www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Distorsed

Ce sa zic...uite-o sh pe a mea.....una in care sa apar sh eu sh chitara f clara n-am gasit...asha ca am pus-o asta numai cu chitara/....pls don't laugh..nush ce firma e.....cand am primit-o era intr-o stare nu chiar f buna.....am reconditionat-o sh uitati ce a iesit( sau ieSHIT??) apropo...a voastre chiar mi-au placut ce sa zic...nam ce comenta..

post-2625-1160298718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Ce sa zic...uite-o sh pe a mea.....una in care sa apar sh eu sh chitara f clara n-am gasit...asha ca am pus-o asta numai cu chitara/....pls don't laugh..nush ce firma e.....cand am primit-o era intr-o stare nu chiar f buna.....am reconditionat-o sh uitati ce a iesit( sau ieSHIT??) apropo...a voastre chiar mi-au placut ce sa zic...nam ce comenta..

e reghin

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

tot reghin ramane , cel putin lemnu , cheitele , si dozele alea imense , tot reghin sunt :) , si da se vede ca a fo "facuta" :)

Link to comment
Share on other sites

Ce sa zic...uite-o sh pe a mea.....una in care sa apar sh eu sh chitara f clara n-am gasit...asha ca am pus-o asta numai cu chitara/....pls don't laugh..nush ce firma e.....cand am primit-o era intr-o stare nu chiar f buna.....am reconditionat-o sh uitati ce a iesit( sau ieSHIT??) apropo...a voastre chiar mi-au placut ce sa zic...nam ce comenta..

 

Ok hai ca acuma chiar am ramas in ceatza......ce bridge e ala?? :):):)

Edited by Adi91
Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

Multumesc....err...nu stiam ca e Reghin....apropo.. la bridge//pt ridicat coardele am folosit un surub...nuh radetzi ca isi face f bine treaba...avandin vedere ca stau in bistrita chiar nu sunt magazine de specialitate cel mai aproape fiind in reghin..insa sh acolomai nou nu mai e mare lucru.. de aceea am improvizat

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

@dgeekoo: frumoase, sa le canti cu placere/spor :)

@art vandalay: kramerz rule, prietenii stie de ce (+ aceeasi urare de mai sus)

Edited by Sheriff
Link to comment
Share on other sites

@ art vandalay: da cu ibanezul ala in ce stadiu esti? sau music man-ul?(la care cred ca ai renuntzat, daca ti-ai luat dozele astea...) de unde ai luat dozele? cu alea vechi ce faci?

sa le stapanesti sanatos :) si sa ne mai incanti cu melodii ca cele de pana acum!

bafta

Link to comment
Share on other sites

@Adi91: JS este demential la mana, cel putin pentru mine, nu se poate compara cu nimic. Am chitara de 12 ani si-mi mai aduc si acum aminte de prima senzatie cand am desfacut cutia in vama si am pus man pe gat. Are o forma hibrida intre V si modern C, cu un profil care se schimba pe masura ce urci pe grif. Am avut un rg470 parca, si nu are nici o legatura. Totusi pentru shrederi cu mana mai mare s-ar putea sa nu fie chiar asa comod. Singurul minus la JS100 sunt tastele cam inguste (adica mai putin fiabile si mai greu de "aranjat"). Dar odata puse la punct totul merge ca untul. Mie imi place.

 

@benson: cea neagra este o chitara Koreeana facuta de o firma noua "Spear", rupta din colosul Cort. Foarte buna, un git mai apropiat de Jakson, taste medium-jumbo, finish mat (gothic), set-in neck din 5 piese roswwod si mahogany, corp mahogany. Este incredibil de usoara, sunet cald si sustain cat casa. Am o vaga banuiala ca are ceva cavitati de rezonanta sub top. Dozele faqcute de EMG si personalizate Spear. Imi place foarte mult sistemul bridge, cu strings-through-body asemanator cu PRS. De altfel chitara incearca sa sune ca un PRS. Si la cat a costat este super OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.