www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cea Mai Urata Chitara


sam
 Share

Recommended Posts

despre chitarele steampunk, ce parere aveti ma gandeam la un moment dat, sa construiesc una post-10272-0-05256600-1365595996_thumb.jpg post-10272-0-55999300-1365596011_thumb.gif post-10272-0-44164600-1365596035_thumb.jpg post-10272-0-61346700-1365596049_thumb.jpg post-10272-0-93518100-1365596062_thumb.gif

 

I like the second one

 

Poti fi sigur :) Dar asta doar intr-o prima faza, va degenera imediat intr-o discutie despre originea universului, sensul vietii sau principiile fizicii cuantice :D

 

2262484858_9c7425768c_o.jpg

 

Dude... Astea tre sa fie cele mai faine chitare pe care le-am vazut ! :yay:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Shell pink e unul dintre cele mai clasice culori Strat , mi-ar placea unu . E si rozul o culoare , din pacate pitzipoancele roz au facut ca aceasta culoare sa fie etichetata dezgustatoare prin folosirea abuziva si dezgustatoare . Ce e drept pe acele squiere e mult prea intens si e menita pentru "fetite" cred ... dunno , i don't judge

 

3061d1246882678-shell-pink-cs-relic-project-newfront.jpg

 

Se prea poate sa fie asa cum spui tu cu "statutul rozului". Acuma ma rog, eu personal nu suport culoarea roz in general, dar lasand asta la o parte, pe o chitara mie totusi rozul imi pare o culoare prea... cum sa.i zic, "neserioasa", prea "de fetite de gradinita".

 

Dar na, asta e numai parerea mea, gusturile nu se discuta :). Si in plus, vorba lui impaiatu, se poate "remedia" culoarea fara probleme :P.

 

Off-topic: am un curs atat de plictisitor acum, ca n.am gasit nimic mai bun de facut decat sa intru pe forum, ca sa nu ma ia somnu' de tot. Daca a fost prea off-topic postul meu, n.am nimic impotriva sa fie sters :P.

Edited by mike KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Se prea poate sa fie asa cum spui tu cu "statutul rozului". Acuma ma rog, eu personal nu suport culoarea roz in general, dar lasand asta la o parte, pe o chitara mie totusi rozul imi pare o culoare prea... cum sa.i zic, "neserioasa", prea "de fetite de gradinita".

 

Dar na, asta e numai parerea mea, gusturile nu se discuta :). Si in plus, vorba lui impaiatu, se poate "remedia" culoarea fara probleme :P.

 

Off-topic: am un curs atat de plictisitor acum, ca n.am gasit nimic mai bun de facut decat sa intru pe forum, ca sa nu ma ia somnu' de tot. Daca a fost prea off-topic postul meu, n.am nimic impotriva sa fie sters :P.

 

Daca tot suntem la un pas de a infiinta Asociatia pentru Apararea Chitarelor Roz Care Daca Sunt Straturi Tocite Chiar N-arata Rau (maine la prima ora dau o tura la OSIM sa inregistrez numele :D ), as vrea doar sa zic ca tipul asta canta tot la o chitara roz:

 

Si daca tinem cont de faptul ca la 15 ani canta la festivalul crossroads cu Clapton, as zice ca se si pricepe :P

Link to comment
Share on other sites

[...]as vrea doar sa zic ca tipul asta canta tot la o chitara roz. Si daca tinem cont de faptul ca la 15 ani canta la festivalul crossroads cu Clapton, as zice ca se si pricepe :P

 

Pai ce n-ai inteles, d-aia canta bine, ca are chitara roz. Nu te lasa pacalit de aparente, nu exista coincidente ;) Cu atat mai mult cand vine vorba despre chitare roz. :D

 

Si totusi sa nu uitam de ce ne-am strans aici:

 

1206112221-Pink%20Rhoads.jpg

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In caz ca va era dor de chitari cu nevoi speciale... :rolleyes:

 

guitare_a_crayon-540x404-765485.jpg

 

In caz ca cine-a facut asta nu-i nebun si toate comutatoare alea nu sunt doar de forma, poate imi explica si mie cineva ce-a vrut sa spuna artistul. Personal ma gandesc ca ar putea fi o statie de taxi sau oricum ceva de radioamatori :) Alte pareri?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Sistemul asta de prindere al corzilor este brevetat si rezolva problema rotatiei bridge-ului la acustice care duce printre altele la deformarea fetei chitarei. Mai multe explicatii aici:

http://www.babiczgui...-soundboard.htm

 

De acord cu tine dar dpdv estetic e urata ca porcu'

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Chiara Bass Fender:

- corzi noi

- doze noi

- Potentiometre noi

- corp lemn masiv

Putin utilizata"

 

Am inserat si textul anuntului de vanzare...incredibil !

 

N-am vrut sa intru in detalii dar anuntul poate fi gasit pe site-ul cu pricina cautand 'bass fender'. Oricum aia cu 'putin utilizata' a fost apogeul...

Edited by sam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

N-am vrut sa intru in detalii dar anuntul poate fi gasit pe site-ul cu pricina cautand 'bass fender'. Oricum aia cu 'putin utilizata' a fost apogeul...

 

Cred ca ai citit gresit sau a fost o eroare de gramatica :)

 

"Chiara Bass Fender:

- corzi noi

- doze noi

- Potentiometre noi

- corp lemn masiv - putin

- utilizata"

 

 

Cred ca asa se citeste, in sensul ca are putin corp :) Corzile si dozele sunt noi la scara geologica, iar cu fenderu omul a fost sincer: e chiara!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.