www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nunta


Guest Qwerty12
 Share

Recommended Posts

Guest Qwerty12

Salut ! :) De curand am cerut-o pe sotia mea in casatorie , dar ca am o problema , intr-o luna este nunta si eu nu stiu ce muzica sa pun :-S Eu ascult metal la greu , insa nu prea merge metal la nunta , manele (bleah!) niciodata , iar populara , hmm :lol:

Speram sa gasesc aici raspunsul , ca aici se gasesc "rockeri" , si poate veniti la nunta \m/

Link to comment
Share on other sites

Salut ! :lol: De curand am cerut-o pe sotia mea in casatorie , dar ca am o problema , intr-o luna este nunta si eu nu stiu ce muzica sa pun :-S Eu ascult metal la greu , insa nu prea merge metal la nunta , manele (bleah!) niciodata , iar populara , hmm :lol:

Speram sa gasesc aici raspunsul , ca aici se gasesc "rockeri" , si poate veniti la nunta \m/

 

Nu cred cã ai vrea niºte rockeri adevãrați la nuntã, de-ãia care sã-ți fure mireasa... :)

 

ªi nici pe naº nu cred cã-l vezi dând din perucã (sau chelie ) cu douã deºte'n sus . Numa' tu ºtii ce invitați ai.

 

Aºa cã nu asta e problema ta ! Problema ta dupã nuntã începe ! :) Te-ai ras ! Te-a pus dracu' ! N-ai ce face ? Ascultã la mine . Am douãj' ºi de ani de "pârnaie". Dã-te "lovit" ºi tai-o !

Anu' trecut am vizitat lagãrul comunist de la Sighetul Marmației . Concluzia? : Plictisealã curatã !!! Las' cã vezi tu !

Primul lucru ce se va întâmpla : Chitara ta o s-o bage în debara...

 

PS : Casã de piatrã !

 

S-a mai dus unu' !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest Casti Connubii
Nu cred cã ai vrea niºte rockeri adevãrați la nuntã, de-ãia care sã-ți fure mireasa... :lol:

:)

Link to comment
Share on other sites

Daca nu esti sigur de muzica populara, si vrei ceva in genul eu iti recomand Goran Bregovic. Pe unde am fost eu, se danseaza la greu pe melodiile lui. In rest: Deep Purple, Eric Clapton, Led Zeppelin, Dire Straits, Phoenix, Michael Jackson, Beatles, Genesis, chestii destul de rock, dar nu metal. Oricum, ma gandesc si mireasa are un cuvant de spus la playlist.

 

 

Sanatate, fericire si casa de piatra!

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
gorgoroth, nargaroth, dying fetus, sepultura, mayhem si nu in ultimul rand septic flesh... o sa-mi multumesti

 

 

 

+1 xDD

 

Sau mai bine nu te mai casatori. Esti mai fericit si asculti cu prietena ta metal in casa. Daca va despartiti nu tre sa-i lasi jumate din nimic. :) Mai ieftin si esti si implinit.

 

 

Sau na, sper ca ma lasati sa-mi exprim opinia asta in liniste fara sa-mi contestati raspunsul. Cel putin eu asa o sa fac, nu trebuie luat totul de bun. [vorbesc asa pentru aia care or sa se trezeasca oricum sa conteste ceva in spusele mele]

Link to comment
Share on other sites

Hahahaha

 

Ramstein ...cu tot cu show

 

Te duci frumos la un prieten ce furnizeaza muzica la nunti si alte ocazii, acestia au material gata selectat .

Ca si membru rgc.ro trebuie sa ai tangenta sau cunostinte cate un DJ "amator".

 

Ca sa faci o selectie te tine zile si nopti poate saptamani ca sa fie un program variat este o munca enorma.

Eu am cerut de la prieteni cand am avut nevoie nu am reusit sa fac nici o selectie din materialele ce la am eu este foarte mult de lucrat .

 

Nu poti pune muzica de concert ...trebuie sa pui muzica lejera ,muzica de distractie ptr toate varstele indiferent de este folclor sau pop ...in timpul mesei se pune muzica de asculat ... cafe concert /ambientala/doine..asa lumea la masa se mai destinde discuta mai in liniste .Foarte mulyi stau doar la masa si discuta ...rude ce se intalnesc , cunostinte vechi /noi, etc...oameni comunica ...pe muzica "de fond " ..."neagresiva"...la volum mic ...

