Ca seaman vaslele noastre? :)

Malex, uite si replica Schecter, aproape oficiala (FAQ in www.schecterguitars.com):

Q: Is Schecter Guitar affiliated with ESP guitars?? spacer.gifA: F*ck No! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

si niste poze cu kitara mea.. din pacate nu sunt de prea buna calitate, au fost facute cu webcamu..

 

 

post-1489-1145012063_thumb.jpg

 

post-1489-1145012099_thumb.jpg

 

post-1489-1145012140_thumb.jpg

 

post-1489-1145012159_thumb.jpg

 

post-1489-1145012179_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

This is my baby :) ... "primeste" ceata de la o gramada de chitari anterior postate aici,da' e chitara perfecta pentru mine. Mai ales acum,dupa ce am refacut tot wiring'ul (10x Andrei :) ) si am potted the pickups ... suna deosebit. Firma ce'a facut chitara se numeste Carson. Daca ati auzit careva de ea ... tell me about it,ca n'am reusit sa gasesc mare branza :(

 

Cheers 'n shit :)

post-1679-1145085161_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am promis niste poze cu lumina ambientala buna... imi cer scuze pentru nori, asta e, n-au iesit mai bune de-atat :)

 

Btw, sa vizitati gradina botanica! E doar un leu biletul pentru elevi/studenti si 2 lei pentru voi ceilalti. Si am inteles ca pe 13 mai vor avea loc niste evenimente interesante p-acolo, o expozitie foto, o sceneta si alte chestii de genul.

In_Gradina_Botanica_002.jpg

In_Gradina_Botanica_005.jpg

In_Gradina_Botanica_007.jpg

In_Gradina_Botanica_010.jpg

In_Gradina_Botanica_012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.