www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

Am luat o pedala de la userul tramyduryn

 

Pedala era veche, si i-am cerut si poze cu interiorul. Se vedea ca era putin umblata, cunosc multe pedale asa old care au probleme sau etc, nu m-a deranjat doar ca,

 

problema , pedala are un volume drop IMENS, fata de bypassed, in orice setare, si suna thin rau, dar controalele merg toate.

 

A luat de la mine neutru. Putina atentie pe viitor si cereti mai multe detalii (adica, bateti omu la cap, ca daca de la el nu spune :) tine secret)

 

Acum, tre sa o debugui :lol: dar, worth it :D ca are tone de gain

 

Nu spun ca este user neserios, doar, atentie. Sunt chiar fericit ca am luat pedala, e very vintage russian parts inside

 

LE: functioneaza perfect nu e egal cu 4 lipituri reci la 2 potentiometre, de joaca bornele in gauri :D

Link to comment
Share on other sites

Am luat un BOSS GT10 de la nelu33. Utilizator de incredere, recomand!

 

Initial am fost reticent datorita unui calificativ negativ (dintr-un total de 2 la momentul respectiv), drept pentru care m-am dus pana-n Brasov sa vad si sa testez procesorul. Desi nu ne-am intalnit personal pentru ca nu era in oras in acea zi (stiam asta dinainte), totul a decurs conform intelegerii initiale. Procesorul era intr-o stare foarte buna atat estetic cat si funtional, exact cum mi l-a si descris.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc domnului Eugen ( EugenRo2001) pt. lucrarea de buna calitate facuta Squierului meu. A schimbat nutul conform intelegerii si pe langa treaba asta a reglat-o la mare arta fara sa ceara nimic in plus.

Am avut incredere in dansul doar pe baza feedbackului primit de la colegi, acum am si motiv solid sa-l recomand.

Inca o data; MULTUMESC.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

O parere extraordinar de proasta vis-a-vis de userul OTRINGAL. Nu recomand sub nici o forma. Promite, asigura ca totul este in regula, dupa care inainte, la momentul si dupa momentul in care trebuia sa ne vedem inchide telefonul. Si inventeaza povesti dupa aceea.

Recomand sa-l ocoliti.

 

Later edit: mai da si calificativ negativ dupa ce el si-l primeste pe drept, pe motiv ca nu avea tampoane :))

Edited by Rãspopitu'
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu o experienta un pic ciudata cu el, nu vreau sa-i fac reclama proasta pentru ca una peste alta mie nu mi-a facut nimic nasol. Insa a vrut sa-mi dea o chitara (la schimb) si de unde initial era prezentata ca impecabila, ulterior au inceput sa-i 'apara' mici probleme. Nu retin decat niste suruburi ruginite care nu se justificau pe o chitara cu vechimea respectiva si care ulterior s-au dovedit a fi luate de la o alta chitara pentru ca pe cele originiale le pierduse in cirscumstante destul de dubioase. Si tot asa... In realitate chitara (prezentata ca aproape noua) fusese desfacuta surubel cu surubel pana la lemn. De ce, nu se stie... In fine, cand am observat eu un alta in poze, mi-a spus niste povesti (nu-l pot acuza de nimic pentru ca nu am ajuns sa vad chitara fizic) si m-am retras.

 

Repet, n-am nimic cu el, nu mi-a gresit cu nimic, dar dupa parerea mea marfa trebuie prezentata exact asa cum este pentru ca oricum ajungi sa o vezi si e neplacut pentru toata lumea. Sa nu mai vorbim de pierderea de timp si uneori de bani. Eu unul cand vand ceva cu cea mai mica problema sau zgarietura, fac 10 poze cu problema si o descriu in detaliu. Asa mi se pare normal, ca lumea sa stie la ce sa se astepte. Se pare insa ca nu toti agreeaza metoda asta...

