www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Debaraua Muzicală - Primește și Dă Altceva În Loc


AddRien
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

 

 1. Set chei nou-nouţe .............................................................................................................................................. eduard alexandru

 2. Gigbag Fender ....................................................................................................................................................... TheZKD

 3. Diverse........................................................................................................................................................................ un chitarist

 5. Pickguard Hora ( cu tot cu doze, switch-uri şi mufă ) ...................................................................................... Septi

 

 6. Set difuzoare mașina Kalkyoto..............................................................................................................................Cryptopsy

 

 7. Set 2x tailpiece hollowbody ...................................................................... ............................................................Crytopsy

 

 8. Set cheițe bass cu butoane sidef (nu am cerut nimic în schimb)..................................................................Cryptopsy 

 

 9. Set cheițe bass scoase de pe un Jolana Superstar (nu am cerut nimic în schimb)............Cryptopsy 

 

10. Humbucker INF..............................................................................................................................................eduard alexandru

 

11. Pickguard HH + doze ceramice Strat Affinity .....................................................................................................lefmir

 

 

 

NOTĂ :   Regulamentul Debaralei se află aici , iar topicul de sugestii şi reclamaţii aici .

 

 

Ai picat la fix. Pun eu un set de chei nou-nouțe în locul difuzoarelor pe care le pusesem înainte.

 

Am înlocuit difuzoarele cu setul de chei, însa n-am priceput cum e cu alea de la ciocănel ! Le-aţi rezolvat până la urmă ?

 

Aştept şi poze pt cheile astea şi pentru INF de la postul #113.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Hai să resuscităm puţin treaba pe aici.

 

Că bine zici, domnu' ! :) Şi noi ne dorim acelaşi lucru, aşa ca aşteptăm veşti de la matale, incluziv regulamentarele poze, dacă se poate, la ce-am spus cu 2-3 posturi mai sus !

Mersi !

 

 

LE : De asemenea, Debaraua trebuia să mai aibă pe stoc şi o punte/tremolo de stratocaser [ cea din poza de aici ], pe care cred că actualizarea colegului cryptopsy a scăpat-o din greşeală, pt ca am luat la mână tot topicul de-atunci încoace şi nu văd să mai apară !

Îmi scapă mie ceva ? Lămureşte-mă, te rog !

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

 

Am avut nevoie de bridge-ul strat adăugat de Eduard, și în locul lor am pus două tailpiece-uri destul de greu de gâsit separat, pentru hollow-body-uri. 

 

Ulterior am adăugat în debara, fară să cer nimic la schimb, doua seturi de cheițe bass, unul din ele provine din pachetul trimis de Un Chitarist inițial. 

 

Link to comment
Share on other sites

M-ar interesa cheițele însă nu sunt sigur că se potrivesc pe o chitară electrică mai veche. O poză, un link? :respect:

Cheițele sunt 6L și nu sunt în baie de ulei. Eu sunt în Iași, ele sunt în Botoșani uitate printr-o cutie. Lasă PM cu adresa și le expediez după ce trec pe la ai mei.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce am descoperit si eu aceasta sectiune...as avea de dat pe altceva doua doze date jos de pe o chitara washburn shadow series .sunt neck si middle.par mai mici o idee decat dozele de fender,cu aprox 1 mm.

 

Alege întâi un obiect din lista de mai sus, de la postul #122, dacă-ţi face cu ochiul, solicită-l si oferă altceva la schimb !

 

Aşa merge treaba aici ! [ citeşte în acelaşi post de mai sus, unde scrie "regulament debaralei se află aici" ]

 

Late edit : aici e regulamentul :

  http://forums.rgc.ro/topic/80460-debaraua-muzicala-primete-i-da-altceva-in-loc/#entry740128 

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce vreti vois a faceti aici dar cred ca mai degraba ar trebui sa se numeasca Debandada Muzicala. Pentru ca debandada este din plin.

 

Acuma nici Dracu nu mai stie ce este si ce nu este disponibil in debara. Daca e sa se faca ceva cred ca un user cu vechime ar trebui sa primeasca toate obiectele intr-o locatie fizica la el acasa astfel incat atunci cand un obiect aste in debara el sa existe fizic in debara.

 

Altfel nu imi imaginez cum naiba ar putea sa functioneze sectiunea asta. Vad ca am pus un obiect in debara si apoi ma razgandesc, uite tanda nu e manda. Si io daca vreau obiectul care a fost pus si retras si iarasi pus si inca nu stiu ce s-a pus in locul lui...

