www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Seraph

Eu am zis "Ma, hai ca scot covoru' din fundal..." si mi s-a raspuns "Nu ma, lasa-l asa, sa para real." . Na, realitate! :)

 

is curios rau:

1) E O J&D LS1 GS, nu?

2) cat ai dat pe ea si de unde ai facut rost de asa ceva?

3) CUM SUNA? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Pentru curiosul de mai sus:

 

1) e o J&D LS3 CS

2) nu foarte mult si din magazin ( :) )

3) la banii astia...parfum :) O sa-i fac si un review candva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

Pentru curiosul de mai sus:

 

1) e o J&D LS3 CS

2) nu foarte mult si din magazin ( :) )

3) la banii astia...parfum :) O sa-i fac si un review candva.

 

moshule, din care magazin?? :)) k asa imi dau si io seama k n'ai gasit'o la scara blocului :(

Link to comment
Share on other sites

acustica ii un ML-SEAGULL Marlin.eu personal nu am auzit de firma asta

Xirallic chitarile Seagull sunt foarte apreciate pe continentul american, pentru cine nu isi permite un Martin sau Taylor ,alternativa este aceste chitari Seagull care sunt de foarte buna calitate la un pret rezonabil.Sunt chitarile acustice facute de Godin.Ma intreb cum ai ajuns tu in posesia ei?

http://www.seagullguitars.com/productlisting.htm

Link to comment
Share on other sites

mi-am luat stativ de chitara post-859-1149793712_thumb.jpg asa ca, cu ocazia asta am mai facut ceva poze la chitara post-859-1149793822_thumb.jpg :).

mi-am luat si proc de chitara, asta de ceva vreme, dar n-am avut ocazia sa ma laud cu el post-859-1149794532_thumb.jpg, si daca tot am pus poza cu procul nou, o sa pun una si cu pedala vechepost-859-1149794592_thumb.jpg care este de vanzare cu 1.5 mil.

 

Asa ca here goes:

-chitara:post-859-1149794667_thumb.jpgpost-859-1149794825_thumb.jpgpost-859-1149794853_thumb.jpg

-chitara si cu procul nou:post-859-1149793948_thumb.jpgpost-859-1149794007_thumb.jpg

-toata familia:post-859-1149794208_thumb.jpgpost-859-1149794301_thumb.jpg

 

Si daca tot e la moda sa ducem chitara in orash, la padure, si la scuba-diving, iata ca am dus-o si eu:

post-859-1149795013_thumb.jpgpost-859-1149795032_thumb.jpg

post-859-1149795045_thumb.jpgpost-859-1149795064_thumb.jpg

post-859-1149795080_thumb.jpgpost-859-1149795100_thumb.jpg

Edited by ciuci
Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

Xirallic chitarile Seagull sunt foarte apreciate pe continentul american, pentru cine nu isi permite un Martin sau Taylor ,alternativa este aceste chitari Seagull care sunt de foarte buna calitate la un pret rezonabil.Sunt chitarile acustice facute de Godin.Ma intreb cum ai ajuns tu in posesia ei?

http://www.seagullguitars.com/productlisting.htm

 

un prieten bun ...primu meu prof de chitara care mi-a arata notiunile de baza a plecat in state...si mi-a lasat mie chitara.mie imi place cum suna.sincer. :)

Link to comment
Share on other sites

Ce chitara e aia bre ca tare misto mai e corpul ?

 

chitara a adus`o unchimiu din ucraina imediat dupa revolutie.... din cate mi`a spus a dat ceva bani pe ea la vremea aia..

tipul care facea chitarile se presupune ca a lucrat pe la Fender la fabrica... si s`a intors in tara natala dupa caderea comunismului si s`a apucat de chitari..

oricum eu sunt multumit tare de chitara.... mai ales ca am luat`o de la unchimiu cu 1 mil jumate

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

Ce unchi tare ai...

Skimba-i bre dozele si griful si fa-o klumea ca merita...

si io la fel as face...mai ales ca gasesti pe e-bay griffuri si materiale la preturi de nimic

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Asta in conditiile in care e lemnu bun... ca daca e facuta dintr-o usa, degeaba arata corpu bine :)

Link to comment
Share on other sites

daca vretio ascultati si voi inregistrarile de la duell...

am tra direct in calc cu un proc zoom 2100 (adik destul dce vechi) si procersate cu amplitube..

daca aveam AMP as fi putut sa prezint o inregistrare mult mazi ok ca sa va dati seama de cum suna...

griful are 23 taste si corzile sunt destul de apropiate... iar daca mi`as pune mintea cu ea.. le`as mai apropia un un pic

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

asa mi`au zis multi pana sa o asculte..

dupa aia au zis ca e ok..

adevarul e ca e o chitara menita sa fie sasa cum e..

daca as face vreo investitie mi`as lua un noua...... :)

da - aici ai dreptate - dar tine cont de faptul ca e o chitara <unicat> sa zic asa, si ar merita o reconditionare :)

Link to comment
Share on other sites

da... asa e... insa e multa bataie de cap..

dupa cum am zis de doze sunt multumit... chiar au c o a i e cu caru`... si doza de fata are si dulceata...

singura reconditionare pe care as putea face`o ar fi sa ii mai umblu la grif si sa ii bat niste taste... si sa ii schimb intreg subansamblul..... sa ii trag un tune`o`matic nou... dar parca imi vine acru sa dau un mil si pe asta...

poate ii face mosu` o reconditionare la iarna :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

si io la fel as face...mai ales ca gasesti pe e-bay griffuri si materiale la preturi de nimic

 

 

nu m-as baga la ebay ca nu sti niciodata daca se potriveste grifu... ar trebui sa mergi personal la om acasa...dar nu cre se poate.... si + daca-ti cumperi de pe ebay nu sti daca iei tzapa sau nu.....

Link to comment
Share on other sites

da - aici ai dreptate - dar tine cont de faptul ca e o chitara <unicat> sa zic asa, si ar merita o reconditionare :)

de reconditionat.. numai ce a scos-o de la vopsit ca a avut probleme cu vopseaua (ii cam sarea de pa prea multe lovituri - bunica-sa a mai scapat-o :)) insa dozele chiar se tin foarte bine iar greful este destul de comod.. este mult mai bun decat la multe chitari pe care am zdranganit..

totushi nu se compara cu un ibanez sau alte chitari mari..

 

dupa cum am zis de doze sunt multumit... chiar au c o a i e cu caru`... si doza de fata are si dulceata...

da.. sa shtitzi.. noi la sala camtam ce cantam dupa care ne oprim shi mai luam cate o lingura shi dup-aia ne intoarcem la cantat :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.