www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania!


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Avem o pagina cu rezultatele votarii.

 

Pie chart-urile au fost "codate" de catre Cosu - mersi mult!

 

Si un mesaj de la ProGuitar:

- Fender Stratocaster HSS MN Black, fretboard Maple, cu pickguard 3-Ply White si doze 2 Vintage Noiseless? Strat Pickups + 1 Fender? Diamondback? Humbucking Pickup (Bridge)

 

Daca e wine red in loc de midnight black, si hardware negru = win.

 

producator de chitari (sau chitare?)

Jackson<Fender<FMIC.

Link to comment
Share on other sites

Daca e wine red in loc de midnight black, si hardware negru = win.

 

 

Jackson<Fender<FMIC.

au fost cumparati de fender dar aia nu inseamna ca s-a schimbat ceva in conceptu jackson chitarile tot alea sunt numai ca sunt produse de fender nu au schimbat nimic nu au inceput sa puna single coiluri pe modele extreme si nici headstock de ala au ramas ce au fost

Link to comment
Share on other sites

au fost cumparati de fender dar aia nu inseamna ca s-a schimbat ceva in conceptu jackson chitarile tot alea sunt numai ca sunt produse de fender nu au schimbat nimic nu au inceput sa puna single coiluri pe modele extreme si nici headstock de ala au ramas ce au fost

 

Aºa este... se vede în fotografiile de mai jos:

 

Adrian-Smith2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aºa este... se vede în fotografiile de mai jos:

 

Adrian-Smith2.jpg

 

da frate, ai dreptate, ala e un model extrem

au fost cumparati de fender dar aia nu inseamna ca s-a schimbat ceva in conceptu jackson chitarile tot alea sunt numai ca sunt produse de fender nu au schimbat nimic nu au inceput sa puna single coiluri pe modele extreme si nici headstock de ala au ramas ce au fost

 

 

85220002.jpg

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

bai gata, ca voi chiar n-aveti treaba pe-acasa. Curatati ma un geam, spalati o mandarina, si lasati statu pe forum, ca acuma vine craciunu'.

Link to comment
Share on other sites

au fost cumparati de fender dar aia nu inseamna ca s-a schimbat ceva in conceptu jackson chitarile tot alea sunt numai ca sunt produse de fender nu au schimbat nimic nu au inceput sa puna single coiluri pe modele extreme si nici headstock de ala au ramas ce au fost

 

Nu te supãra acum, mã bucur cã s-a ajuns aici... tocmai din cauza asta cred cã înțelegem diferit lucrurile. Pentru a cânta muzicã extremã nu e neaparat nevoie de un model extrem de chitarã. Tocmai de aceea ți s-au dat linkurile cu Sepultura, Slipknot ºi Iron Maiden.

 

Shake hands now? :)

L.E. Nu trebuia sã te chinui cu reprezentarea graficã... te înțeleg perfect.

Edited by Seru
Link to comment
Share on other sites

Mosule, patenteaz-o, a iesit genial.

dar am facut o mica greseala in proiectu initial

am uitat ca fender nu vopseste capu alb si nici fretboardul de ebony nu prea folosesc

 

o replica mai exacta

85220002.jpg

 

p.s. nu ma cert cu nimeni imi exprim punctu de vedere ca doar suntem in democratie nu?

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
Aºa este... se vede în fotografiile de mai jos:

 

Adrian-Smith2.jpg

Chitarile de mai sus sunt folosite de Adrian Smith de la Iron Maiden .

In opinia mea sunt cele mai meseriashe chitari facute vreodata de Jackson/Fender si sunt convins ca poti canta cu ele lejer orice tip de metal de la soft heavy pana la cel mai extrem .

Plus de asta arata fenomenal .

Link to comment
Share on other sites

1657 de oameni si-au dorit ceva pentru ca e moca - sunt mandru sa spun ca nu ma numar printre cei 1657, si asta nu pentru ca nu-mi plac chitarile fender. stimabililor, nimic nu este moca pe lumea asta. desigur 1 din 1657 va castiga o chitara, pe care si-a dorit-o in configuratia respectiva sau nu, de care are nevoie sau nu (foarte multi au deja scule de mii de euro, dar ce mai strica una, mai ales ca e moca?), dar ceilalti 1656 au platit frumos cu datele personale un studiu de piata care a dovedit ca in romanica membrii unei comunitati nu sunt in stare sa defineasca cerinte pentru un produs custom si mai ales pentru o editie limitata. sunt convins ca 60% dintre inscrisi si-au facut conturi dupa aparitia acestei oportunitati si probabil 15-20 % dintre acestia nici macar nu au atins vreodata o chitara.

in concluzie: initiativa laudabila - felicitari celor de la proguitar si organizatorilor - forumului rgc, felicitari castigatorului!

poate urmatoarea initiativa se va desfasura pe viu (cu oameni care stiu sa aprecieze cu adevarat instrumentele, care pun osul la treaba, strang bani si isi cumpara singuri astfel de instrumente pentru a deveni mai buni in ceea ce fac, si nu cu oportunisti in castigarea lucrurilor moca).

