www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

 

 

SF :) In bridge la Strat ai Seymour Duncan SH-5 ? Ca asa pare de la distanta :) Daca e asa te rog mult sa imi spui ce parerea ti-a lasat :) Ms

Link to comment
Share on other sites

matzaraia...adica mai putin lemnul sunt parte de pe un lonestar din 97 parte luate separat...adic dozele au configuratia pearly gates, texas special texas special

felix avea un custom parca, si era ieftin...e o doza vorbita foarte de bine, eu nu am avut ocazia sa o ascult

Link to comment
Share on other sites

marfa vigierurile. intotdeauna mi-au placut si sunt cam underrated.

 

Underrated? Deloc...cine le cunoaste le cunoaste valoarea.

Chestia e ca pentru multi chitarile se opresc la Gibson si Fender. Pe de alta parte este adevarat ca sint mai greu de gasit, si facute mai mult sau mai putin la comanda, bineinteles artizanal de unde pina-n citeva luni de asteptare.

In schimb mai multi "mari" cinta pe Vigier si au model signature: Ron Thal, Walter Trout, Shawn Lane (RIP), Roger Glover etc..si multi ari vrea da e coada.

 

@Calimero

Felicitari...

Link to comment
Share on other sites

de la stanga la dreapta:Ibanez GA5TCE, Fender Stratacoustic, Fender Stratocaster YJM 2007, Dean (dau o bere cui ma lamureste ce model e, ca n-am reusit sa aflu), Ibanez RG 550 (Japan)

post-6458-1204132371_thumb.jpg

Duminica trecuta m-am jucat cu toate. :)

Deanu' ala ti-am mai zis ca-i reghin :) (glumesc!!)

 

p.s. Bine ai venit pe forum Niki :)

Link to comment
Share on other sites

de la stanga la dreapta:Ibanez GA5TCE, Fender Stratacoustic, Fender Stratocaster YJM 2007, Dean (dau o bere cui ma lamureste ce model e, ca n-am reusit sa aflu), Ibanez RG 550 (Japan)

 

Ah..in sfarsit...un posesor de Fender Stratacoustic(varianta cu doza telecaster in neck)...Ce poti spune despre chitara?? Si eu vreau sa-mi iau una...Defapt sper sa primesc una de ziua mea, in aprilie :) ... Merita 1500 roni?

:)

Link to comment
Share on other sites

Merita fiecare banut. N-o sa ma apuc sa-ti explic avantajele grifului de electrica, bla bla, doza de tele, etc, astea poti sa le iei de pe site-ul producatorului. Daca vrei parerea unuia care canta de 19 ani la chitara - go for it!

 

P.S. Multam de "bun venit", Teckus - sfatuitorul meu!

Edited by finics
Link to comment
Share on other sites

Merita fiecare banut. N-o sa ma apuc sa-ti explic avantajele grifului de electrica, bla bla, doza de tele, etc, astea poti sa le iei de pe site-ul producatorului. Daca vrei parerea unuia care canta de 19 ani la chitara - go for it!

 

P.S. Multam de "bun venit", Teckus - sfatuitorul meu!

 

Then I'll go for it, soon as I'll have the money...

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.