www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Inseamna Muzica?


Cognek
 Share

Recommended Posts

Holy fucking shit! Ce dracu mai e si asta? :))

 

Unuia ii vin solouri cind il bat tiganii, altuia i se pare ca tacerea facuta de muzicieni e arta, vine si ala cu definitii din dex, what's next? No, really, I mean, what the fuck? =))))))))))))

 

Ar fi bine sa mergem toti la o emisiune (de preferat la Acces Direct) si sa vorbim toti in acelasi timp, fara a-i asculta pe ceilalti. La trei toata lumea incepe sa vorbeasca... ok? Trei, doi, unu, si!

powerchords cu drop D ...DAR!! atentie la pauze .!!! fara pauza nu merge nici vorbitul "cu totii in acelasi timp "....sau cu aceleasi pauze ....pauza trebuie sa fie .

 

Intre orice este macar o pauza ,spatiu liber ....

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

... sunt si anumite tipuri de muzica care suna ca un fel de stream (un fel de vuiet de fundal care nu are pauze si nici nu realizezi cand sare de la o nota la alta... nu stiu cum naiba se numesc da imi plac).... apoi mai e muzica ambientala in care predomina efecte care nu le place sa ia o pauza din cand in cand... vezi si du-te sa-i zici izvorului sa mai ia o pauza ca prea curge si susura necontenit... e drept ca in restul cazurilor conteaza pauzele ca si stabilire a ritmului si mama masii insa chestia cu pauza e oarecum relativa... adica poti sa pui si contra daca vrei... In fine, e un punct de vedere si apreciez, in rest vad ca lumea filozofeaza in loc sa zic ce gandesc/simt ei despre toata dracenia ...

 

@ Ironside... handicapati suntem multi pe lumea asta si ar fi bestial sa ne intalnim din cand in cand... da cu tine-n frunte frate ca altfel nu vin...

Link to comment
Share on other sites

 

Unul din cele mai votate comment-uri de acolo :

"That would be awesome if somebody just ripped a loud fart, lol"

 

:lol:

 

Ontopic ( cred ) : E de remarcat cum întotdeauna întrebările simple, fundamentale şi-n special din categoria zonei gusturilor/simţurilor creează dezbateri atât de aprinse... Cred că intră în categoria troll-ismelor, nu ?

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ontopic ( cred ) : E de remarcat cum întotdeauna întrebările simple, fundamentale şi-n special din categoria zonei gusturilor/simţurilor creează dezbateri atât de aprinse... Cred că intră în categoria troll-ismelor, nu ?

 

 

.

pai este logic sa fie asa, intrucat pe o tema a carei apreciere si valoare este subiectiva si difera de la individ la individ este natural sa intre in discutie si oameni care vor sa se dea mari cu niste teorii d-ale dansilor, teorii ale caror valoare de adevar nu poate fi contestata la fel cum poti sa contesti rezultatul "5" la operatia de adunare "2+2".
Link to comment
Share on other sites

... sunt si anumite tipuri de muzica care suna ca un fel de stream (un fel de vuiet de fundal care nu are pauze si nici nu realizezi cand sare de la o nota la alta... nu stiu cum naiba se numesc da imi plac).... apoi mai e muzica ambientala in care predomina efecte care nu le place sa ia o pauza din cand in cand... vezi si du-te sa-i zici izvorului sa mai ia o pauza ca prea curge si susura necontenit... e drept ca in restul cazurilor conteaza pauzele ca si stabilire a ritmului si mama masii insa chestia cu pauza e oarecum relativa... adica poti sa pui si contra daca vrei... In fine, e un punct de vedere si apreciez, in rest vad ca lumea filozofeaza in loc sa zic ce gandesc/simt ei despre toata dracenia ...

 

@ Ironside... handicapati suntem multi pe lumea asta si ar fi bestial sa ne intalnim din cand in cand... da cu tine-n frunte frate ca altfel nu vin...

 

Ba nume ciudat, esti destept, da' mai bine taci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.