www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Ai dreptate, Cosule.M-am grabit si am fost neatent.Oricum, nici Warlock-u' nu-mi place. :)

 

PS:N-am zis niciodata ca le-as sti pe toate. :)

Link to comment
Share on other sites

AM vazut un Stagg d-asta cu dozele skimbate. Nu mai stiu ce-i pusese Dimarzio sau Duncan... Si corzi nush de care... Si suna bestial. Apoi la BMN I o trupa de calibru zic io... din aria metale mai dure ashea... avea un Stagg copie Ibanez nu stiu de care... La fel... Cu dozele skimbate acel instrument facea minuni. Acum sa nu spuneti ca-s avocatul brandului de origine belgiana (din cate stiu) dar cu fabrici peste tot... in Asia, dar am si eu o electroacusitca de la ei care suna nenica... Am imprumutat-o si Balaurului de la Trooper intr-un concert. :) Nush cum sunt ele pe partea de strict electrice, dar pe electroacustice-s super ok.

Link to comment
Share on other sites

Nu am apucat sa-i fac poze profi, dar cred ca si astea sunt ok(a doua este facuta cu un tel mobil):

prima:

Ibanez Roadstar II Series (made in japan), schimbat doza din bridge cu humbuker dimartio. Chitara este destul de veche dar suna ok.

a doua:

Ibanez RG 550 (made in japan) - bijuterie. Am cumparat-o si datorita unor probleme financiare am fost nevoit sa o vand, acum se bucura de ea un amic de-al meu.

Link to comment
Share on other sites

Nu am apucat sa-i fac poze profi, dar cred ca si astea sunt ok(a doua este facuta cu un tel mobil):

prima:

Ibanez Roadstar II Series (made in japan), schimbat doza din bridge cu humbuker dimartio. Chitara este destul de veche dar suna ok.

a doua:

Ibanez RG 550 (made in japan) - o bijuterie. Am cumparat-o si datorita unor probleme financiare am fost nevoit sa o vand, acum se bucura de ea un amic de-al meu.

post-321-1129980665_thumb.jpg

post-321-1129980848_thumb.jpg

post-321-1129980915_thumb.jpg

post-321-1129981363_thumb.jpg

post-321-1129981404_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.