www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Sunt superbe amandoua, sa le cantati fericiti!!

 

Offtopic:nu va suparati pe mine, da n-as da un SG pe un Strat...Eh, acuma depinde si de Strat :)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu trebuie sa gandesti asa, pentru ca sunt 2 chitari total diferite care suna extraordinar fiecare in felul ei... totusi te uiti la cele mai mari si mai apreciate firme din lume... adica fender si gibson.. ambele chitari facute in SUA :)

 

Oricum n-a zis nimeni ca vreau sa dau ceva la schimb :) adica eu sunt genul care nu vand nici o chitara nimic, pentru ca le consider prea importante :)

Link to comment
Share on other sites

mai eu recomand tuturor care vor sa cante stilurile:jazz,blues,si rock(si ceva asemanator)chiar si metale(normal ca nu o sa sune ca si un Jackson BUN care e pt metale)da fara probl. o recomand

mai ales la distorsuri pe ultima doza(Cea Hamb. care e ceva atomic,ceva pe acolo)care si pe curat,pe un amp cu lampi... :) da putzin distors dar cu "zeama"

 

 

da na yo nu prea le ain legatura cu chestiile de genu:ii facuta din lemnu ala sau asa ceva

eu pot sa zic daca am o chitara in mana,daca e buna sau nu

si asa sa va imaginatzi ca am preferat-o pe asta in locul uneia Richie Sambora(cu floyd,si un dimartzio)

 

da na

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit, mi-a venit si mie electroacustica (Johnson JG 624 CEN) pe care o asteptam de anul trecut :)... am pus "cateva" poze cu ea pentru placerea ochiului. Pentru celelalte placeri o sa inregistrez ceva mai incolo si o sa fac si un review.

 

ps: thx cearny :)

 

Felix, mi-am comandat si eu o Hora Western rosie cu degrade negru si cutaway la Muzica si cica vine acusi, pe stanga. Sa speram ca vine, am dat avans de 500.

 

Sper sa-mi dai si mie odata chitara ta sa vad ce poate... Am sa-ti cant o serenada :)

Link to comment
Share on other sites

Felix, mi-am comandat si eu o Hora Western rosie cu degrade negru si cutaway la Muzica si cica vine acusi, pe stanga. Sa speram ca vine, am dat avans de 500.

 

Sper sa-mi dai si mie odata chitara ta sa vad ce poate... Am sa-ti cant o serenada :)

 

 

Cand treci prin Bucuresti dai un semn si testezi ce vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.