www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania!


cearny
 Share

Recommended Posts

Sunt de acord cu ce ziceti. Sunt bune si 2 SingleCoil-uri Vintage si 1 Humbucker Diamondback. La neck prefer maple cum ati zis si voi dar black paintjob e cam "plain". Mai bine puneti si voi un albastru/rosu/verde sau sa incercati un tobacco (iubesc cum arata chitarile cu paintjob tobacco) si pickguardu e bine alb :)

 

Edit: Castigatoru cand va fi anuntat? :)

Edited by YceBoy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest horia_dog

Eu as merge pe 3 doze single samarium cobalt nickel (SCN)-uri

Ca sa fie ceva mai special... am putea cere un floyd rose....

Body-ul negru si pickguardul alb dau o nota de sobrietate chitarii... ceva in genul lui blackie :)

Link to comment
Share on other sites

In urma acestui poll pe RGC pentru alegerea specificatiilor unei chitari custom shop Fender, a iesit o chitara neagra, cu doze high output si chrome hardware.

Deci a iesit o chitara pentru [completati aici] - notam cu (1) acest termen, bun.

Deci majoritatea membrilor (sau doar a celor care au votat) sunt (1)-isti.

 

Ia sa vedem, cum completam la (1)...

Edited by Stimpson J. Cat
Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

va bateti joc de chitara, oamenilor. Neagra, cu doze high output si cromata nu mai e fender, e deja chitara de metal. Pacat...

Edited by Gratisyahu
Link to comment
Share on other sites

Guest thunderfinger
In urma acestui poll pe RGC pentru alegerea specificatiilor unei chitari custom shop Fender, a iesit o chitara neagra, cu doze high output si chrome hardware.

Deci a iesit o chitara pentru [completati aici] - notam cu (1) acest termen, bun.

Deci majoritatea membrilor (sau doar a celor care au votat) sunt (1)-isti.

 

Ia sa vedem, cum completam la (1)...

 

 

Ai dreptate. numa unul care nu a auzit ce este fenderul putea sa faca o asemenea configuratie, sau care vrea sa isi mai adauge o chitara la lista de "trofee". in nici un caz o persoana care vrea sa cante la ea. Sunt de-a dreptul uimit ca din 1600 de voturi, majoritatea au fost pentru o chitara destul de rudimentara si ca aspect si ca sunet avand in vedere sansa oferita...

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

atat va zic, albastra sau rosie(desi nu e un rosu foarte ok, e prea spre grena), cu 3 doze standard de mexicani/vintage noiseless,adica niciuna activa sau humbucker(desi un single coil noiseless nu prea are farmec), cu un neck maple, si ai chitara de blueser pe care nu canti de rusine.

Link to comment
Share on other sites

acuma dati cu gura ca e neagra si ca ii nush cum :) ;majoritatea au votat asta,asa ca bucurati-va ca macar e ceva,si e fender

 

acuma apar toti :"eu vroiam curcubeu mint" "roz bombon era super" "daca avea floyd era mega" "daca avea roti era hiper" daca daca daca.....care ii problema ca ii neagra? daca la multi le place negrul? ce conteaza ca fender ii cunoscuta pt sunburstu nush care,sau arctic white....

 

 

 

multi cred ca prin custom ii ceva gen piele de crocodil pe body si fingerboard din lemn de cocotier cu swarowsky pe nush unde....

 

la fel de metal putea fi si daca era roz...roth canta metal si era alba cu 3 single coil :)

 

bravo pt tot...bucurati-va cum puteti si voi

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu
acuma dati cu gura ca e neagra si ca ii nush cum :) ;majoritatea au votat asta,asa ca bucurati-va ca macar e ceva,si e fender

 

acuma apar toti :"eu vroiam curcubeu mint" "roz bombon era super" "daca avea floyd era mega" "daca avea roti era hiper" daca daca daca.....care ii problema ca ii neagra? daca la multi le place negrul? ce conteaza ca fender ii cunoscuta pt sunburstu nush care,sau arctic white....

 

 

 

multi cred ca prin custom ii ceva gen piele de crocodil pe body si fingerboard din lemn de cocotier cu swarowsky pe nush unde....

 

la fel de metal putea fi si daca era roz...roth canta metal si era alba cu 3 single coil :)

 

bravo pt tot...bucurati-va cum puteti si voi

 

frate, nu-i asa. degeaba zici. Sunt unele chitari care nu sunt destinate unor genuri. Daca vrei metal, iti iei un ibanez. Fenderu e facut pentru blues si chestii d-astea.

Link to comment
Share on other sites

Chitara mea... stiu ca vi se pare ciudat dar eu sunt ceva traditionalist :) red wine body, rosewood fingerboard, doze vintage, black hardware, si white pickguard.... asa mi-ar place mie :) .. oricum succes tuturor, si cine castiga, sa ii faca niste poze, sa vedem si noi minunatia :D

 

setup-ul meu ce are ? in loc de rosewood ar merge si maple..dar sa fie o culoare in afara de negru dar ar putea avea hardware crom...si dozele..ceva bun de blues, dar si de iron maiden :)

Link to comment
Share on other sites

...

 

Midnight Wine cu pickguard Mint Green?

 

Maple neck?

 

Eh?

 

EDIT:

 

DACA O CASTIG EU, SI E NEAGRA, O DONEZ!

 

Pai daca tu crezi ca-i naspa, e vina mea? Am scris eu undeva ca-i naspa? Eu doar voiam sa vedem cum se completeaza acolo, atata tot. Postul meu a fost o simpla schema logica, nu s-a referit la nimic anume.

