www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

pai nici n-am ajuns bine acasa, si am si tras o cantare cu baietii la volum mare :)...abia dupaia nici n-am ajuns bine acasa si am tras si o poza :) ...imi place...o savurez din plin! ...multa bafta in continuare cu vanzarile, si vezi cum faci sa-ti materializezi visu' .

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

OFFTOPIC:Legat de Rockwood-ul lui Need_Weed, amintindu-mi si de Anne a lui Cosu(in ipostaza in care am vazut-o ultima oara) si de multi altii...Oameni buni, chiar va place sa ramana capetele de la corzi balanganindu-se langa headstock?Puneti mana frumusel pe un patent si pac! :)

Link to comment
Share on other sites

la chitara aia corzile groase (E si a) au prostu obicei de a se rupe la bridge...si poc :) si nu are rost sa schimb tot setu pt o coarda....asa ca o desfac frumos si i despletesc "bucla" aia, ii fac un nod sau doua si o pun la loc...stiu..cam neortodox, da asta e.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Cum sa se rupa o coarda groasa?Am mai patit-o si eu cu e si B...Dar basii....Si totusi, daca se rup la bridge, inseamna ca isi pierd inelusul ala care le tine acolo.Cum le prinzi dupa aceea de cordar?

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

se rupe...mi se pare ca muchia pe care vin in contact corzile cu bridge-u e mult prea ascutita si se toceste matisaju...cu corzile subtiri nu am avut probleme...cel mai des mi se rupe E-u (gros). asta e...n-am ce sa-i fac....si cum ziceam, desfac coarda, si ii fac un nod sau 2 (cu un patent eventual) unde trebuia sa fie nickel wound-u, o bag la loc, si ... incep s-o (re)acordez.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

@offtopic: ar tb sa se schimbe numele in poze cu corzile noaste rupte

 

 

atunci trebuia sa pozez si io basu meu, cand avea coarda rupta, si sa o pun aici, pacat ca i-am schimbat cozile

 

:)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ok, uitati si chitarile mele :(

 

1. Chitarile mele (Acustica fiind curatzata :) )

2. Chitarile mele-2 (Acustica fiind jeg :) )

3. Take a look closer at how dirty it was (1 mm dirtyness :) )

4. The reason why it was so much godamn "praf"

 

1.imag0127bj.th.jpg

2.imag0099pi.th.jpg

3.imag0105bs.th.jpg

4.imag0114wa.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok, uitati si chitarile mele :(

 

1. Chitarile mele (Acustica fiind curatzata :) )

2. Chitarile mele-2 (Acustica fiind jeg :) )

3. Take a look closer at how dirty it was (1 mm dirtyness :) )

4. The reason why it was so much godamn "praf"

 

.....

 

are you fucking romanian or not? vezi ca nu toata lumea de pe forum stie engleza.

 

on topic: simpatic ibanez...

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Referitor la Flying-V-ul ala de mai sus va zic sa nu radeti, deoarece chitara mea e cam asa... numai ca arata un pic mai prost (un pic mai mult) :):)

Link to comment
Share on other sites

:)

Referitor la Flying-V-ul ala de mai sus va zic sa nu radeti, deoarece chitara mea e cam asa... numai ca arata un pic mai prost (un pic mai mult) :):(

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Vine si poza in curand. Da' presimt ca o sa rada tot forumu' pe burta :(:) . Si asta nu-i nimic... daka pun poza si cu acustica mea o sa rada si vanzatorii de la SH de la Muzica :):)

Link to comment
Share on other sites

O poza artistica a chitarii mele, un Gogu Les Paul Customised cu toporu. :)

Freturile sunt scobite, in pozitia neck este un single coil nu un humbucker, are un singur potentiometru si in bridge este infipt un floyd complet nefunctional. :)

post-369-1131545269_thumb.jpg

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.