www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cele Mai Ciudate Posturi Pe Forum


Borsec
 Share

Recommended Posts

Tot navigand acest forum ani de zile, m-am lovit nu de putine ori de remarci care mai de care mai ... ciudate (sa nu zic cretine).

 

Drept urmare, ca sa mai radem, va propun sa facem un top al acestora.

Anunturi, observatii, remarci, precizari aiurea, citati-le aici.

 

Din respect pentru autori, nu dau linkul, dar voi puteti sa le postati cu link cu tot.

 

Asadar :

 

In anunturile de vanzare :

- "Vand chitara aceasta. Pentru cei cu adevarat interesati voi posta si poze."

 

- "De ce vinzi chitara ?"

 

- "Pretul este fix"

 

- "Va rog sa nu poluati topicul"

 

-"Puteti vedea chitara in acest link (link pe Fender.com). A mea arata cam la fel"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sustin initiativa. Foarte buna.

Acum vreo 3 luni era un tip din Bucuresti care cauta basist. Avea trupa formata din 2 chitaristi si 2 vocali. Genul era pe gustul meu, asa ca m-am decis sa il contactez, desi nu mentiona nimic de tobar. La telefon m-a intrebat daca am 2 picioare si daca pot sa il folosec pe unul sa bat ritmul intr-o toba improvizata.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

"Oricum cred că să ştii să faci lipituri face parte din pregatirea elementară a unui chitarist."

 

 

[ din ciclul "Modurile Ionian, Dorian şi Cositorian şi importanţa lor în pregătirea chitariştilor", zisă de un fost coleg, nu mai contează cine ]

 

:)

 

.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

postarile lui cognek din perioada de glorie merita mentionate aici? creca se incadreaza, nu? :lol:

 

Am auzit despre chestia asta in vreo cateva ocazii, iar pe topic-ul Avertismente, Ban-uri si alte chestii neplacute numele lui este la mare cinste, dar nu am reusit sa gasesc exemple. Poate reuseste cineva sa isi aminteasca macar 1-2 perle?

Link to comment
Share on other sites

"Oricum cred că să ştii să faci lipituri face parte din pregatirea elementară a unui chitarist."

 

 

[ din ciclul "Modurile Ionian, Dorian şi Cositorian şi importanţa lor în pregătirea chitariştilor", zisă de un fost coleg, nu mai contează cine ]

 

:)

 

.

 

Nu sunt un fost coleg, sunt un actual coleg pentru ca imi fac clone cand vor muschii mei.

 

 

Cred ca am mai avut una pt. care m-ai nominalizat si suna cam asa: "Cred ca la orice chitara ieftina ar trebui sa se dea bonus un bax de superglue."

 

Eh, astept la sfarsit si premiantii, sper sa iau macar mentiune anul asta. Anul viitor mai vedem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ala cu bani din piatra seaca, am recitit topicu' azi si am ras cu spasme :)

 

dau un copy -paste scurt de acolo :

 

" De asemenea tot pentru 50E ma puteti invita undeva in oras precum la un mcDonalds unde veti plati si consumatia pentru discutii pe diferite teme, sa primiti sfaturi pe diferite intentii. Sunt o persoana foarte interesanta."

Edited by tudorzzz
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

ala cu bani din piatra seaca, am recitit topicu' azi si am ras cu spasme :)

 

dau un copy -paste scurt de acolo :

 

" De asemenea tot pentru 50E ma puteti invita undeva in oras precum la un mcDonalds unde veti plati si consumatia pentru discutii pe diferite teme, sa primiti sfaturi pe diferite intentii. Sunt o persoana foarte interesanta."

 

n-am sa uit niciodata, mai ales asta

 

http://forums.rgc.ro/topic/75305-bani-din-piatra-seaca/page__view__findpost__p__710178

 

theryhatin.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mersi. Nu m-am uitat decat la poza cand fusese postat linkul prima data . M-am prins de unde numele de milogu'. Stiti ca maine o sa tot fredonez melodia lui 005 hear my voice, nu? Sincer acum, nu suna chiar atat de rau toate melodiile omului; asta nu inseamna ca ii tin partea. Si pentru cine vrea mai rau, il readuc in atentia publicului pe omul care a ingrozit Prahova, Stefan Balas. http://www.youtube.com/watch?v=PqXag6JPfJw In orice bar de rock din judetul asta unde te duci, daca strigi "a shot tu da hart" o sa realizeze lumea despre cine vorbesti.

Edited by Capitanul_Nam
Link to comment
Share on other sites

Mersi. Nu m-am uitat decat la poza cand fusese postat linkul prima data . M-am prins de unde numele de milogu'. Stiti ca maine o sa tot fredonez melodia lui 005 hear my voice, nu? Sincer acum, nu suna chiar atat de rau toate melodiile omului; asta nu inseamna ca ii tin partea. Si pentru cine vrea mai rau, il readuc in atentia publicului pe omul care a ingrozit Prahova, Stefan Balas. http://www.youtube.c...h?v=PqXag6JPfJw In orice bar de rock din judetul asta unde te duci, daca strigi "a shot tu da hart" o sa realizeze lumea despre cine vorbesti.

 

ciudat ca pe cat de lame e de la cap la coada, la solo nu ma asteptam sa aiba partile alea 2 de "viteza". Nu zic, nu-s nici super tehnice, nici super clean, dar totusi, daca le auzi separat, te duci cu gandul la un chitarist mai bunicel...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Multe posturi amuzante pe forum... Cele involuntare sunt cele mai amuzante !

 

După mine, cel mai amuzant post de pe RGC din toate timpurile [ pe care le-am prins eu ] este unul de acum vreo 2 ani [ nu-l mai gasesc acum, dar mulți vă amintiți, probabil ] in care cineva intreba ceva de genul [ citez aproximativ ] :

 

"Mă poate cineva ajuta ? Am ascultat o piesa acum ceva vreme și era ceva de genul

ta-da-da-daaa pam-pa-paaaa dub-dubaaam / pa-baaaam

Niște taburi, ceva, cineva ?"

 

:)

 

 

[ nu-s sigur, dar parc-a întrebat și în ce tonalitate e piesa ... :P ]

.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

deja am o parere un pic mai buna despre mine. :P

 

inca una maestre balas, va rog. :D

http://www.youtube.c...9J7DAozAxOZLNWQ

 

Ma omule tu nu ai ce face? :w00t: Am pus melodia pe audio integrat de la laptop. Mi s-au trezit porcusorii de guineea si au devenit extrem de agitati.

Edited by Capitanul_Nam
Link to comment
Share on other sites

Deci, mi-a venit o idee de un sitcom pentru proTV, satul de toate mizeriile de showuri cu tot felul de actori netalentati. Check it out:

2 tipi, veterani de razboi, "Lefty" si "Sotron" se intalnesc intr-un magazin gen Zara sau whatnot, la cumparaturi de pantofi.

 

PLOT TWIST: amandoi au un picior amputat :D (unul de dreptul, celalalt de stangul)

 

S01E00 (pilot) Pentru faptul ca poarta amandoi acelasi numar la pantof Se imprietenesc si merg la plimbare cu rolele.

 

Later edit: ma credeam la ganduri razlete, sorry de offtopic

Edited by comanel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.