www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

daca stiu eu bine, adevaratii ibanez in materie de tube screamer, cel putin in zilele noastre...si anume maxon.

dar nu tubescreamer ci real od...

...dar asta numa dupa ce imi vine ampu de la mod-at, sa vedem daca mai e cazu, sau just for fun...:)

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Guest Anca Pavel
Mda, arata altfel decat ce am vazut eu in magazine in Romania. De multa vreme ma tot bate gandul sa-mi cumpar o chitara clasica.

Cum se comporta chitarele, sunt comode la mana? Te simti bine cand canti?

 

 

Da, sunt foarte multumita de ele...sunt lejere...nu-mi obosesc mainile...le am de ceva timp, cea western o am de vreo 7 ani iar cea clasica de vreo 4 ani. Le-am cumparat de aici din Timisoara din magazinul de instrumente, din centru, cine stie...cine e din Timisoara stie. :) Am avut ceva probleme cu coarda 3 sol, la cea western, tot mi se rupea des, si la cea clasica cu coarda 4 re, dar acum vad ca rezista mai mult ca inainte corzile astea cu probleme, am luat mai bune de la D' Addario...

Link to comment
Share on other sites

Mersi de info Anca!

 

Da, cunosc Timisoara, am un apartament acolo. Stiu si magazinul acela, e singurul care are in distributie instrumente facute la Reghin (corecteaza-ma te rog daca gresesc)

 

Chiar imi face cu ochiul chitara aia clasica, as vrea sa incerc una. Poti sa-mi spui te rog cam cat a costat? Ma gandesc ca e buna, daca spui ca e pentru export. Sper sa aiba una pe care sa o pot incerca cand o sa vin in tara, in Martie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anca Pavel
Mersi de info Anca!

 

Da, cunosc Timisoara, am un apartament acolo. Stiu si magazinul acela, e singurul care are in distributie instrumente facute la Reghin (corecteaza-ma te rog daca gresesc)

 

Chiar imi face cu ochiul chitara aia clasica, as vrea sa incerc una. Poti sa-mi spui te rog cam cat a costat? Ma gandesc ca e buna, daca spui ca e pentru export. Sper sa aiba una pe care sa o pot incerca cand o sa vin in tara, in Martie.

 

 

Cea clasica m-a costat 3 milioane jumate...in general cei din magazin au cate una de export, "in spate", si daca intrebi, sigur au :) . Adica ei tin in magazin in vitrina, chitarele mai comune, pe care sa le cumpere cineva care nu are pretentii...sau care nu stie...dar...sa intrebi, ca daca au "in spate" ti-o aduc ei imediat. De obicei, au la inceputul lunii, chitari nou aduse.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anca Pavel
Mda...is oglinda cum am banuit (chitarele)...ca si camera! Sa le canti asa cum le ingrijesti! :)

 

 

Thanks...ai ce ai tu cu "oglinda" si cu "stralucitul"...glumesc... :) Keep rocking. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Anca Pavel
epiphone les paul spceial II ,red wine :)

 

 

Nice guitar... :) Se vede ca s-a cantat mult pe ea, si ca se si mai si canta in continuare... :)

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt foarte multumita de ele...sunt lejere...nu-mi obosesc mainile...le am de ceva timp, cea western o am de vreo 7 ani iar cea clasica de vreo 4 ani. Le-am cumparat de aici din Timisoara din magazinul de instrumente, din centru, cine stie...cine e din Timisoara stie. :) Am avut ceva probleme cu coarda 3 sol, la cea western, tot mi se rupea des, si la cea clasica cu coarda 4 re, dar acum vad ca rezista mai mult ca inainte corzile astea cu probleme, am luat mai bune de la D' Addario...

... Anca , pai sa stii ca tu esti cazul fericit ... cantam uneori pe chitare acustice de Reghin de la elevi si , ce sa cante ei saracii ca nu reuseam eu o executie cat de cat inchegata ... si vorba aceea , is roman nu is mofturos .... eu cred ca e ca si cum ai fugi cu plumbi la picioare ; totul e sa nu-ti dai seama ...adica , noroc ca n-ai cantat pe un Ovation, Gibson sau Takamine ... chiar si un Mitchell de doar 200 $,,,, ti-ai fi dat seama la ce ma refer .... :) cele clasice , mai merg ... da si acolo trebuie sa ai noroc cu carul ... Toni daca tot stai prin Germania , io zic sa-ti cumperi o Yamaha mai bine ... fac acum niste modele cu spate din ovangkol (ceva esenta africana) , gat de nato si fata de molid ( sau cedru )... mi-am luat anul trecut una din Washington DC cu 250 $ , model CGS-151... pentru banii astia suna beton si e foarte bine construita , foarte comoda .... parerea mea ...

Link to comment
Share on other sites

Nice guitar... :) Se vede ca s-a cantat mult pe ea, si ca se si mai si canta in continuare... :)

 

 

practic s-a cantat vreo 5 luni,dupa care sta cuminte in toc si-si asteapta un nou fericit proprietar :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Anca Pavel
practic s-a cantat vreo 5 luni,dupa care sta cuminte in toc si-si asteapta un nou fericit proprietar :)

 

 

Aha... :) Mi s-au parut tastierele cam scorojite... :)

Link to comment
Share on other sites

de la stanga la dreapta: primele doua ale mele, stratul lui sebijack, lespaulul lui andrei balasa :)

 

One-for-all and all-for-one! :) Nice guitars!

 

Vierdgai, interventia ta e complet inutila...Lumea se poate apara si singura in caz ca n-ai observat. :) Asa se trezesc de-alde tine sa-si faca posturi inutile.

Ontopic:

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.