www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania!


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am primit acest mesaj din partea ProGuitar:

 

1. Poll-ul ProGuitar-GuitarShop este o consultare si o incercare de implicare a chitaristilor romani pentru stabilirea specificatiei chitarei conform preferintelor lor. Bineinteles ca sunt invitati sa participe la poll toti prietenii Fender, nu numai membrii activi RGC sau clienti ai GuitarShop. Chitarele vor fi pentru chitaristii din Romania si este firesc ca decizia sa le apartina. Pentru contributia adusa, ProGuitar-GuitarShop, initiatorul actiunii, ofera unui respondent norocos, prin tragere la sorti, una dintre aceste chitare

 

2. Termenul de fabricatie a acestei serii limitate, comunicat de catre Fender, este de 5 luni de la data lansarii comenzii de catre ProGuitar., chitarele urmand sa ajunga in Romania in cca. 6 luni. Deci, castigatorul nu va intra in posesia chitarei, mai devreme de luna mai 2010. Bineinteles, asta nu inseamna ca anuntarea castigatorului nu se va face la scurt timp dupa inchiderea poll-ului.

 

 

3. Angajatii ProGuitar-GuitarShop nu au dreptul sa participe la tragerea la sorti pentru castigarea chitarei.

 

4. Chitarele din seria limitata vor fi vandute celor interesati, in magazinul GuitarShop.

 

 

5. Optiunile exprimate de chitaristii respondenti la poll, vor fi analizate si luate in considerare de catre ProGuitar-GuitarShop pentru a adapta oferta viitoare de chitare la preferintele pietei.

 

6. ProGuitar-GuitarShop multumeste RGC pentru sprijinul acordat in gazduirea consultarii si in organizarea, in numele ProGuitar-GuitarShop, intr-o maniera transparenta si neutra, a consultarii si a tragerii la sorti.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexdak

Black color, black pickguard, h-s-s(atomic humbucker, 2 strat single coils ), maple neck, chrome hardware.

Cadoul perfect de creciun si cea mai buna initiativa pentru stimularea chitaristilor.

Bravo RGC. Bravo Guitarshop. Bravo Fender.

:) :) :):D :D :D;) ;) :D :D

Link to comment
Share on other sites

Guest CarmenPunkGirl

Felicitari RGC & Guitar Shop & Fender :)

 

candy apple red / black pickguard / s-s-h / rosewood neck / chrome hardware. Mi-ar placea sa o castig.

Desi cel mai bine ar fi sa o castige cineva care chiar are nevoie :)

Link to comment
Share on other sites

felicitari rgc pt treaba asta:)sunt sigur ca e o reushita pt voi ca cei de la fender sa aleaga rgc.ro pt a desfasura concursul:)bravos.

 

Totusi ... cum va dati seama daca cineva si-a facut unshpe mii de conturi si s-a inscris de nenumarate ori?Just curios:)

pentru ca nu exista unshpe mii de oameni cu acelasi nume etc :):)

asta presupunand ca sistemul detecteaza nu numai numele de user ci si numele real

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
m-am inscris si eu

 

 

daca o castig, promit sa-mi donez squier-ul

 

da! o idee buna!

cred ca asta o sa fac si eu cu oscar schmidt-u' meu... sunt destui care nu au bani nici macar de una ca a mea... si poate nu sunt prea talentati... dar cel mai impotrant (cred eu) este sa ai ambitie si sa vezi chitara ca o pasiune... iar talentul va aparea prin munca, munca si exercitii...

si mie mi se pare ca talent la chitara nu prea vad la ce se refera? adica ureche muzicala si mai ce? aptitudini ale degetelor sau ...?

nu sunt in masura sa spun ce tocmai am afirmat dar asa cred eu!

 

off: why the hell i can't upload anything here?!

 

si o alta intrebare... este vreo problema daca o vindem? sincer acuma... ca una de'asta e scumpa... si pot sa imi i-au lucruri mai adecvate... adica eu unul nu sunt fan no.1 fender... dar un jackson dkmg sau dk-2 mi-ar place... as mai cumpara un randall ca are la soundcreation la oferta (ca vor sa scape de ele), niste pedale si continui sa studiez chitara (eventual cumpar si o electroacustica)... imi caut o trupa... am scule de scena... mai schimb o doza...

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

E simplu Cosu reporta pana acum ca s-au inscris doar aprox. 1000, deci nu pot fi unspe mii de conturi, INCA. :)

Doar glumeam (nu dati drumu la flame).

 

doar o remarca pentru a calma suspiciosii: criteriul de identificare este numele de la datele personale si nu nickul de pe forum, trierea bazei de date de inregistrari cu acelasi nume/prenume e o chestie simpla, si mai mult ca sigur avuta in vedere.

 

in rest: sunt curios sa vad ce configuratie va fi votata in final :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Nu va inscrieti cu vise mari. Fiecare are o sansa dintr-o mie sau din mai multe mii.

 

M-am inscris ca nah daca tot este o tragere la sorti am si eu o sansa de ce sa nu o folosesc chiar daca e mica? Sunt insa 99% convins ca nu o voi castiga.

 

cam asa m-am inscris si eu

 

mai ales ca in afara de calcule... ghinionul ma urmareste pretutindeni (sunt ca aia de la desene care au tot timpul un norisor negru deasupra capului care ma urmareste si ma ploua numai pe mine)

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

Excelenta initiativa din partea voastra. Eu am ales un build mai clasic al Stratului, cu sunburst si white pickguard,dozele le-am pus 1 humbucker atomic si 2 single-coiluri cu magneti alnico, si hardware cromat. Excelent concurs. Ar fi prima mea chitara electrica :)

Edited by YceBoy
Link to comment
Share on other sites

Excelenta initiativa din partea voastra. Eu am ales un build mai clasic al Stratului, cu sunburst si white pickguard, 1 humbucker atmoic si 2 single-coiluri si hardware cromat. Excelent concurs. Ar fi prima mea chitara electrica :)

 

 

si a mea...si da inca odata tin sa le multumesc tuturor initiatorilor acestui concurs!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.