www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Vintage


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Ah, deci nu-s numai eu.

 

Eu le-am trimis mail acum o saptamana si nu au rasupuns.

Eu alaltaieri le-am trimis mail...maine cred ca o sa-i sun.

Cat despre preturi...modelul pe care il cauti tu, de pe thomann in lei pretul ar fi de 1307 lei, iar de pe dolphinmusic in lei pretul ar fi de 823 lei. Lira sterlina conform google fiind 4.6 lei, iar euro fiind 4.1 lei.

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

:) 179 lire+transport=821 ron? daca-i asa poate o cumpar chiar ceva mai devreme decat imi propusesem. pe thomann am vazut ca e mai scumpa, dintr-un motiv sau altul.

doar culoarea mi se pare ca e un pic diferita, sa o fi modificat in photoshop cei de la thomann? :)

 

Poate mi se intampla doar mie, dar cand imi fac cont pe dolphin, nu imi apare optiunea Romania.

 

 

Eu alaltaieri le-am trimis mail...maine cred ca o sa-i sun.

 

Si eu la fel.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am patit la fel. Mi-am facut cont ca si cum as fi fost din UK, apoi le-am trimis un mail si le-am

explicat ca-s din Romania. Fiindca inainte de mine nu mai avusesera de-a face cu clienti romani, mi-au

solicitat o copie scanata a CI, le-am trimis-o, dupa care mi-au procesat plata. N-a fost tocmai placut,

dar promptitudinea ulterioara a compensat din plin. Au trimis chitara cu UPS, fara taxa suplimentara.

 

Interesant. Mersi de informatii, cred ca am sa le dau un mail.

Link to comment
Share on other sites

Am primit raspuns de la ei si au zis ca trimit si aici; trebuie doar sa le scriu un mail cu ce vreau si cu datele personale si ei imi vor elibera o factura cu care ma duc la banca si le transfer suma (din cate am inteles, transferul bancar e singura modalitate de plata)

 

broknstrngz, tu cat ai platit pe transport? I-am intrebat si eu pe cei de la dolphin, dar mi-au spus ca depinde de greutate si nu mi-au precizat vreo suma sau vreo metoda de calcul (vreau sa imi iau doar chitara cu un hardcase eventual)

Link to comment
Share on other sites

Am inceput sa invat sa cant in Martie 2009, si sunt super multumit de faptul ca am inceput cu o chitara buna. FOARTE BUNA chiar. Nu ma asteptam sa fie asa de buna, chiar nu mai aspir la Gibson pentru o perioada buna de timp. Sa stiti ca e foarte important sa incepi pe o chitara care-ti face placere ... Nu stiam ce sa aleg. Am avut bafta sa pun ochii pe ea intr-un magazin din Timisoara. A fost dragoste la prima vedere. Apoi am intrat pe site-ul celor de la JSH

http://www.jhs.co.uk/vintageelectric.html

Iar dozele Wilkinson sunt superbe !!!

M-am cam extaziat un pic ! Dar am avut norocul primei iubiri ( cam exagerat, nu? ).

post-10823-1263578705_thumb.jpg

post-10823-1263578728_thumb.jpg

post-10823-1263578749_thumb.jpg

post-10823-1263578772_thumb.jpg

post-10823-1263578793_thumb.jpg

post-10823-1263578860_thumb.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

ATENTIE MARE !!!!

Nu faceti calcule convertind Lira in Lei pentru ca e GRESIT ! Daca o luati de la Muzikia, ea vine din start din Anglia la alt pret decat cel de pe site-ul englezesc ( intotdeauna mai mic pentru ca sunt DEALERI JSH ) . De aia e pretul mai bun la Muzikia decat pe site-ul JSH ,sau pe thomann. CHITARA E ACEEASI !!!! Bafta !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eu am primit mail de la ei..

Buna ziua!

 

Nu avem momentan Vintage 100 pe stoc, dar pe la sfarsitul lunii februarie va ajunge transportul de la Vintage si va contine seria 100ICON, care va fi la pretul de 1500 – 1600 ron.

Transportul in tara se asigura cu firma de curierat Fan Curier.

 

Daca doriti sa va trecem pe lista de comenzi si sa fiti sunat cand ajunge transportul de Vintage, va rog sa-mi trimiteti un numar de telefon la care puteti fi contactat.

 

Cu stima,

 

Stefan

ma intreb daca ies mai ieftin daca comand de la ei sau de pe dolphinmusic.co.uk...

Link to comment
Share on other sites

Guest logos sau eros

Daca tot vb de Vintage, uite, cei de la Muzikia au pe site 2 modele de LP - Vintage V99B si Vintage V99CS

 

iar din cate vad preturile sunt foarte bune.

 

 

Pentru broknstrngz - cat a fost transportul, de la www.dolphinmusic.co.uk/, pana in Romania?

 

Poate imi cumpar si eu ceva efecte de acolo. :)

 

:)

Edited by logos sau eros
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Also, some Clapton wannabe (si nu dati zoom prea mult :) ):

 

Am încercat dar nu m-am putut abține. Te referi la contradicția de pe peretele din spatele tãu ( sataniºti vs Crucea ). Ai mai ºi amintit de Clapton...

 

Chitara e f fainã . Îmi iau ºi eu LP urmãtoarea, acum am SG.

Link to comment
Share on other sites

s-o stapanesti sanatos,pare o chitara solida :)

 

Mersi, chiar este o chitara solida :lol:

Am încercat dar nu m-am putut abține. Te referi la contradicția de pe peretele din spatele tãu ( sataniºti vs Crucea ). Ai mai ºi amintit de Clapton...

 

Chitara e f fainã . Îmi iau ºi eu LP urmãtoarea, acum am SG.

 

Ah, nu, am si uitat de cruce. A stat prea multi ani acolo ca sa o dau jos acum :lol: E ceva mai stanjenitor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.