Link to comment
Share on other sites

nu pot sa le faca in culorile tricolorului??? :) ))))

ca doar e pentru romania :D

 

oricum....daca castig.....o donez ca io miam facut chitara :)

 

Ar trebui un sunburst ca sa simbolizeze truda taranului roman care de secole sta in soare :)

Link to comment
Share on other sites

Daphne blue + maple + white pickguard + SSS :)

 

Asa nu ajungem nicaieri. Ar trebui sa se voteze din nou. Eu zic sa mergem pe propunerea celor de la ProGuitar si gata.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui un sunburst ca sa simbolizeze truda taranului roman care de secole sta in soare :)

 

Eu am pus asa: candy apple red cu parchment pickguard, rosewood fretboard, chrome hardware si custom 69 pickups

 

Nu ma asteptam sa iasa o combinatie atat de plictisitoare si lipsita de imaginatie

 

Bine ca n-au fost mai multe optiuni, ca ar fi iesit Ibanez cu doze EMG :)

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

si sa va dau un sfat. Strangeti bani si luati-va chitara visurilor in loc sa stati sa va certati aici ca boii pe conficuratii(si e valabila afirmatia si pentru mine.)

Link to comment
Share on other sites

1657 de oameni si-au dorit ceva pentru ca e moca - sunt mandru sa spun ca nu ma numar printre cei 1657, si asta nu pentru ca nu-mi plac chitarile fender. stimabililor, nimic nu este moca pe lumea asta. desigur 1 din 1657 va castiga o chitara, pe care si-a dorit-o in configuratia respectiva sau nu, de care are nevoie sau nu (foarte multi au deja scule de mii de euro, dar ce mai strica una, mai ales ca e moca?), dar ceilalti 1656 au platit frumos cu datele personale un studiu de piata care a dovedit ca in romanica membrii unei comunitati nu sunt in stare sa defineasca cerinte pentru un produs custom si mai ales pentru o editie limitata. sunt convins ca 60% dintre inscrisi si-au facut conturi dupa aparitia acestei oportunitati si probabil 15-20 % dintre acestia nici macar nu au atins vreodata o chitara.

in concluzie: initiativa laudabila - felicitari celor de la proguitar si organizatorilor - forumului rgc, felicitari castigatorului!

poate urmatoarea initiativa se va desfasura pe viu (cu oameni care stiu sa aprecieze cu adevarat instrumentele, care pun osul la treaba, strang bani si isi cumpara singuri astfel de instrumente pentru a deveni mai buni in ceea ce fac, si nu cu oportunisti in castigarea lucrurilor moca).

 

pentru toti, indiferent de categorii,

:) fara TVA !

Link to comment
Share on other sites

Cred ca cei de la Fender au incercat sa testeze amatorii de chitare si le-a iesit. Eu cred serios ca trendul e spre "metale".

 

Am observat ca inclusiv Gibson au inceput sa faca chitari cu tremolo Kahler sau Floyd Rose ceea ce nu am prea vazut inainte la ei. Era aia a lui Angus Young si in rest ei montau tot bridge fix pe chitarile lor.

 

Vremurile se schimba. Toate firmele care produc ceva o fac cu un singur scop, sa vanda. Este foarte probabil ca in viitor tot mai multi amatori de blues sa fie nemultumiti de produsele unor firme renumite? Cred ca da.

Eu zic ca-i bine sa-si diversifice gama de produse, iar atata timp cat chitarele care au o configuratie "vintage" nu dispar din oferta (si banuiesc ca n-or sa dispara niciodata), nu vad de ce ar fi cineva nemultumit.

Stiu ca erau discutii aprinse si pe tema modelelor Robot de la Gibson. Sincer si mie mi se par "gadget-uri" si nu le-as cumpara, dar nici nu vad de ce ar trebui sa ma deranjeze faptul ca exista, atata timp cat nu-si propun sa inlocuiasca modelele consacrate.

Link to comment
Share on other sites

Guest michelcb

Sal,

Un HSS numai pentru blues mai greu... dar nu imposibil; depinde de HW.

DFOV are dreptate, firma testeaza gusturile.

Bafta la extragere.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu
poate urmatoarea initiativa se va desfasura pe viu (cu oameni care stiu sa aprecieze cu adevarat instrumentele, care pun osul la treaba, strang bani si isi cumpara singuri astfel de instrumente pentru a deveni mai buni in ceea ce fac, si nu cu oportunisti in castigarea lucrurilor moca).

 

pentru toti, indiferent de categorii,

:) fara TVA !

 

uite, aici e o initiativa.

Edited by Gratisyahu
Link to comment
Share on other sites

fender metal? niciodata

De ce? Ca asa zici tu? :)

 

Eu am pus asa: candy apple red cu parchment pickguard, rosewood fretboard, chrome hardware si custom 69 pickups

 

Nu ma asteptam sa iasa o combinatie atat de plictisitoare si lipsita de imaginatie

 

Bine ca n-au fost mai multe optiuni, ca ar fi iesit Ibanez cu doze EMG :)

Pff asta am ales si eu, at least similar...eh , sa fie norocos cine il castiga :)

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree
:) ) imediat cum au primit mail de la rgc s-au inscris ... de ce nu ? vorba poporului "e moca"...( inscrierea, daca pe inscriere se punea 1 leu pt a participat presimt ca mai mult de jumate nu se bagau) Edited by Big Tree
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.