www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Debaraua Muzicală - Primește și Dă Altceva În Loc


AddRien
 Share

Recommended Posts

I think I just got a boner :D. În cazul improbabil în care nu găsești alt client, te scap eu de necaz.

 

:)))) Nu se pune problema de client sau mai putin client. Daca pana saptamana viitoare pe 16 nu se mai arata nimeni interesat, sunt ale tale. Daca mai exista cel putin un doritor propuneti voi o solutie sau va descurcati intre voi, mie mi-e indiferent cine le ia. Oricum n-are rost sa vorbim in avans ca poate esti singurul si atunci o sa ai o dubla erectie :D

Link to comment
Share on other sites

1. Difuzoare ................................................................................................ eduard alexandru

2. Gigbag Fender .................................................................................... TheZKD

3. Sursă 9V şi cablu MIDI ...................................................................... un chitarist
.
4. Punte stratocaster ...............................................................................eduard.alexandru

5. Pickguard Hora ( cu tot cu doze, switch-uri şi mufă ) ......... Septi

 

6. De lămurit !?? ............................................................................................Cryptopsy

 

7. Vintage boxes ..................................................................Sam [ deci cel căruia i le dai trebuie să pună ceva în loc, corect ? ]

 

 

Notă : Regulamentul se află aici , iar topicul de sugestii şi reclamaţii aici .

 

 

eduard alexandru : niște poze pentru #4

Cryptopsy : nu găsesc postul cu oferta ta de la #6

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Pe aici s-a rupt filmul !

 

Rog pe Cryptopsy și eduard alexandru să lămurească treaba, dac-au făcut updateul anterior prost [ posturile #58 și #61] sau lipsește vreun post din topic...

 

Cryptopsy zicea că avea două oferte, cu nush ce chei de bas și difuzor hi-fi, în update-ul lui apare numai una, cu altceva, eduard a luat pachetul lui Cryptopsy, după care Crypstopsy ia cheițele de bas de la un chitarist în postul #63 !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Din amintiri:

 

Am luat un pachet de la Septi, și am adaugat în schimb un acordor chromatic electronic, ulterior am considerat că acordorul nu ar face cât pachetul oferit de Septi, și în spiritul debaralei am mai adăugat un set cordar + bridge original de pe un Hora/Reghin Savoy.

 

Eduardo a luat de la Outsider un set doze Epiphone, și a adăugat în schimb un tremolo de strat, ulterior a luat pachetul de la mine și a pus în schimb un set difuzoare mașină marca RCF model C130.

 

Am luat de Un Chitarist un pachetel parțial format din două seturi cheițe de bass. Inițial conținea o sursă de 9V și un cablu MIDI care am convenit cu Un Chitarist să le păstreze în debara, neavând nevoie de ele. Pentru cheițe am adaugat în debara un set difuzoare mașină (altele decât cele adăugate de Eduardo).

 

Am avut nevoie de bridge-ul strat adăugat de Eduard, și în locul lor am pus două tailpiece-uri destul de greu de gâsit separat, pentru hollow-body-uri.

 

Ulterior am adăugat în debara, fară să cer nimic la schimb, doua seturi de cheițe bass, unul din ele provine din pachetul trimis de Un Chitarist inițial.

 

 

 

TL;DR

 

Un Chitarist - Cablu MIDI + Sursa 9V - http://forums.rgc.ro/topic/80460-debaraua-muzicala-primete-i-da-altceva-in-loc/#entry746465

Eduard - set difuzoare mașina RCF - http://forums.rgc.ro/topic/91452-pereche-rcf-c130/page__p__820049#entry820049

Cryptopsy - set difuzoare mașina Kalkyoto

Cryptopsy - set 2x tailpiece hollowbody - http://forums.rgc.ro/topic/80461-debaraua-muzicala-sugestii-reclamaii-mulumiri/page-6#entry825487

Cryptopsy - Set cheițe bass cu butoane sidef (nu am cerut nimic în schimb)

Cryptopsy - Set cheițe bass scoase de pe un Jolana Superstar (nu am cerut nimic în schimb)

 

voi reveni cu poze imediat ce-mi permite timpul.

Link to comment
Share on other sites

Legat de vintage boxes, declar inscrierile inchise. Au existat trei potentiali doritori: FiveseveN, lefmir si Capitanul_Nam care a zis ceva de condensatori insa n-am inteles daca asta inseamna ca ii vrea sau nu. FiveseveN a cesionat drepturile in favoarea lui lefmir. In mod normal lefmir ar trebui sa se inteleaga Capitanul_Nam dar din motive care-mi scapa am inteles ca cei doi nu-si vorbesc (LOL).

 

Capitane?

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Cicalaca ci chicha!