 

Lucrurile trebuie sa fie clare tocmai de aia un user trebuie sa isi faca loc in garaj sau unde are el unloc intim de baietzeala si sa le tina la el. asa se evita orice fel de razgandiri si confuzii si alte tziganeli.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Mi-a trecut prin minte acum ceva vreme să le iau la mine, însă e pucntul 6 din regulament care cred că o să-mi dea bătăi de cap și-ar fi prea comod pentru userul respectiv.  !

 

 Dac-ai luat ceva ce ți-a trebuit, poți si sa pui deoparte, în siguranță, ce-ai de dat. Să aibă fiecare grijă de obrazu' lui ! Cum e aia :"Când am zis ca iau, am luat ! Când am zis ca dau...am zis !" ?

 

Și si-așa te rogi de lume sa faca poză la obiecte , da' n-ai cu cine...

Selfie pă feisuc avem cu ce ,da'-n ***** mea , o poză cu telefonu', la obiecte, în secolu' 21 n-avem a face .

 

.

Edited by ramurel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. bridge + tailpiece Reghin Savoy

2. cordar lung archtop

3. cordar scurt archtop

4. bridge/tailpiece incomplet reghin bass

5. input plate stratocaster

6. set cheite 2L-2R bass cu butoane sidefii

7. set cheite 2L-2R bass obisnuite

8. mix de cheite 3L-1R in baie de ulei, vechi, degradate dar inca functionale

 

 

pozele sunt in ordine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Călin, din partea mea ți le trimit for safekeeping, daca ești dispus.  In locul difuzoarelor care le-am aruncat caci s-au rupt membranele, las tot ce am adaugat in debara fara sa cer nimic in schimb + bonus input plate de stratocaster de pe Squier Affinity, bridge de bass incomplet și cateva cheite de bass in baie de ulei. 

 

 

 1. Set chei nou-nouţe ................................................................................................................................. eduard alexandru

 2. Gigbag Fender ................................................................................................................................................TheZKD

 3. Diverse.......................................................................................................................................................... un chitarist

 4. Pickguard Hora ( cu tot cu doze, switch-uri şi mufă ) ....................................................................................... Septi

 

 5. Pickguard HH + doze ceramice Strat Affinity .....................................................................................................lefmir

 

 6. bridge + tailpiece Reghin Savoy.......................................................................................................................Cryptopsy

 

 7. cordar lung archtop...........................................................................................................................................Cryptopsy

 

 8. cordar scurt archtop..........................................................................................................................................Cryptopsy

 

 9. bridge/tailpiece incomplet reghin bass..............................................................................................................Cryptopsy

 

10. input plate stratocaster.....................................................................................................................................Cryptopsy

 

11.  set cheite 2L-2R bass cu butoane sidefii.........................................................................................................Cryptopsy

 

12. set cheite 2L-2R bass obisnuite........................................................................................................................Cryptopsy

 

13. mix de cheite 3L-1R in baie de ulei, vechi, degradate dar functionale..............................................................Cryptopsy

 

 

 

 

 

NOTĂ :   Regulamentul Debaralei se află aici , iar topicul de sugestii şi reclamaţii aici .

 

Edited by Cryptopsy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

pickguard-ul de Hora de la Septi.

vs.

 Dunlop Suppressor Pro, nou nout.

 

Nu văd poză, deci nu-mi dau seama cât e supressorul de nou [ adică îl ai sigilat în cutie, nedesfăcut ? ] dar chiar și așa, mi se pare că oferta de schimb nu este echitabilă .

 Pickguardul ăla conține și setul de doze single-coil , plus tot hardware-ul, nu e doar pickguardul propriu-zis.

Link to comment
Share on other sites

 

pickguard-ul de Hora de la Septi.

vs.

 Dunlop Suppressor Pro, nou nout.

 

Nu văd poză, deci nu-mi dau seama cât e supressorul de nou [ adică îl ai sigilat în cutie, nedesfăcut ? ] dar chiar și așa, mi se pare că oferta de schimb nu este echitabilă .

 Pickguardul ăla conține și setul de doze single-coil , plus tot hardware-ul, nu e doar pickguardul propriu-zis.

 

Salutare!

Am facut o atare oferta avand in vedere ca Septi mi-a zis ca nu stie daca dozele functioneaza.

Pun in debara un obiect cu valoare dubla obiectului lui Septi daca mi se garanteaza ca dozele sant ok.

Toate bune!

Edited by Deagu
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu changed the title to Debaraua Muzicală - Primește și Dă Altceva În Loc

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.