www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme cu siteul


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Lasa ca discutam aici :D.

Nici mie nu imi apare chat-ul si toate articolele imi apar necitite. (poate din cauza ca sunt la facultate si am alt IP?)

 

Nu, si la mine e exact la fel. Nu merge search-ul, si nici "My content" - probabil de-aia nici nu mai tine minte ce topicuri/posturi sunt deja citite.

Link to comment
Share on other sites

Am facut upgrade la ultima versiune a pluginului de tapatalk si vreme de vreo ora lucrurile nu au mers tocmai stabil. Acum totul ar trebui sa fi revenit la normal

 

Daca aveti un dispozitiv mobil (android sau iOS) tapatalk e o aplicatie foarte utila pentru navigarea pe rgc.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity

https://itunes.apple.com/en/app/tapatalk-forum-app/id307880732?mt=8

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am si eu o mica "problema", ca sa zic asa, legata de mesageria privata (ma rog, e mai degraba un deziderat decat o problema, dar in fine):

 

Se poate face cumva in asa fel incat in momentul in care primesc un mesaj nou si vreau sa il deschid, cand dau click pe conversatia aia sa ma directioneze exact la primul mesaj necitit, exact ca la new content-ul din topicuri, sau macar pe ultima pagina a conversatiei respective?

 

Nu de alta, dar devine usor enervant cand am o conversatie de vreo 15 pagini si trebuie sa mai dau inca vreo 2-3 click-uri in plus ca sa ajung la ultimul mesaj.

 

Yeah, I know it sounds weird, nu aruncati cu rosii in mine, dar mi se pare ca ar fi totusi o chestie utila :P...

 

P.S.: Daca deja exista cumva o astfel de optiune si eu n-am descoperit-o inca, lumina-ti-ma si pe mine.

Edited by mike KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hm... ciudat, eu nu am asa ceva. Cand primesc mesaje si dau click pe plicul ala, imi apare asa ceva:

 

post-18966-0-70896500-1362916714_thumb.jpg

 

Nici atunci cand imi intra in "pagina mare" cu toate conversatiile nu imi apare nicio optiune de genul, acolo pot maxim sa dau click ca sa ajung pe ultima pagina a conversatiei...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Cam odata cu aceasta NOUA platforma ..sau ce o fui

 

De foarte multe ori nu pot sa "sign in " ..apare o fereastra de This is not secure site ..se schimba adresa pe https://......

Apoi incep sa fac Clean tot ce se poate si incerc din nou ..

 

Aztazi nu m-am putut "semna" numai daca am bifat "exceptions" adica pe raspunderea mea ...

 

ce inseamna aceste probleme ?

 

This Connection is Untrusted

 

 

You have asked Firefox to connect

securely to forums.rgc.ro, but we can't confirm that your connection is secure.

Normally, when you try to connect securely,

sites will present trusted identification to prove that you are

going to the right place. However, this site's identity can't be verified.

 

 

 

What Should I Do?

 

If you usually connect to

this site without problems, this error could mean that someone is

trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.

 

 

If you understand what's going on, you

can tell Firefox to start trusting this site's identification.

Even if you trust the site, this error could mean that someone is

tampering with your connection.

Don't add an exception unless

you know there's a good reason why this site doesn't use trusted identification

 

 

 

post-902-0-27385700-1365488397_thumb.jpg

 

Asta este certificatul adevarat ??? Expira astazi ?

 

????????????

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Da ...am scris acu doua zile ...la job cu Firefox .....aceiasi alerta ,,,Site dubios ...inchide imediat acest site ,,,tot dau "exceptions" ...

 

Acum a aparut si acasa cu Bing ......

 

Ma sfatuieste sa nu deschid acest site !!!!!!!!!!!!!!!!

 

nu am salvat "Alertarea " ca sa o pun si pa asta de Bing ...........

 

deci Firefox acum si Bing zice ca e nasoale cu acest site !!!!!\>>>>>>>>>>>????????//

 

Ce se intampla ???

post-902-9683_thumb.jpg

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Da ...am scris acu doua zile ...la job cu Firefox .....aceiasi alerta ,,,Site dubios ...inchide imediat acest site ,,,tot dau "exceptions" ...

 

Acum a aparut si acasa cu Bing ......

 

Ma sfatuieste sa nu deschid acest site !!!!!!!!!!!!!!!!

 

nu am salvat "Alertarea " ca sa o pun si pa asta de Bing ...........

 

deci Firefox acum si Bing zice ca e nasoale cu acest site !!!!!\>>>>>>>>>>>????????//

 

Ce se intampla ???

 

Asa , ieri seara nu am mai putut naviga pe rgc.ro am vrut sa mai pun imaginea de la Bing .efectiv nu mai raspundea nimic in pagina ,am incercet de vre-o 7 ori sa intru si sa postez dar nu se putea.Alte site-uri functionau ,,,

 

Deci in imaginea din postul anterior de mai de sus se vede ca AVG zice ca nu-i nici o problema ..

 

Nu stiu ce o fi .

 

 

Acum la fel am intrat cu Firefox cu "exceptie" si "resend ..."

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Astazi toata ziua RGC s-a incarcat de la foarte greu in sus. Este singurul site care mi-a facut probleme, in rest totul a mers normal. Mai mult, este singura oara cand RGC merge prost aici.

Aproape ca nu imi afisa pozele de pe forum (deschidea fereastra la click pe poza, si statea, si statea, si statea...) La screenshot-ul atasat de exemplu a incarcat vreo 20 de secunde in conditiile poza avea vreo 50 de kilo.

 

Reply from ...: bytes=32 time=82ms TTL=56

Reply from ...: bytes=32 time=54ms TTL=56

Reply from ...: bytes=32 time=53ms TTL=56

Reply from ...: bytes=32 time=53ms TTL=56

 

Pe speedtest.net am DL: 91Mbps UP: 27 Mbps.

 

Edit: Alte caterva zeci de secunde cand am incercat sa editez mesajul. Browser-ul e Mozzila Firefox 20.0.1

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Confirm.

Mă deranjează că e foarte greu să ma loghez pe site. Aștept mult fără să se deschidă fereastra în care ar trebui să introduc datele.

Iar de pe mobil am obvservat de mai multă vreme că nici nu mai are rost să încerc să accesez site-ul (decât legat la Wi-Fi), deși alte site-uri merg foarte bine pe conexiune 3G.

Link to comment
Share on other sites

Observ că site-ul e pe un server din Germania. Înainte, din câte îmi aduc aminte, era in Olanda. Există cumva o legătură?

Cred că putem obține o găzduire de calitate la un preț decent (ne organizăm, plătim cu rândul etc; oricum nu poate fi mai mult de 15$/lună).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.