www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Ultima achizitie(de fapt nui achizitie ca-i facuta de mine) - aia galbena :)

Alimentator 3x9Vcc 1A, stabilizat pe fiecare alimentare in parte(3xRedresare 12x1N4001, 3xFiltrare3300mF, 3xStabilizare cu LM7809)

 

Pozele nu-s cine stie ce(sunt facute cu un tel mobil) dar sper sa se vada.

 

post-321-1157119215_thumb.jpg post-321-1157119242_thumb.jpg post-321-1157119266_thumb.jpg

 

later edit:

Am uitat sa zic ca va alimenta pe langa Jackhammer si un compresor si un delay(sau un Zoom G2.1 si un delay - inca nu m-am hotarat :) ).

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

shit.. kitara asta o vreau si eu.. no money deocamdata :)

 

Ai 2 chitari .. daca le vinzi pe amandoua o sa ai bani de chitara asta plus update-uri la doze, corzi sau ce mai vrei tu :):)

Link to comment
Share on other sites

Ai 2 chitari .. daca le vinzi pe amandoua o sa ai bani de chitara asta plus update-uri la doze, corzi sau ce mai vrei tu :):(

 

 

nu ma lasa inima :) le vreau pe amandoua + epi-ul ala :)

Link to comment
Share on other sites

setupul meu de scena.post-115-1158753908_thumb.jpg

 

Nice :) (mai putin fenderul ala care mie mi se pare odios :) )

 

Offtopic:

cum se comporta eq ala? ii bun de ceva? cam cat costa? (caut si eu un(sau doua) EQ si nu stiu ce sa iau)

- poti sa-mi raspunzi pe PM ca sa nu umplem topicul de offtopic(e):)

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

sa zicem ca forma e un pic out of the ordinary,dar surprinzator este o chitara tare comoda per total,singuru dezavantaj,chiar maricel sunt switchurile,care ma ranesc la palma ca obisnuiesc sa mio odihnesc pe bridge,si ating switchu.in rest e f f ok.

mai,uite o sa apara cred in curand pe rgc un subforum legat doar de pedale,sper zilele astea.sau daca te ajuta intra pe pedalboard.17.forumer.com si vb cat vrei despre pedale si chestii dastea,fara oprelisti.numai bine.

Edited by jacksonman
Link to comment
Share on other sites

ala e pedalierul facut de Cristi Grosu, nu ?

 

Iar incepi cu d'astea ? :) nu vreau sa atac pe nimeni, dar avand in vedere cate discutii is in jurul subiectului grosmann, e relevant in vreun fel cine a facut pedalierul ? Mi se pare aiurea ...

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

mateiutzu,acu mi se confirma ce spuneam,daca tacaei filosof ramaneai.serios.

jaymz te mananca undeva de incepi discutii?

da este pedalier facut de cristi,e facut complet custom dupa o schita desenata de mine in functie de pedalele mele.este excelent realizat,vroiam sa il prezint pe forumu legat de pedalboards si nu aici,ca uite ca iara iese cu flacari.

cosmin,true bypass au marshalu,voxu,ernie ballu.eu per total sunt multumit 90% de sunet.e ce miam dorit.care vine la concert sper sa fie surprins placut.oricum,nu se compara dupa parerea mea cu un procesor.nu ai wah care sa sune asa bine,whammy,si nici pedala de distors.va poftesc sa le auziti daca aveti nedumeriri.dar pe cat posibil nu va mai certati ca "chiorii",eu am postat ca toata lumea,o poza cu sculele mele.si ca sa incheiam diverse discutii ce pot apara dupa asta,va rog intrati pe pedalboard.17.forumer.com discutam si daca se mananca rahat,cum se obisnuieste cateodata pe aici,se primeste ban,nu va zic ca ati luat warn 10 % de parca asta conteaza.numa bine,mihnea.

Edited by jacksonman
Link to comment
Share on other sites

cearn setupu e asa wireless nady de chitara-whammy 4-boss ns2care are in bucla crybaby-boss ph2-boss od3-vox v830-marshall guv 2-dod fx40b- si din ns2 intra in danelectro ad 1-digitech digiverb-ernieball vp jr 6181(in iesirea de tuner e ibanez lu 10)-sovtek mig 60-cabinet custom cu 2 celestion g12t75.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Din nefericire nu am prins lumina prea "buna", e innorat p-aci.

Meet the twins (ma rog, aproape gemene)

imi dai si mie una...ca vad ca ai 2 :) kiddin! btw misto chitari, sa le canti sanatos. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest A Lost Forgotten Sad Spirit

Behold niste poze cu :

1.Cele trei chitari:

mygear.jpg

Cea din stanga e un reghin din '66 primit cadou de la boonika

2.Statia :

myamp.jpg

3.Chitara electrica( o copie de stratocaster de Coxx):

PIC_0013.jpg

PIC_0012-1.jpg

PIC_0011-1.jpg

4.Pedala ruseasca (care am vandut-o):

PIC_0011-2.jpg

5.Procesorul/multiefectul ( KORG ax30g):

PIC_0002-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.