www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Campanie Porceasca!


marcel
 Share

Recommended Posts

atunci presedintele americii cum gratiaza un curcan de thxgiving day?

 

Da ! Mare domn ! Chiar doi a grațiat... Pe numele lor, Liberty ºi Peace.

 

Probabil, odatã cu numele au primit ºi cetãțenia americanã, li s-a întocmit buletin de identitate, cip cu carnet de sãnãtate ºi au fost trecuți, din cauza lipsei de ºcolarizare, direct sub tutela agenției americane pentru ºomaj, li s-a stabilit ajutor de ºomaj cu impozit minim, însã cheltuielile de publicitate ºi marketing i-au adus în imposibilitatea de platã a impozitului ºi fiind declarați de tribunal insolvabili, au ajuns în pragul depresiei amândoi, drept urmare s-au sinucis sãrind în gol de pe acoperiºul Casei Albe.

Funerariile au avut loc cu onoruri militare....

Probabil...

 

RIP the turkeys ! B)

 

http://www.reporterntv.ro/stire/presedintele-american-barack-obama-a-gratiat-doi-curcani

 

...Sau vroiai sã spui ca, în loc de Moº Crãciun, sã-l împuºte pe Obama ? Well. good luck then !

Link to comment
Share on other sites

atunci presedintele americii cum gratiaza un curcan de thxgiving day?

 

Explica-i tu lui nea' Ion care taie porcul pe batatura care-i treaba cu lobby-ul.

Mai era o poveste, nu stiu cat de reala e, ca niste maramureseni s-au gandit si ei sa ucida porcul in preajma sarbatorilor intr-o maniera mai "europeana". Asa ca s-au gandit sa-l gazeze. Zis si facut, au adus butelia, i-au bagat porcului furtunul in gura, au dat drumul la gaz si a murit porcul. Toata treaba a fost excelenta pana s-au gandit sa-l si parleasca. Moment in care, gazul acumulat in interiorul porcului a simtit nevoia sa explodeze...

 

Oricum, toata treaba asta cu Craciunul si Pastele ma amuza in fiecare an. Imi place la nebunie cand vad romanii disperati dupa carnea de porc, cumparand cantitati industriale de carne la pret dublu fata de restul anului, pentru ca mai apoi sa umple spitalele cu tot felul de come alcoolice si deranjari la stomac.

 

Ca sa raspund: NU ii salvam!

Edited by Gojira
Link to comment
Share on other sites

sa revenim la porci :D ii salvam au ba?

 

Marcel ! Eu, pe lângã glumã, am vorbit destul de serios. Împuscați-l pe Moº Crãciun întâi ºi apoi se poate rezolva ºi problema asta.

ªi, pentru cã logo-ul tãu ( sau cum s-o numi ) zice "Orice problemã are o soluție", îți dau ºi soluția :

Începeți negocierile cu omologii voºtrii din RP Chinezã ºi aranjați urmãtorul schimb : le trimitem lor toți porcii, iar ei ne trimit toți câinii ºi-am rezolvat problema ambelor pãrți...

Ce zici ? Merge aºa ?

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Ramurele, lasa-l pe Mos Craciun in viata, ca-i din alta poveste. N-are treaba cu porcu', ci cu Coca Cola. :P

 

 

:)

 

Mda ! ...

Însã, ºtii ? De când eram mic ºi citeam poveºti, am tras o concluzie care mi-a rãmas în minte de-atunci :

Nu omori balauru', nu **ți prințesa !

 

Ok ! "Râdem, glumim / ..."

 

Legat de tema principalã, n-ar fi problemã sa cruțãm porcii ( sã zicem )... Sã zicem c-o facem ºi-ajungem cu toții vegetarieni... Da' ce facem cu ei dup-aia ? Îi trimitem în spațiu ? :huh:

 

http://www.youtube.com/watch?v=EnDS_Td0KIg

Link to comment
Share on other sites

II fain sa tai porcu si dupa aia halesti soric proaspat . II fain cand bagi sisu-n gat , dar tre sa il tii bine intre picioare si sa astepti sa se scurga .

Eu la taiat porc am fost doar aprentice , in schimb am zburat capu la o gaina in cabina de dus . DETH !

 

Gaini cred ca am vreo 5-6 la activ. Ba chiar mi s-a dus reputatia si ma opreste lumea pe strada rugandu-ma sa le tai gaina. Cand eram la liceu, intr-o pauza, stateam linistit la fumat, dintr-o curte vecina iese o fumeie cu o gaine si un cutit in mana si ma roaga sa i-o tai. I-am taiat-o.

