www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Specimene


felix
 Share

Recommended Posts

Si eu cred ca l-ai... luminat! Macar ai facut o fapta buna salvandu-i banii, de ce te superi? Poate ca nici nu a fost atent, poate ca a fost smecher... Desi in ultimul caz nu-ti mai dadea link-ul sa se faca de ras. Oricum a fost amuzant! Asa e cu mess-ul asta...

 

Ce mess...ca ti-as da exemple de pe rgc garla dar na :) , mai bine nu.

Dar am patit faza de genul(de 2 ori!) ca intra pe mine cineva cu mesaj privat, si scrie ceva de genul:

 

,,Salut! Mai e chitara de vanzare, cea cu 350?''

si pune linkul:

 

http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/51185-bc-rich-warlock/page__p__498556#entry498556

 

huh.gif

 

Sau alta faza la faculta la examen.

Era una in fata mea, eu fiind anul 2, ea anul 3, si ma intreaba: ,,La alea pot sa fie mai multe variante bune?'' (ea avea subiect diferit), zic: ,,intreaba profa''

Eu crezand ca o intreaba despre intrebarile cu a,b,c,d,e bla bla variantele de raspuns daca pot sa fie mai multe ea intreaba :):lol: :

,,Dna profesoara, la alea cu A sau F, pot sa fie mai multe bune?'' :lol:))))))))))))))))))))))))))))))))

GENIAL

Link to comment
Share on other sites

Cum zicea cineva mai sus: "multi dezorientati" ca sa nu zic mai rau. Dar la faza din examen mai sunt si persoane extrem de emotive, care au momente de blank.

 

Tipul lui "felix" a avut noroc cu el ca a fost de treaba si l-a atentionat, ca poate altul il incuraja numai asa de-al naibii. Culmea ar fi ca ala chiar sa-si comande boxa :)...

Link to comment
Share on other sites

 

Sau alta faza la faculta la examen.

Era una in fata mea, eu fiind anul 2, ea anul 3, si ma intreaba: ,,La alea pot sa fie mai multe variante bune?''

 

Tu în anu' 2, ea în anu' 3 ...Tu în spatele ei... Eºti sigur cã e de la examen faza ? Las' c-am auzit io... Ãl mai mare gagicar din oraº... Tot ce miºcã în oraº, Rãzvan "împuºcã", sã ºtiți ! "examen", pe naiba...:). Schimbã ãsta gagicile ca pã ciorapi, n-ai vãzut aºa ceva...

Link to comment
Share on other sites

Sunt multi oameni ferm convinsi ca o chitara electrica trebuie bagata in priza... Cand am scos prima mea electrica la vanzare un tip s-a razgandit deoarece nu venea cu un cablu de alimentare (nu de iesire). Nu am stat sa ii povestesc despre inductia electro-magnetica pentru ca am gasit alt client.

Imi pare interesat faptul ca individul cu care a discutat Felix are de gand sa arunce multi banuti pe echipament, desi "a introduce jack-ul in socketul ampului" e probabil "rocket-science" pentru el.

Link to comment
Share on other sites

In urma anuntului in care specificam ca vreau sa vand un amplificator, am fost contactat de un domn pe yahoo mess iar aceasta este discutia in cauza. Pe mine sincer nu ma amuza. Pur si simplu este trist :|

bre..daca incerci sa trol-uesti, vreau sati zic ca nuti iese prea bine

 

daca nu...e trist el ca nare habar despre ce vorbeste sau esti tu trist ca vi si te plangi pe forum DE CHITARISTI despre specimenel din tara asta

repet...tara ASTA

Link to comment
Share on other sites

Nu mi s-a parut nici trist, nici amuzant. E unu' care a vazut pe un sait un cabinet si a crezut ca e combo. Asta nu il face pe cel in cauza un imbecil de care sa rida lumea.

 

Vad ca naivitatea unora e hrana pentru orgoliile altora - cum ai putea sa faci evidenta inteligenta ta daca nu comparindu-te cu alti mai prosti? Stiu eu pe cineva care avea o expresie, cica "Cit ma bucur si eu cind il vad pe altu' mai prost ca mine".

Link to comment
Share on other sites

eu nu am spus ca rad de el. m-a deranjat felul in care s-a adresat si faptul ca nici macar nu era dispus sa asculte ce ii spuneam. si troll? de unde pana unde? suntem in cafenea unde practic discutam ce ne trece prin cap. si nu ma plang pe un forum de chitaristi ci doar trag un semnal de alarma. multumesc pentru intelegere.

 

@ironside: nu cred ca inteligenta mea e in discutie aici.

Edited by felix
Link to comment
Share on other sites

eu nu am spus ca rad de el. m-a deranjat felul in care s-a adresat si faptul ca nici macar nu era dispus sa asculte ce ii spuneam. si troll? de unde pana unde? suntem in cafenea unde practic discutam ce ne trece prin cap. si nu ma plang pe un forum de chitaristi ci doar trag un semnal de alarma. multumesc pentru intelegere.

 

@ironside: nu cred ca inteligenta mea e in discutie aici.

gandestete daca fiecare dintre forumistii activi ar deschide un topic despre cat de oripilati au fost cand cineva s-a exprimat urat sau ca nu i-a ascultat cineva cand aveau ceva de zis, tot forumul ar fi numai plangeri si critici adresate unor oameni care n-au nicio tangenta cu domeniul chitarilor

 

si la faza cu semnalul de alarma...

eu cred ca cu totii stim cam cat de ignorant poate fi romanul

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca cu totii stim cam cat de ignorant poate fi romanul

 

Dear romanians. I was glad to meet you and now I must leave and go back to my country. I wish you all the best and moolt suucess in countinuare. :)

All the best for all the romanian peoples !

 

L.E. : Ai cam exagerat, zic eu !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

gandestete daca fiecare dintre forumistii activi ar deschide un topic despre cat de oripilati au fost cand cineva s-a exprimat urat sau ca nu i-a ascultat cineva cand aveau ceva de zis, tot forumul ar fi numai plangeri si critici adresate unor oameni care n-au nicio tangenta cu domeniul chitarilor

 

si la faza cu semnalul de alarma...

eu cred ca cu totii stim cam cat de ignorant poate fi romanul

eu as spune sa lasati prostiile astea justitiare si sa mai puneti mana pe chitara \m/

 

normal ca e funny faza, omul a insistat sa fie ignorant pana la capat :) de ce sa nu posteze?

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.