www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania!


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daaa, foarte de treaba astia de la Fender USA, mai ales ca ne fac noua cadouri ca suntem romani.

 

De votat am votat si eu, cam in felul urmator: HSS cu Tex-Mex, grif maple, mint green pickguard, surf green culoarea (mi se pare foarte sexy), chrome hardware, si cred ca e destul. As fi completat cu 60s headstock, cele din era Woodstock si dupa nu mi-au placut niciodata si griful lacuit cu lac nitro ca la 57 Reissue

Link to comment
Share on other sites

Guest omuletzu verde

faina ideea...probabil restul de 19 chitare au sa se vanda in magazinele guitarshop pe post de customshop adica mult mai scump:))

Link to comment
Share on other sites

Daaa, foarte de treaba astia de la Fender USA, mai ales ca ne fac noua cadouri ca suntem romani.

 

De votat am votat si eu, cam in felul urmator: HSS cu Tex-Mex, grif maple, mint green pickguard, surf green culoarea (mi se pare foarte sexy), chrome hardware, si cred ca e destul. As fi completat cu 60s headstock, cele din era Woodstock si dupa nu mi-au placut niciodata si griful lacuit cu lac nitro ca la 57 Reissue

 

Exact configuratia asta am ales-o si eu :) (prima data) Am inlocuit pickguardul mint green cu ala brown.

 

Eu ma gandesc daca nu cumva se tine concursul asta si in alte tari si toate cele 20 de chitare vor fi premii.

 

Dar oricum, laudabila initiativa. Ar trebui sa organizati astfel de evenimente mai des :)

Link to comment
Share on other sites

Exact configuratia asta am ales-o si eu :) (prima data) Am inlocuit pickguardul mint green cu ala brown.

 

Eu ma gandesc daca nu cumva se tine concursul asta si in alte tari si toate cele 20 de chitare vor fi premii.

 

Dar oricum, laudabila initiativa. Ar trebui sa organizati astfel de evenimente mai des :)

 

+1 numai ca eu am ales doze vintage alnico,

 

strat verde cu maple nek

Link to comment
Share on other sites

Guest fabulist

ceva pentru cei care se ocupã de site: când trebuie sã alegi dozele textul nu încape în chestia aia (cum îi zice?) aºa cã e destul de greu sã ºtii exact ce alegi (eu am selectat toata pagina ºi i-am dat paste într-un notepad ºi am vãzut ce scrie pânã la capãt dar ar fi mai uºor sã fie câmpul ãla mai mare)

Link to comment
Share on other sites

Guest fabulist

M-am mai gândit ºi cred cã nu ar avea sens sã câºtig eu, nu am nevoie de o chitarã electricã (nici mãcar nu îmi doresc una aºa cã îmi cer scuze cã m-am înscris fãrã sã mã gândesc), nici nu ºtiu sã cânt ºi sigur sunt mulți care ar avea nevoie. Vã rog dacã se poate sã mã scoateți din concurs.

Link to comment
Share on other sites

M-am mai gândit ºi cred cã nu ar avea sens sã câºtig eu, nu am nevoie de o chitarã electricã (nici mãcar nu îmi doresc una aºa cã îmi cer scuze cã m-am înscris fãrã sã mã gândesc), nici nu ºtiu sã cânt ºi sigur sunt mulți care ar avea nevoie. Vã rog dacã se poate sã mã scoateți din concurs.

Castig-o tu si dupa aia, daca nu ai nevoie de ea, doneaza-mi-o... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest metallica4ever

H-S-S cu body Midnight Wine si pickup negru,Rosewood(ador lemnul asta!) si Chrome hardware.

 

Felicitari anticipate celui care castiga!

 

Si multumim celor de la Fender USA pentru oportunitate!

 

Rock on\m/

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan

M-am inscris si eu .

Am ales culoare sunburst si maple neck .

Doze vintage alnico 5 , chrome hardware , white pickguard .

