www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

 

 

Pe astea 3 ai putea sa le schimbi pe 1 chitara mai high-end :)

 

Sincer nu mi-ar renta. Seria classic vibe este foarte buna atat dpdv calitativ cat si sonor. Am tot ce imi trebuie asa. Iar decat sa am o singura chitara mai scumpa, mai bine asa. Sunt mai mult decat decente, ti-as salva pielea in orice situatie.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Asta da TOP ! Foarte faina chitara , ma gandesc ca si suna pe masura .

 

 

Chitara este excelenta . Modelul acesta este mai ''rar'' ( I use this term loosely ) . Modelele Studio Plus sunt ( sau au fost ? ) undeva intre un Standard si un Studio normal ca si pret . Lumea deobicei ori si-a luat Standard ori Studio normal . Ceea ce imi place personal este ca lipsa binding-ului alb , scoate in evidenta topul care este mult mai ''figured'' decat putinele Desert Burst din 2005 pe care le-am mai gasit pe net . Coincidenta a fost destul de mare ca am dat peste ea , Desert Burst fiind burstul meu preferat de cand am avut internet cu 56 kb/s , cantam numai la classica si am descoperit lumea chitarii electrice prin site-ul oficial Gibson printr-un clip cu Hubert Sumlin , la care am asteptat ore intregi sa se incarce si am facut si o factura considerabila la vremea aceea ...

 

Un mare bonus sunt cap-urile PIO de la Addrien , mai ales in neck . Nu mai am nici o intentie sa schimb dozele ( decat eventual ceva foarte-foarte calitativ ) totul suna perfect pentru urechile mele , tot ce vreau de la un Les Paul . Gatul e din fericire 60's profile , nu suport batele de baseball ca Gibson SG Special-ul care a fost la mine o vreme . Cant de la jazz pana la Hard-Rock orice .

Edited by TheZKD
Link to comment
Share on other sites

mama sfanta :)) apuci sa canti la fiecare din ele macar o data pe luna? :D sau is doar pt colectie? :)

numai bine!

 

Iata niste poze cu o parte din instrumentele mele . Mai am vreo 7- 8 electrice , cateva acustice , plus bass care insa nu au incheput in poze.

 

 

attachicon.gif.pagespeed.ce.hPGJFKgqtP.gDSCF7169.JPGattachicon.gif.pagespeed.ce.hPGJFKgqtP.gDSCF7166.JPGattachicon.gif.pagespeed.ce.hPGJFKgqtP.gDSCF7163.JPG

 

 

Rock on .

Edited by Vladympv
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.