Avem aicilisa un pickguard HH handmade din placaj 5 straturi, grosime 3mm, lacuit, cu rame pentru humbucker din lemn de balsa. 2 switch-uri, pentru fiecare doza, 3 poturi de 1M china.

Si 2 doze ceramice de Strat Affinity, din pacate fara capacele albe.

Prefer sa le dau impreuna saaaau sa astept sa existe 2 doritori pentru cele 2 elemente ca sa nu bat 10 drumuri pana la posta. In bucuresti si ploiesti, predare personala!

post-13589-0-00910900-1397855123_thumb.jpg

post-13589-0-03774500-1397855134_thumb.jpg

post-13589-0-09138200-1397855165_thumb.jpg

post-13589-0-31727900-1397855187_thumb.jpg

Edited by lefmir
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din amintiri:

 

Am luat un pachet de la Septi, și am adaugat în schimb un acordor chromatic electronic, ulterior am considerat că acordorul nu ar face cât pachetul oferit de Septi, și în spiritul debaralei am mai adăugat un set cordar + bridge original de pe un Hora/Reghin Savoy.

 

Eduardo a luat de la Outsider un set doze Epiphone, și a adăugat în schimb un tremolo de strat, ulterior a luat pachetul de la mine și a pus în schimb un set difuzoare mașină marca RCF model C130.

 

Am luat de Un Chitarist un pachetel parțial format din două seturi cheițe de bass. Inițial conținea o sursă de 9V și un cablu MIDI care am convenit cu Un Chitarist să le păstreze în debara, neavând nevoie de ele. Pentru cheițe am adaugat în debara un set difuzoare mașină (altele decât cele adăugate de Eduardo).

 

Am avut nevoie de bridge-ul strat adăugat de Eduard, și în locul lor am pus două tailpiece-uri destul de greu de gâsit separat, pentru hollow-body-uri.

 

Ulterior am adăugat în debara, fară să cer nimic la schimb, doua seturi de cheițe bass, unul din ele provine din pachetul trimis de Un Chitarist inițial.

 

 

 

TL;DR

 

Un Chitarist - Cablu MIDI + Sursa 9V - http://forums.rgc.ro/topic/80460-debaraua-muzicala-primete-i-da-altceva-in-loc/#entry746465

Eduard - set difuzoare mașina RCF - http://forums.rgc.ro/topic/91452-pereche-rcf-c130/page__p__820049#entry820049

Cryptopsy - set difuzoare mașina Kalkyoto

Cryptopsy - set 2x tailpiece hollowbody - http://forums.rgc.ro/topic/80461-debaraua-muzicala-sugestii-reclamaii-mulumiri/page-6#entry825487

Cryptopsy - Set cheițe bass cu butoane sidef (nu am cerut nimic în schimb)

Cryptopsy - Set cheițe bass scoase de pe un Jolana Superstar (nu am cerut nimic în schimb)

 

voi reveni cu poze imediat ce-mi permite timpul.

 

 

 

Pfffoaaai, pe la jumătate m-ai pierdut ! Ce le-ai împrăștiat, fratele meu ... Înseamnă că de aici s-a cam pierdut șiru' ... Cum facem ? Refaci tu socotelile de acolo sau aștepți sa le fac eu [ doar în vreo două zile ] ? Cum vrei, numa sa mă anunți, ca sa aducem la zi update-ul... Să nu uiți, te rog , de poze !

 

Cred că s-a ajuns la un blocaj din cauza produselor care au rămas în debara...

 

Pe bune ?

 

 

Voua vă dau circumstanțe, că știu ca vi-s prinși până peste cap cu samplele la amplifu ăla "dinamită"...

 

....

 

Rog pe Addrien să mute poza atașată postului #61 la postul #59, dacă poate. Mersi !

 

 

@Yonel Ionelule, citește reg'lementele ! Deocamdată nu poți participa la Debara, neavând nici nr de postări și nici vechimea !

 

 

....

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

1. Difuzoare ................................................................................................ eduard alexandru

2. Gigbag Fender .................................................................................... TheZKD

3. Sursă 9V şi cablu MIDI ...................................................................... un chitarist

5. Pickguard Hora ( cu tot cu doze, switch-uri şi mufă ) ......... Septi

6. Cryptopsy - set difuzoare mașina Kalkyoto

7. Cryptopsy - set 2x tailpiece hollowbody - http://forums.rgc.ro...e-6#entry825487

8. Cryptopsy - Set cheițe bass cu butoane sidef (nu am cerut nimic în schimb)

9. Cryptopsy - Set cheițe bass scoase de pe un Jolana Superstar (nu am cerut nimic în schimb)

10. Vintage boxes ..................................................................Sam [ deci cel căruia i le dai trebuie să pună ceva în loc, corect ? ]

rog doar să formatezi lista, sunt de pe tabletă și nu mă descurc prea bine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1. Difuzoare ................................................................................................................................................................. eduard alexandru