 

Legat de tema principalã, n-ar fi problemã sa cruțãm porcii ( sã zicem )... Sã zicem c-o facem ºi-ajungem cu toții vegetarieni... Da' ce facem cu ei dup-aia ? Îi trimitem în spațiu ? :huh:

 

Ii tinem ca animale de companie. Mie mi se par mai simpatici decat cainii.

 

Apropo, sa stiti ca eu observ criza asta de cativa ani si cand imi aduc aminte ca vedeam vreo 2 oameni pe strada cand eram copchil cu porci legati cu sfoara. Nu stiu unde ii duceau, dar se plimbau cam in fiecare saptamana cu ei. Acum vad oameni doar cu caini mici, care, normal, costa mai putin decat un porc.

Link to comment
Share on other sites

Ramurel, porcu' domestic nu traieste decit pe linga casa omului. Daca n-ar mai minca lumea porci, nici n-ar mai creste, deci nu ar mai exista porci. Nu e nevoie sa-i trimiti in spatiu, dar o poti face si p-asta daca tii mortis.

 

Mos Craciun nu are treaba cu porcu' de craciun. Mos Craciun e un umflat prost cu care-si indobitocesc parintii copiii. Nu e mai usor sa le cumpere kakaturi direct, fara sa-i mai prosteasca ca vine mosu' si le-aduce cur? Pfff...

 

Ultima data cind am mincat carne de porc a fost anu' trecut... de Craciun. Traiesc foarte bine fara sa maninc pork, asa ca mi se rupe de taierea lui. Cui ii place ceafa de porc n-are decit sa taie porcu' si sa se-ndese cu carne si sorici pina-l apuca coletii. Dupa aia fuga la urgenta, sa-i scoata aia grasimea din git, ca se sufoca burtosu'...

Link to comment
Share on other sites

Porcăriile sunt la mare preț, în Rumenia, nu prea văd cum ai putea schimba lucrurile. Oricum, tai un porc, rămân întotdeauna alți zece căruia îi iau locul. E ca în aia (Iona) cu burțile de pește, tai una, alte o mie așteaptă să te epuizeze.

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

zau...

 

 

:lol: :lol:

 

Repede, fă-ţi asigurare !....

 

:D

 

[ Ce-ţi veni şi ţie cu nick-ul ăsta ?...Ia să-i pui tu să-mi deie mie e'mail tăţi pruncii pă care i-ai îmbucurat tu de Crăciun... :P Da' repede, că mai oleacă şi găt puşca de curăţat...]

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest Ludwig Horst Alin

Acu o luna si cv am ajutat la taiatu porcului (la sat, acasa la parintii viitoarei sotii), o namila de aproape 200 de kg, eu cu tonajul meu de 70 de kg, si vecinu care il taia, transa etc, abea am reusit sa il tinem, dihania aia o facut mare zarva in cotetz vreo 20 de minute, pan o dat coltu de tot.

Daca nu il tineam calumea,trantit pe el, pleca cu mine cu tot prin ograda :huh:, o forta genial de mare, si totusi dupa vreo 20 de min :gnight:.

Ce-i drept nimic nu se compara cu soricul proaspat, si jumere cu galeata :guitar: si ne lipsita :beerchug:.

Acu ca venii vorba de taiat porcii, eu unu sincer nu as putea, dar de ajutat merge :tardlol:,si sa traiesti fara bunatate de carne de porc :rcain:nu merge.

Daca ma pun sa caut bine cred ca am si ceva poze facute in timpul "epilarii" lui :banana:.

Link to comment
Share on other sites

Acu o luna si cv am ajutat la taiatu porcului (la sat, acasa la parintii viitoarei sotii, o namila de aproape 200 de kg), eu cu tonajul meu de 70 de kg, si vecinu care il taia, transa etc, abea am reusit sa il tinem, dihania aia o facut mare zarva in cotetz vreo 20 de minute, pan o dat coltu de tot.

Daca nu il tineam calumea,trantit pe el, pleca cu mine cu tot prin ograda :huh:, o forta genial de mare, si totusi dupa vreo 20 de min :gnight:.

Ce-i drept nimic nu se compara cu soricul proaspat, si jumere cu galeata :guitar: si ne lipsita :beerchug:.

Acu ca venii vorba de taiat porcii, eu unu sincer nu as putea, dar de ajutat merge :tardlol:,si sa traiesti fara bunatate de carne de porc :rcain:nu merge.

Daca ma pun sa caut bine cred ca am si ceva poze facute in timpul "epilarii" lui :banana:.

 

:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.