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

mai stiti cand l-am acuzat pe om ca vinde un procesor nou care defapt era pe jos, si apoi el afirma ca are defapt 3 procesoare similare din care 2 sunt identice, who the fuck does that?! asa il acuz acum si pe nesimtitu de marcovici din Iasi, e un neserios! face rezervari discuta cu tine si pe cand colo, vrea sa stie daca mai scazi pretu si tot figuri de astea dupa ce te-ai inteles deja cu el.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Voi continua lista,vad ca n-am mai postat, uitasem de acest topic :lol: , doresc sa multumesc  deci si urmatorilor useri(this is gonna be a long one :D poate unii se repeta, facand tranzactii cu ei de mai multe ori   :) dau copy paste din feedbackul meu de la o anumita perioada incoace)

 

Squier , bdeliriou5 , luha90 , baltazar181 , popcorn , Mut Antu , Edmond , Sloby , SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'Sblana , Bright Tone , ValeChitara , Ludwig Horst  , red man , cotrusvladeddy68ro , sebyrlk , moises ,  Bughy , spike2 , CernoBill , studio4sale , danud , Cryptopsy , loris , millu2m , geophillyx , boc , Solarograma , telecaster 1 , hundex , Pierre , Utopian Mintrubber , baxter , m0rgul , marcusduba , demiicaros , Vladutzz , eduard.alexandru , Andu Dementu , Rãspopitu' , Naglfar , Mr_Doc , Stefan Vasile , miki , autumnal hysteria , adi1334 , Gabi S. , ggedamed , bure_73 , Fictum , bellzebut , dHeinrich , thebopfish , Daiabitiz Uyup Zwurp , Shreder_DT , Sloby , Silviu_i , myke37 , leo1984 ,  Ender , ebh , lexs3 , pufu , Bogdy001 , cokoon , paulmihaita , Kekrops , Edmond , sorin65

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

calin_grigoriu

 

Total neserios 

 

Pacat ca acest "domn" m-a facut sa schimb bani aiurea, rezervandu-mi 100% scula,practic dealu era facut "da da da cum sa nu, sigur,e ca si a ta, etc" ca dupa sa-mi spuna ca are niste amici intarziati aiuriti(7 ore mai tarziu), care de fapt au intaietate  :) , personal n-am mai auzit asa o tampenie.

Alta data te rog sa fii mai serios,dupa ce stabilesti ceva clar si frumos. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa multumesc urmatorilor  :) din streakul meu endless de feedback :lol:

(unii probabil se repeta heh)

 

+1

Mar 23 2015 12:23 PM excelent Buyer: bgd

+1

Mar 22 2015 09:19 PM comunicare buna, tranzactie as agreed ... recommended, as always Buyer: adi1334

+1

Mar 19 2015 11:16 PM Super de treaba omul. Mi-a reparat un Fender Super Reverb Buyer: Edmond

+1

Mar 19 2015 10:56 PM Om serios si de cuvant. Mi-a pus la punct omul o copie de Phase 90. Fain facut! Buyer: Edmond

+1

Mar 04 2015 12:52 PM Om serios ca intotdeauna. Hats off! Buyer: Sloby

+1

Mar 02 2015 01:39 PM Serios, comunicativ. Tranzactie fara probleme Buyer: ValeChitara

+1

Feb 23 2015 03:34 PM Nici un repros! Atent la detalii, lucreaza repede si bine, si livreaza la timp. Buyer: Iosif Simon

+1

Jan 23 2015 12:16 PM Cumparator serios. Comunicare excelenta, rapida si eficienta. Recomand! Seller: ciprian_m

+1

Jan 20 2015 02:38 AM Baiat de nota 10, apelati in orice problema ca nu va dezamageste. Trader: myke37

+1

Jan 14 2015 03:22 PM vanzator foarte serios. am comunicat excelent. Buyer: laur_zero

+1

Jan 07 2015 09:42 PM Excellent pedal builder, serious seller! Recomand cu incredere. Buyer: cokoon
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Salutare tuturor

Grupul RGC fiind o comunitate relativ restransa , cred ca avem responsabilitatea de  a avea grija  unii de altii si de a-i "selecta " pe cei care incalca regula bunului simt si ai corectitudinii.

