www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

Hellsangel= un vanzator din Galati care minte si inseala.

Mi-a vadut o chitara acustica, spunand ca nu are nici o problema in afara unor mici zgarieturi.

Am primit chitara, i-am spus ca in afara de zgarieturi, are o mare problema vizibila, a taiat patru bucati din rozeta (mi-a spus ca acela de la care a cumparat-o a fact asta) si trebuia sa spuna, daca era cinstit, dar am trecut peste asta.

Avand actiunea mult prea mare, am dus chitara la un lutier, dar acesta a constatat ca are tija metalica din interiorul grifului rupta si ca-i lipsete piulita prin care se poate controla curbura tastaturii.

I-am dat un PM spunandu-i ca vreau sa-i returnez chitara, dar de cateva zile nu raspunde.

Pentru ca brusc nu mai are acces la internet, eu cred ca m-a inselat.

Suma cu care m-a inselat nu e deosebita, dar raman cu un gust amar cand sunt pacalit in legatura cu pasiunea mea pentru chitara sau muzica (cu hotia negustorilor obisnuiti sunt obisnuit, nu ma mai afecteaza)

Pot oferi amanunte cui ii este util, pentru ca numele de utilizator si-l poate schimba.

Link to comment
Share on other sites

Simplu, ai adresa, te duci si-i rupi gatu' :)

 

mai greu ca sta la mama dracu in barlad, parca...

 

si eu am avut o experienta nasoala cu el, dar in fine...pot zice ca a fost si vina mea, dar sa o lasam asa.

 

Mai nou are alt cont pe rgc cu nicknameul wingsofmetal si vine un peavey flying v, care a fost "tarfa" mea si a lui mosh craciun.Cheers!

 

Poate vede vreun moderator postul asta si face ce trebuie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Simplu, ai adresa, te duci si-i rupi gatu' :)

 

Vezi man sa nu iti sara rocku crestin si muzica bisericeasca in spate ca esti violent!!!!!!. Eu am patit pe X-bass ceva de genu. Un prieten s-i luat o tzeapa de vro 14 mil si io unu l-am sfatuit sa caute adresa sa mearga cu vro 2 malaci si sa-l i-a la "intrebari". N-am gatat bine de scris ca au si sarit oamenii lui Dumnezeu cu sfetnicele si busuiocu pe mine. Plus ca m-au luat si la misto ca asa procedez si cand imi platesc taxele sau cand cumpar pepeni verzi de la piatza, plus comparatii de genu cu praslea cel voinic etc etc.

 

Fratilor eu nu am nimic cu religia, rasa, sexul si orientarea sexuala a nimanui. Traim intr-o tzara libera si fiecare face ce vrea si in acelasi timp suporta consecintele. Eu stiu una si buna: Prostu si tzeparu numai de par stie de frica. PUNCT. Asa ca, cei care cantati rock crestin si muzica bisericeasca si nu numai (ma gandesc ca sunt si pe aici pe RGC) incercati sa nu amestecati merele cu perele (tzepele cu religia) si eventual sa fiti mai deschisi la minte. Decat sa sariti cu tot felul de dogme mai degraba cautati solutii pt combaterea tzepelor. Solutia mea si domnului "teckus" se pare ca o stiti deja. Astept cu mare nerabdare solutiile voastre.

 

:respect:to all & keep on the good work!!!

 

P.S. : imi asum responsabilitatea pt ce am scris mai sus, pt eventualele avertismente din partea moderatorilor. Nu vreau sa supar pe nimeni. Vreu doar sa prezint o intamplare trista care s-a transformat intr-o polemica fara rost legata de cum ar trebui rectionat atunci cand iei tzeapa pe forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mah de pe acolo stiu ca sunt ceva licori (vinuri), adu daca poti ceva rosu, asa sa imi amintesc de anii copilariei si adolescentei. Facem un schimb de axperienta! :yay:

 

Vinul rosu e nociv la casnicie ! crede-ma ce-ti spun...am mai facut greseala asta de cateva ori, si acum ma terorizeaza nevasta-mea, ca cica : prietene, car' va sa zica se poate ! de ce nu zilnic ...? numai eu stiu cum reusesc sa mai scap cateodata ...

 

In alta ordine de idei, se vede faptul ca tre' sa vin neaparat la Cluj !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat un VOX AD50VT de la AddRien si o chitara de la loris ... ambii sunt seriosi, produsele au ajuns foarte repede si in plus erau extrem de bine intretinute :yay:

 

Mi-ar placea sa mai fac "afaceri" cu dumnealor pt ca stiu ca pot avea incredere deplina. Ii astept prin Ploiesti sa ii cinstesc ... ce sa ii cinstesc... sa ii imbat :respect::lol:

Link to comment
Share on other sites

Atentie la user-ul Leibanez !