 

pentru toti, indiferent de categorii,

:) fara TVA !

+1 :)

 

Ok vad k sunt oameni cu pareri diferite ,ceea ce e ceva normal....dar totusi Castigatorul cand va fi anuntat? :)

 

 

The day that never comes...

Link to comment
Share on other sites

1657 de oameni si-au dorit ceva pentru ca e moca - sunt mandru sa spun ca nu ma numar printre cei 1657, si asta nu pentru ca nu-mi plac chitarile fender. stimabililor, nimic nu este moca pe lumea asta. desigur 1 din 1657 va castiga o chitara, pe care si-a dorit-o in configuratia respectiva sau nu, de care are nevoie sau nu (foarte multi au deja scule de mii de euro, dar ce mai strica una, mai ales ca e moca?), dar ceilalti 1656 au platit frumos cu datele personale un studiu de piata care a dovedit ca in romanica membrii unei comunitati nu sunt in stare sa defineasca cerinte pentru un produs custom si mai ales pentru o editie limitata. sunt convins ca 60% dintre inscrisi si-au facut conturi dupa aparitia acestei oportunitati si probabil 15-20 % dintre acestia nici macar nu au atins vreodata o chitara.

in concluzie: initiativa laudabila - felicitari celor de la proguitar si organizatorilor - forumului rgc, felicitari castigatorului!

poate urmatoarea initiativa se va desfasura pe viu (cu oameni care stiu sa aprecieze cu adevarat instrumentele, care pun osul la treaba, strang bani si isi cumpara singuri astfel de instrumente pentru a deveni mai buni in ceea ce fac, si nu cu oportunisti in castigarea lucrurilor moca).

 

pentru toti, indiferent de categorii,

:) fara TVA !

 

Si ce mai spui daca chitara e castigata de o persoana care nu are "mii de euro" sa ii bage in echipament? Pana la urma e o loterie, ce draq, nu un concurs cum vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

se vede ca toti care au postat aici contra, legat de asa zisa "chitara de Metale" sunt in plop total cu realitatea...si asa, uite ca din aia 1600 majoritatea isi doresc o astfel de chitara.Cand oare o sa invatati ca: gusturile nu se discuta? Oricum daca Fender ar tine cont de cateva persoane(1600)...era de multa vreme in faliment.Piata cere beculete pe chitara,lansator de pocnitori, ...asta o sa bage si ei,dar nu, ca zic romanii :)

 

Metal se canta pe Fender de multa vreme,asa ca nu va fie frica ca o sa se "profaneze"numele Fender daca se construeste o chitara neagra(sunt multe chitari fender negre) si o sa incapa pe mana unui metalist! :)

http://modculture.typepad.com/photos/uncat...der_gilmour.jpg

iar daca se toceste asa cum le place la oamenii fan Fender arata si mai bine :)

http://www.makenmusic.com/productImg/Fende...k_frontbody.jpg

Link to comment
Share on other sites

wow ! valoreaza cativa mii de euro ? ios gata , am emotii, deja am gresit A majorul :)

 

pt ca sa nu dea sansa sa se inscrie de mai multe ori trebuia sa participe la "tombola" userii inscrisi pe forum pana in data anuntarii "tombolei" ... si asa sunt mai multi probabil care au cativa useri facute tocmai pt ca sa profiteze de oameni cu bunul simt (am vazut ca au mai fost donatii etc ) ...

in rest cine castiga sa foloseasca sanatos pe scena , in sala sau acasa , asta deja nu e treaba mea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rocksoad93
vreau sa intreb "inca cazul in care am norocu sa castig" am dat mai mult la repezeala cum o sa fie chitara deci cum am spus "daca o sa castig" o sa fie exact cum am zis sau ceva diferita ?

 

pai, din cate stiu a avut loc tragerea la sorti, si cred k a fost anuntat castigatorul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.