Cei care ma cunosc si cu care am facut tranzactii stiu  ca nu sunt un om neserios si cu vorbe goale. In ideea asta ,scurt si la subiect vreau sa AVERTIZEZ pe toti colegii de pe RGC sa se tina departe de persoana ( pt ca din pacate nu il pot numi coleg) lui KOVACS LEVENTE.

Inca din 2015, luna mai astept sa-mi trimita banii pt un combo pe care i-am trimis atunci . Nu este o suma exagerat de mare ( fiind vorba doar de 450 lei) insa ignoranta si lipsa de respect cu care m-a tratat in tot acest timp sunt de netolerat. 

Inca o data - cu parere de rau spun - aveti grija in ce afaceri va avantati cu respectivul om ,ca sa nu patiti la fel.

Doresc succes tuturor. Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor

Grupul RGC fiind o comunitate relativ restransa , cred ca avem responsabilitatea de  a avea grija  unii de altii si de a-i "selecta " pe cei care incalca regula bunului simt si ai corectitudinii.

Cei care ma cunosc si cu care am facut tranzactii stiu  ca nu sunt un om neserios si cu vorbe goale. In ideea asta ,scurt si la subiect vreau sa AVERTIZEZ pe toti colegii de pe RGC sa se tina departe de persoana ( pt ca din pacate nu il pot numi coleg) lui KOVACS LEVENTE.

Inca din 2015, luna mai astept sa-mi trimita banii pt un combo pe care i-am trimis atunci . Nu este o suma exagerat de mare ( fiind vorba doar de 450 lei) insa ignoranta si lipsa de respect cu care m-a tratat in tot acest timp sunt de netolerat. 

Inca o data - cu parere de rau spun - aveti grija in ce afaceri va avantati cu respectivul om ,ca sa nu patiti la fel.

Doresc succes tuturor. Numai bine.

 

Daca intradevar a fost o tranzactie, te rog frumos sa ii lasi feedback negativ!

 

Ai tot dreptul

 

https://forums.rgc.ro/user/34260-kovacs-levente/?tab=feedback

Link to comment
Share on other sites

In acel moment nu am avut postat combo-ul respectiv pe RGC. Am povestit doar la telefon. In ideea asta nu am avut posibilitatea pt feedback.

 

Iar pe vremea aceea nici nu am stiut de el pe RGC.

 

Vreau doar sa avertizez colegii despre acest om.

Edited by vincso
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inainte am facut un schimb cu niste doze si nu au fost probleme. 

Da, i-am trimis un  combo Fender 212 FM de 100 w, si si transportul eu am platit. Atunci mi-a dat 400 lei , si am ramas ca in interval de 2 sapt i-mi trimite si restul banilor. ....asta a fost anul trecut in mai. De atunci a trecut ceva timp...... si inca nimic.

Din pacate mai sunt si asemenea oameni neseriosi.

Link to comment
Share on other sites

Inainte am facut un schimb cu niste doze si nu au fost probleme. 

Da, i-am trimis un  combo Fender 212 FM de 100 w, si si transportul eu am platit. Atunci mi-a dat 400 lei , si am ramas ca in interval de 2 sapt i-mi trimite si restul banilor. ....asta a fost anul trecut in mai. De atunci a trecut ceva timp...... si inca nimic.

Din pacate mai sunt si asemenea oameni neseriosi.

este cumva tovarasul de aici ?

https://forums.rgc.ro/topic/113467-ibanez/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

In acel moment nu am avut postat combo-ul respectiv pe RGC. Am povestit doar la telefon. In ideea asta nu am avut posibilitatea pt feedback.

N-are a face, dacă e membru în RGC și ai făcut tranzacție cu el trebuie "menționat" .

Am mai auzit tâmpenia asta cum că dacă o tranzacție nu se face în locuri special amenajate nu e de luat în considerare la feedback.

Așa se scot șmecheroșii de la tras la răspundere !

 

.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.