2. Gigbag Fender ....................................................................................................................................................... TheZKD

3. Sursă 9V şi cablu MIDI .......................................................................................................................................... un chitarist

5. Pickguard Hora ( cu tot cu doze, switch-uri şi mufă ) ...................................................................................... Septi

6. Set difuzoare mașina Kalkyoto..............................................................................................................................Cryptopsy

7. Set 2x tailpiece hollowbody ...................................................................... ............................................................Crytopsy

8. Set cheițe bass cu butoane sidef (nu am cerut nimic în schimb)..................................................................Cryptopsy

9. Set cheițe bass scoase de pe un Jolana Superstar (nu am cerut nimic în schimb)............Cryptopsy

10. Tuner Behringer TU-300 .......................................................................................................................................Capitanul Nam

11. Pickguard HH + doze ceramice Strat Affinity .....................................................................................................lefmir

NOTĂ : Regulamentul Debaralei se află aici , iar topicul de sugestii şi reclamaţii aici .

Edited by ramurel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca e cazul sa retrag sursa si cablul midi, e clar ca nu intereseaza pe nimeni.

In locul lor in debara intra urmatoarele:

1. big muff pi - testat, fara cutie si switch post-9625-0-94627800-1398532779_thumb.jpgLAYOUT.pdf

2. rebote delay 2.5 - cablaj post-9625-0-04339300-1398532999_thumb.jpgdelay.pdf

 

Mai intra in debara:

A. wah modabil - testat, fara cutie post-9625-0-44954400-1398533083_thumb.jpgpost-9625-0-30823200-1398533130_thumb.gif

B. small clone chorus - cablaj partial populat post-9625-0-25071100-1398533263_thumb.jpgsmall clone.pdf

C. amp mono tda 7294 - cablaj tda7294schemasipiese.pdf

D. tremolo schaller - cablaj post-9625-0-15563400-1398533602_thumb.png

E. reverb digital - 2 cablaje ggg_verb_lo.pdf

F. tuburi 6H9C - 3 bucati post-9625-0-17499500-1398533791_thumb.jpg

 

Imi rezerv dreptul sa solicit ceva in schimb doar pentru punctele A si F.

Multumesc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

F. tuburi 6H9C - 3 bucati attachicon.gif.pagespeed.ce.hPGJFKgqtP.g6n9s.JPG

 

Jizzed_in_My_Pants_poster_by_SmileyFace1

 

Ce vrei pe ele? Pot sa ofer la schimb cam orice lampa ruseasca imaginabila :)6H2П, 6П3C-E, 6П3C, 6П44C, 6П14C, 6П15C, GU50, PL500 daca esti nostalgic :) etc.

Edit : si lampi RF, nu doar audio.

Edited by Capitanul_Nam
Link to comment
Share on other sites

are careva niste cheite (cu mecanism cu tot) pentru chitara clasica (poa sa fie si hora, doar sa mearga ok)?

 

dau

o lampa fender sovtek 12AX7wg.

fingerpicks dunlop de metal cu thumbpick.

Ai picat la fix. Pun eu un set de chei nou-nouțe în locul difuzoarelor pe care le pusesem înainte.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cer mii de scuze ca incalc regulamentul, dar nu vreau sa se considere ca particip, vreau doar sa spun, ca cine are nevoie de orice din acestea (http://forums.rgc.ro/topic/99275-schimb-diverse-stratocaster/) le poate primi. NU doresc nimic in schimb, le dau doar pt a scapa de ele din casa

Edited by Zambu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cer mii de scuze ca incalc regulamentul, dar nu vreau sa se considere ca particip, vreau doar sa spun, ca cine are nevoie de orice din acestea (http://forums.rgc.ro/topic/99275-schimb-diverse-stratocaster/) le poate primi. NU doresc nimic in schimb, le dau doar pt a scapa de ele din casa

 

Păi, am putea eventual să adunăm piese, și asamblăm o chitară pentru o donație. Din câte văd mai trebuie corp, neck și hardware. Mi se pare că mai am pe-acasă un jackplate de strat, diferite mărunțișuri etc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din câte văd mai trebuie corp, neck și hardware.

 

Stii cum e asta? Mi-am luat permis, imi mai trebuie doar masina :)

 

Cum am mai spus pun si eu niste corzi D'Addario noi evident si s-ar putea sa mai gasesc si niste maruntisuri pentru un Strat daca se construieste vreo chitara de donat.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu changed the title to Debaraua Muzicală - Primește și Dă Altceva În Loc

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.