Sa avem bafta toti :)

dar in final nu poate ramane decat unul "citat din filmul Highlander ( Nemuritorul )" :)

Link to comment
Share on other sites

De cand imi doresc o chitara electrica....daca o castiga cineva care are chitara electrica mi-o doneza mie? :) Bafta tuturor.Si cine o castiga sa-i faca niste poze sa ne clatim si noi un pic ochi :):) pt initiativa.

Link to comment
Share on other sites

foarte interesanta initiativa :D insa, daca imi e permis sa fiu putin carcotas...daca tot ii zice custom, ar trebui totusi sa putem alege dintr-o plaja mai mare de specificatii :) de exemplu, mie mi-ar placea un strat cu bridge fix si cu vintage style tuners, si eventual un P-90 la neck, sau poate la bridge...nu zic bine :) asa ar iesi ceva cu adevarat original :)

cam asa ar arata chitara mea, dupa ce am ales din specificatiile existente:

 

untitled.jpg

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

Guest KissKriss

Bai...eu as vrea una ca asta....

 

guitar1m.jpg

 

Bineinteles, nu existau toate aceste optiuni in fisa de inscriere :D

Si cred ca m-ar blestema astia de la Fender daca as cere asa ceva :) Numa' a Stratocaster nu mai seamana...desi...e un model interesant... Si-ar merita din plin numele de "Super-Strat" :)

 

Sa ma laud si eu cu ce am ales acolo : SSH(bineinteles, ca si in poza), Sunburst cu black pickguard, maple neck, hardware cromat.

 

Apropos, bafta tuturor (inclusiv mie, hehe) ! :)

Link to comment
Share on other sites

Bai...eu as vrea una ca asta....

 

guitar1m.jpg

 

Bineinteles, nu existau toate aceste optiuni in fisa de inscriere :D

Si cred ca m-ar blestema astia de la Fender daca as cere asa ceva :) Numa' a Stratocaster nu mai seamana...desi...e un model interesant... Si-ar merita din plin numele de "Super-Strat" :)

 

Sa ma laud si eu cu ce am ales acolo : SSH(bineinteles, ca si in poza), Sunburst cu black pickguard, maple neck, hardware cromat.

 

Apropos, bafta tuturor (inclusiv mie, hehe) ! :)

 

Si voi vreti si pisica ? :D Maple chest si black backware :D

Link to comment
Share on other sites

50sreissue-daphneblue_m.jpg

 

 

 

Aºa ar trebui sã arate jucãria mea :) .

 

Mulțumiri Fender , RGC ºi Guitar Shop ptr ºansã , mereu mi-am dorit un Stratocaster pe Daphne Blue , asta dacã am noroc cã înainte sã mã înscriu mi-am ''murdãrit'' pantofii dacã mã înțelegeți :)

Link to comment
Share on other sites

Fabulist ti-am sters inscrierea.

 

Pana la ora asta s-au inscris aprox 1000 de utilizatori :)

 

Foarte frumoasa initiativa !O fi de "criza"?

 

Eu nu ma inscriu.

 

De unde 1000 de utilizatori ? ma gandesc la chitaristi nu vad numai vre-o 50 de nickname-uri care se vanzolesc pe rgc,ro.

 

"rgc.ro" ar trebui sa fie propuna si sa accepte numai tinerii care au activitate pe rgc.ro si au luat parte la colaborari si "duelul rgc.ro " sau macar au inregistrari puse pe vre-un site dar care au fost promovate si prin link-uri si de pe forumul rgc.ro..

 

Altfel cred ca ceilalti sunt niste afaceristi sau colectionari care vor sa tina chitara in vitrina sau o sa o vanda .In orice caz activitate pe site nu prea au.

 

Chitarele ar trebui sa ajunga la chitaristi ,tineri si talentati.

Link to comment
Share on other sites

hai ca sunt o gramada care invata , ei ce sa inregistreze ? :) e criza :) orice ajutor e benevol atat pentru chiatisti (care au strato) cat si pentru incepatori (care nu au ) :D:)

 

e forte tare idea (nu e prima si nici ultima cred ) .. jos cu palarie in fata de RGC ... BRAVO ... pe alte forumuri sau alte "domenii" nu am mai vazut asa ceva !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.