www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care Este Cea Mai "tare" Melodie ?


Borsec
 Share

Recommended Posts

Probabil s-a mai discutat, daca da, imi cer scuze.

 

Anyway, eram curios care credeti ca este cea mai "tare" piesa pe care ati ascultat-o pana acum.

 

Puteti numi o singura piesa.

 

Acea piesa pe care nu ati sterge-o de pe PC si pe care o aveti in masina la drum lung.

Acea piesa pe are daca prietena o sterge, are parte de mare scandal sau macar de un genunchi in nas.

Acea piesa pe care o fredonezi des cand faci o cafea sau cand faci pipi.

Acea piesa care te-a facut sa-l injuri pe intructorul de chitara ca te fu_e la creier cu game, in loc sa te invete piesa respectiva direct.

Acea piesa la care descoperi ceva interesant de fiecare data cand o asculti.

Acea piesa care, dupa ce ai invat-o pe chitara, te-a facut sa uiti de bani cheltuiti pe scule si de chin la invatare si sa topai ca prostu prin dormitor.

Acea piesa cu care iti terorizezi membrii familiei care se mira ca tu inca nu ai inteles ca nu o sa ajungi niciodata un muzician bogat.

 

 

La mine e Abba-Super Trooper.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi-e imposibil sã numesc o piesã, pentru cã o datã la câteva zile mi se pune pata pe câte o piesã pe care o ascult pânã la epuizare ºi care îmi rãmâne "lipitã de creier" chiar ºi atunci când dorm. Spre exemplu la momentul ãsta mã obsedeazã "Lost In Paradise" de la Evanescence, pe care vreau sã o ºi cânt cât de curând :). Mâine însã nu știu dacã voi mai gândi la fel...

Link to comment
Share on other sites

Probabil s-a mai discutat, daca da, imi cer scuze.

 

Nu tot ce nu s-a discutat pina acum merita discutat.

 

Anyway, eram curios care credeti ca este cea mai "tare" piesa pe care ati ascultat-o pana acum.

 

Ce curiozitati ai si tu...

 

Puteti numi o singura piesa.

 

Eu pot sa numesc si doua singure piese. Vrei sa vezi?

 

Acea piesa pe care nu ati sterge-o de pe PC si pe care o aveti in masina la drum lung.

Acea piesa pe are daca prietena o sterge, are parte de mare scandal sau macar de un genunchi in nas.

 

Ce plm de prietena mai e si aia de-ti sterge piesa favorita din calculator?

 

Acea piesa pe care o fredonezi des cand faci o cafea sau cand faci pipi.

 

Da, cind te pisi e cel mai bun moment pentru a fredona. Nu uita sa dai jetu' pe marginea veceului, face mai putin zgomot si astfel vei fredona in liniste.

 

Acea piesa care te-a facut sa-l injuri pe intructorul de chitara ca te fu_e la creier cu game, in loc sa te invete piesa respectiva direct.

 

Paradigm Shift.

 

Acea piesa la care descoperi ceva interesant de fiecare data cand o asculti.

 

Err... what?

 

Acea piesa care, dupa ce ai invat-o pe chitara, te-a facut sa uiti de bani cheltuiti pe scule si de chin la invatare si sa topai ca prostu prin dormitor.

 

Asta e intrebare pentru poponari sau ce? Sau tu si acum te bucuri ca un copil, topaind si facind "iiiiiiiii"?

 

Acea piesa cu care iti terorizezi membrii familiei care se mira ca tu inca nu ai inteles ca nu o sa ajungi niciodata un muzician bogat.

 

Da' de ce tre' sa fie parintii terorizati? Nu merg si piese pe care le asculta si ei? Ma rog...

 

Si ca sa nu fiu complet offtopic, piesa mea e "Ma cacai in fundul curtii".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.