www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

l.e. am mai gasit una facuta chiar inainte de o cantare ...

 

Chitara asta, de cand am vazut-o prima data(din pacate numai in poze pe net) a avut ceva... ce mi-a placut :) De mult ma tot manca'n cu* sa-mi iau si eu una, poate chiar si pentru un proiect diy.

 

Felicitari pt. achizitie :) Si fa-i te rog o recenzie.

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

@teckus Multzam Fain ... am sa-i fac o recenzie dar mai inolo ... sa vad si cum se comporta in timp ... si pe alte ampuri, etc ... oricum am sa pun si poze cnd am s-o desfac pt un chopper mai incolo. Un sneak preview ar fi ca am ramas :) dupa ce am cantat pe ea prima jumate de ora :)

@kapak poi se intoarce .... se invarte roata ... si se ajusteaza fiecare spitza cu o scula speciala :)

Link to comment
Share on other sites

Adunare generala:

post-3128-1200345250_thumb.jpg

 

doar premiantele:

post-3128-1200345393_thumb.jpg

 

 

Foarte frumos, sa le stapanesti sanatos: Telecasterul...frumoasa foc!!!!

 

@teckus Multzam Fain ... am sa-i fac o recenzie dar mai inolo ... sa vad si cum se comporta in timp ... si pe alte ampuri, etc ... oricum am sa pun si poze cnd am s-o desfac pt un chopper mai incolo. Un sneak preview ar fi ca am ramas :( dupa ce am cantat pe ea prima jumate de ora B)

@kapak poi se intoarce .... se invarte roata ... si se ajusteaza fiecare spitza cu o scula speciala ;)

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

post-4579-1201099225_thumb.jpgpost-4579-1201099237_thumb.jpg[att

achment=29834:Reghin.JPG]post-4579-1201099295_thumb.jpgpost-4579-1201099273_thumb.jpgacestea sunt sculele mele (sper ca nu are nimik daca am pus si amp-ul + procesorul ) ... un Squier Affinity , O Hora Spaniol II (acustica) , Un Reghin vechi ( n-0am corzi la el pt ca abea l-am "vopsit" cu tatal meu ) Amp Fender 15G si un procesor Korg AX3G ... sper sa va plak :)

post-4579-1201099303_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Frumoasa familie :) baiatul de pe 16 decembrie imi place ;) prietenii stiu de ce :)

 

Mie, pe langa ala nascut in 16 dec 2007, imi place si ala din 22 dec 1998. :(

De restul nu comentez ca deja am comentat destul B)

 

A, sa nu uit si godin-ul si ovation-ul :)

Link to comment
Share on other sites

lol...pe langa faptul ca si eu am facut asta...botezat familia si le-am pus name tags si "certificat de nastere" in dulapul in care tin chitarile....am si eu un baietel...tot woodie :)

 

iote

 

 

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

adriani, as vrea sa te intreb gk-2a nu face figuri pe o chitara acustica? eu as vrea sa scap de Cynthia, un strat pe care am pus roland-ul, si sa imi iau o chitara acustica, insa as vrea sa stiu daca sunt probleme de tracking din cauza suprafetei chitarii care vibreaza, modificandu-se de fiecare data distanta doza-corzi. mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
adriani, as vrea sa te intreb gk-2a nu face figuri pe o chitara acustica? eu as vrea sa scap de Cynthia, un strat pe care am pus roland-ul, si sa imi iau o chitara acustica, insa as vrea sa stiu daca sunt probleme de tracking din cauza suprafetei chitarii care vibreaza, modificandu-se de fiecare data distanta doza-corzi. mersi

Nu sunt probleme, eu pe Ovation ( aka Woodie ) am o astfel de doza si folosesc prin concerte un VG 88. Suna ok. Am ceva filmat din 2003 cu Vg 88 + o chitara Field.

Verifica la

Pe Gr 33 n-am incercat dar sunt convins ca raspunde bine.

 

 

Mie, pe langa ala nascut in 16 dec 2007, imi place si ala din 22 dec 1998. :)

De restul nu comentez ca deja am comentat destul :)

Am inteles ! Sunt 3 variante:

Esti:

1. fan Jackson

2. hate Ibanez

3. born in december like me ! :)

Link to comment
Share on other sites

iaca uneltele mele...

 

poza de familie:

post-6016-1201546943_thumb.jpg

 

Fender DG-5 BLK also known as Fatty :)

post-6016-1201547083_thumb.jpgpost-6016-1201547120_thumb.jpg

 

B.C Rich Assassin ASM-BK Bronze Series

post-6016-1201547283_thumb.jpgpost-6016-1201547321_thumb.jpg

 

Kustom Dart 10-FX "The Waker of Neighbours" :(

post-6016-1201547486_thumb.jpg

 

Zoom G2.1u

post-6016-1201547588_thumb.jpg

 

si o pereche de casti full-ear pentru cantatul de prea tarziu in noapte dupa ce bat in teava vecinii ;)

B) scuzati de praf, da eu prefer sa le cant decat sa le sterg :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

toate sunt premiante. cynthia are un single coil dimarzio brian may sig, si, de unde si numele, o doza midi gk-2a, wolfgangul are dozele originale, ca si lp-ul, iar strat-ul are combinatia PG-texas special. update-ul era mai mult pt maxon...si marshall

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.