www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

Uuu! Uuu! Pick me, pick me!

Lefmir e confimat.

Pick me too, stau aproape, in Ghencea.

 

Daca vorbesti serios si poti ajunge in Ploiesti te iau fara probleme. As putea face teoretic si un ocol prin Bucuresti dar nu prea are rost avand in vedere ca mergem in directie opusa.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Mîncarea e insuficienta si variată,satisface orice gurmand.

Nu va hazardati cu bautura ca nu e concurs de rezistență pentru ficat.

Cum am promis la inceput, pe lîngă porcalau aduc si 12!!!! sticle de single malt Macallan de 12 ani,deci cine preferă tăria are cu ce....tăria o pun eu la bătaie,e din partea mea,garantez ca cine dorește sa ajungă in Nirvana o sa o facă sigur.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok, am facut niste calcule si meniul pe toate cele 3 zile (2 nopti) a iesit la 113 ron/persoana. Preturile sunt mai mult sau mai putin conforme cu realitatea, depinde de unde se vor face cumparaturile, etc.

 

Estimarea este facuta pe meniul lui George si include mancarea si bauturile (bere, suc, apa) insa NU include vinul si taria. Ii rog pe cei care mai au tangente cu piata sa arunce un ochi peste el si sa-mi zica daca am sub/supra-evaluat ceva. In general am incercat sa pun preturi medii.

 

Cine vrea sa-si estimeze costurile totale trebuie sa adune:

- cei 113 ron de mai sus

- transportul

- cazarea

- ce alcool vrea sa mai bea pe langa berile din meniu (14 in total)

- ce se va mai consuma la micul dejun sambata + duminica la carciumile din zona

- suvenir pentru nevasta, prezervative pentru amanta sau ce stie fiecare ca mai consuma extra.

 

Atasez calculelele:

 

post-9969-0-12521500-1398530819_thumb.jpg

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Este un pret decent si real.

Cazarea nu cred ca e mai mult de 150 ron/noapte = 400 ron

Dame de companie + altele = dupa buget/posibilitatile fiecaruia.

 

Zici mult 150 de persoana/noapte mai ales daca luam toata pensiunea. Pe camera poate.

Cand ai facut 150x2 si ti-a dat 400 ai pus si mancarea sau care e ideea?

Link to comment
Share on other sites

Da domnu' inginer, cam asa socoteam, o suma totala :)))).

Cred ca pe acolo ajungem, 350-400 ron de persoana cu ce mai vrem pe langa, am pus 300 ron cazarea, deoarece nu stiu preturile din zona.

Oricum e decenta treaba, eu am nopti cand beau de 300 ron in oras si dimineata caut bata ca sa imi dau cu ea in cap. :)))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mda, stiu diminetile alea... :D

 

Cazarea la momentul asta variaza intre 50 si 280 ron /camera dubla iar la 280 ai mic dejun inclus + mini-fitze (sursa). In sezon mai creste dar 150 de persoana tot nu va fi. Cam 100-150 ron de camera dubla estimez eu daca nu ne aruncam. Cel putin asa retin din alti ani...

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

SUUUUUPER pret!!! Mersi Sam! :yay: Estimarea este reala.

 

Deja nu mai am rabdare!!!

 

Cu cazarea, nu cred c-o sa fie mai mult de 100 lei/ camera dubla/ noapte. Iar faza cu sezonul nu tine, ca nu suntem pe litoral. Ca exemplu, o camera la pensiunea Ranca*** de pe Transalpina, cam tot in aceeasi perioada era 60 de lei, parca.

 

Hai, tineretul, acuma ca stiti cat o sa coste, hai sa confirmam prezenta la Sam (zis si FNI). :D

Link to comment
Share on other sites

Din pacate azi m-o dat afara de la scarbici :( Acu imi caut alt loc de munca si daca reusesc in timp util sa-mi gasesc ceva, cumva voi veni. Sorry guys!

 

Nu e o chestie prea placuta dar vorba aia, ii are omului casa... Daca vrei sa mergi si singura problema e cea financiara, data fiind situatia din partea mea cred ca putem face un teledon sa te aducem printre noi. Eu unul ma bag cu o mica sponsorizare, mai zicea parca cineva ca era dispus sa cofinanteze un coleg, ar fi pacat sa vrei sa mergi si sa nu poti din cauza unui rahat de job mai ales ca nu-i o suma daca e sa facem un efort comun.

 

P.S. Asta daca nu cumva te-ai razgandit din alte motive si ai bagat si tu o scuza oarecare :)

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Up cu confirmarile si avansul! Data limita pentru confirmari era 1 mai dupa care ziceam ca rezervam pensiunea. Sa mor io chiar e asa de greu sa ziceti si voi daca mergeti sau nu? Trag de voi ca de niste caini morti de parca mi-ati face mie vreun serviciu, nu ca ar fi un interes comun.

 

Dintr-un total de 28:

- 5 au platit avansul

- 12 au confirmat prezenta dar nu au achitat inca nimic

- 11 tac malc (desi majoritatea sunt activi pe forum)

 

Lista actualizata:

 

post-9969-0-47257800-1398757253_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Din pacate azi m-o dat afara de la scarbici :( Acu imi caut alt loc de munca si daca reusesc in timp util sa-mi gasesc ceva, cumva voi veni. Sorry guys!

Pentru cazurile astea si nu numai:

4 in masina.

Eu plec pe traseul Onesti - Targu Secuiesc - Brasov - Rasnov - Moieciu si retur, si as putea sa mai iau GRATIS, 2 persoane (Am doar Opel Agila). Maxim 3 daca nu aveti bagaje multe si nu sunteti prea grasi. ;)

Doar ca aici sunt doua probleme:

1. Eu nu circul ziua (ca-s vampir), deci vom merge dimineata sau seara.

2. Exista 1% sansa ca sa nu vin (am specificat asta atunci cand am spus prima data ca vin la intalnire).

Caz in care voi face cinste cu banii de avans si ce voi mai achita pana atunci. Sam si George M vor alege ei pe cineva care chiar n-are bani si vrea musai sa mearga.

Voi afla cel mai tarziu in perioada 1-15 iulie.

 

Fiecare face ce vrea cu banii lui/ei, dar pentru cei care se retrag in ultimul moment si daca isi permit....zic si eu, nu sariti pe mine.

 

Up cu confirmarile si avansul! Data limita pentru confirmari era 1 mai dupa care ziceam ca rezervam pensiunea. Sa mor io chiar e asa de greu sa ziceti si voi daca mergeti sau nu? Trag de voi ca de niste caini morti de parca mi-ati face mie vreun serviciu, nu ca ar fi un interes comun.

 

Dintr-un total de 28:

- 5 au platit avansul

- 12 au confirmat prezenta dar nu au achitat inca nimic

- 11 tac malc (desi majoritatea sunt activi pe forum)

 

Lista actualizata:

 

attachicon.gifRGC_2014.jpg

Poi da, că acu' se face iulie.

Edited by maur
Link to comment
Share on other sites

Hai ca usor usor ne strangem... Ii asteptam si pe restul, mai sunt 9 care nici nu au confirmat nici nu au dat banu' si pe care ii rugam respectuos sa ne spuna ce ganduri au.

 

Acestia sunt:

Cognek

lefmir

guitarhead

Cedrik

Răspopitu'

Fenrir

CorsairX

otringal

adipablo

 

post-9969-0-45369400-1398875995_thumb.jpg

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.