 

Duce omul cu zaharelul sa puna deoparte pt el un obiect scos la vanzare, dupa care se face ca ploua. eu am patit cu o chitara, care a stat deoparte cateva saptamani pt dansul, timp in care am refuzat potentiali cumparatori, pt ca la termen sa aflu ca nu poate sa o cumpere pt ca nu are toti banii, dar ca ma asigura ca daca o mai tin pt el o vreme, sigur o ia. povestea s-a repetat tot asa pana cand nu a mai dat niciun raspuns si s-a facut ca ploua. un alt coleg, pe care nu il nominalizez, daca dansul doreste poate sa subscrie la ce am scris eu aici, a avut si el ocazia sa il testeze pe domnul leibanez in calitate de "potential cumparator", care nu dorea nimic mai mult decat sa ia la testat pe gratis un instrument rar si scump, lasand insa impresia ca intentioneaza sa il cumpere.

 

e doar un semnal de alarma (nu se poate numi feedback negativ) cu privire la seriozitatea domnului de mai sus, in calitate de cumparator. in calitate de vanzator nu stiu si in mod cert dupa experienta mea cu dansul nici nu vreau sa aflu.

Edited by barbarossa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Metalzone91 baiat foarte serios. Am primit produsul exact in starea descrisa, in mai putin de 24 de ore. Am fost contactat si dupa primirea produsului, pentru a se asigura daca sunt multumit de el si daca a ajuns la mine in aceeasi stare in care el a fost trimis.

Mai rar asa oameni pe RGC.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Salutari tuturor am achizitionat de la userul

the outsider o chitara ibanez jumbo.....chitara a ajuns cu cheitele stricate....foarte zgariata si crapata........deoarece acest fourum este unul serios..cer sa se ia masuri

 

http://forums.rgc.ro/topic/63980-vand-ibanez-stg-630-jumbo-electro-acustic/page__p__613609__hl__ibanez+jumbo__fromsearch__1#entry613609 iata si chitara

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mihaitarta foarte serios. am cumparat de la el Voodoo Lab Pedal switcher si Commander in starea precizata in anunt, intr-un timp f scurt

 

Salutari tuturor am achizitionat de la userul

the outsider o chitara ibanez jumbo.....chitara a ajuns cu cheitele stricate....foarte zgariata si crapata........deoarece acest fourum este unul serios..cer sa se ia masuri

 

http://forums.rgc.ro...__1#entry613609 iata si chitara

 

 

orice padure are uscaciuni... e urat ce s-a intamplat, dar pe data viitoare ai mai multa grija

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Mare atentie la userul kurt_bogdan, pe numele lui din buletin Bogdan Bîngă. Am batut palma sa ii vand o chitara, i-am facut un pret foarte bun (cred eu), am ambalat-o frumos, am expediat-o, insa in momentul in care a trebuit sa o ridice a disparut. Nu mi-a rapuns la telefon timp de trei zile, nu a trimis un raspuns la SMS-urile pe care i le-am dat. In cele din urma am dat de el pe mess si mi-a spus ca nu mai vrea chitara. L-am rugat macar sa mearga la Fan Curier sa le spuna sa trimita coletul inapoi, ca sa nu mai am de platit in plus pentru zilele in care chitara a zacut la ei in depozit. Mi-a dat asigurari ca se duce in ziua respectiva si imi trimite un SMS dupa aceea. Evident ca nu a facut-o, iar acum o sa fiu nevoit sa dau si cateva telefoane ca sa-mi recuperez chitara, iar transportul -dus/intors- o sa-l platesc tot eu. S-a oferit sa o faca el, insa daca nici pana la sediul Fan Curier nu si-a miscat fundul nu stiu cum ar face-o. Nu recomand tranzactiile cu el. Sper sa le fie de ajutor si celorlalti useri de incredere de pe RGC.

Link to comment
Share on other sites

psihotronic tepar mare-trebuia sa imi dau seama ca pedala nu functioneaza cum trebuie din conversatie -are alimentarea arsa, merge doar cu baterie.

 

Nu recomand..............RGC-ul incepe sa se umple de tepari. NU MAI CUMPARATI DE LA PERSOANE CARE NU AU MINIM 2 ANI ACTIVI PE RGC SI CU FEEDBACK BUN !!!!

Am pedala de vre-o cateva luni si mi-am dat seama ca nu functioneaza cand am vrut sa fac un schimb si m-am facut de ras......sa imi fie invatatura de minte, bine ca nu m-a alergat baiatul ala si m-a asteptat cateva ore ca sa ne revedem si sa iau pedala inapoi.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Userul Les Paul 1960, aka Mihai, mă calcă pă nervi maxim !

 

Am făcut o tranzacţie cu el zilele trecute şi treburile au mers ca pe roate. Livrarea la timp şi-n condiţii ok, restul cerinţelor la termen, ba chiar, cu tupeu, înainte de termen... Ce să mai zic, plictisitor, enervant de plictisitor, no excitment, f'ckin' boring...

 

 

:P

 

[ Ţi-am copt-o !] :)

 

.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.