 

In functie de locatie se poate dansa si inainte de masa sau numai dupa ce se strange masa daca se face praf etc ...daca restaurantul are ring de dans cu loc suficient ca chelnerii sa aiba culoar este Ok , Daca locul este stramt trebuie sa organizezi timp in care sa fie muzica de ascultat ca sa se desfasoare servirea etc...

 

Trebuie sa ai muzica populara /folclor muzica usoara ( nu pop rock ) muzica de petrecere .Cei mai in varsta sa se simta bine ptr cei tineri se alege o repriza de dans tot cu muzica POP /usoara .

 

Muzica de concert este gustata doar de sa zicem 5% din numarul invitatilor plus nu-i muzica de dans .

 

Eventual Hip-Hop House dar doar cate o repriza relativ scurta .

 

Asa se vor simti bine toti invitatii,Oricum pe toti nu-i poti multumii.dar nu te pot lua dupa asteptarile a cativa invitati.

 

Trebuie sa ai un "scenariu/playlist"

 

Vin invitatii...muzica de ascultat la volum mic

 

Vin miri etc ...eventual mars nuptial etc..

 

Muzica de dans daca este timp suficient si loc de dans adecvat pana la masa principala .

 

Muzica de ascultat la masa

 

Muzica de dans ...Folclor, lejera, si o repriza ptr tineri ...cu ceva adecvat cum am amintit

 

Oiceiuri , daruri ....muzica adecvata

 

Apoi restul timpului te orientezi ce fel de reprize sunt mai "cerute" ..( nu uita ca mesenii discuta si nu e voie sa dai muzica pprea tare chiar daca-i repriza de "tineret"..

De obiceila sfarsit sau danseaza tineri mai pleca din meseni si se poate trece la volum mai mare

Sau se pune tot muzia de ascultare pana ce pleca lumea...

 

Aprox asa este in mare la fiecare nunta

Link to comment
Share on other sites

Salut ! :) De curand am cerut-o pe sotia mea in casatorie , dar ca am o problema , intr-o luna este nunta si eu nu stiu ce muzica sa pun :-S Eu ascult metal la greu , insa nu prea merge metal la nunta , manele (bleah!) niciodata , iar populara , hmm :lol:

Speram sa gasesc aici raspunsul , ca aici se gasesc "rockeri" , si poate veniti la nunta \m/

 

daci-ti place metal baga metale...numai sa dai si dansu' pinguinului o data la 3 piese si toata lumea va fi fericita. :lol:

Link to comment
Share on other sites

+1 xDD

 

Sau mai bine nu te mai casatori. Esti mai fericit si asculti cu prietena ta metal in casa. Daca va despartiti nu tre sa-i lasi jumate din nimic. :lol: Mai ieftin si esti si implinit.

 

 

Sau na, sper ca ma lasati sa-mi exprim opinia asta in liniste fara sa-mi contestati raspunsul. Cel putin eu asa o sa fac, nu trebuie luat totul de bun. [vorbesc asa pentru aia care or sa se trezeasca oricum sa conteste ceva in spusele mele]

 

 

+1 :):lol:

Link to comment
Share on other sites

@SLOW MIGRATION ... ai dreptate. Nu stiu daca ma credeti sau nu, dar am fost la o nunta la care o formatie de muzicanti(nu stiu daca au compus ceva in viata lor) <<cu chitarist bineinteles>>:lol: au cantat doar piese standard din jazz.ex:Wave bossa si blue bossa. A fost super;nu doar ca mirii erau niste intelectuali,dar nu aveau printre invitati matuse si mosnegi <<cei drept cu ureche muzicala insa o au astupata,,,,de jeg>>

@andjar Ma gandeam la un proiect : "Pinguinul High Gain"; ar fi prea panarama. Pun ramasag ca a-si gasi oricand amatori printre cetatenii acestei tari; si as canta-o la nunti :lol: as fi bogat multumita populatiei bastinase.:)

Edited by Petrucci e tare
Link to comment
Share on other sites

gorgoroth, nargaroth, dying fetus, sepultura, mayhem si nu in ultimul rand septic flesh... o sa-mi multumesti

... ai uitat de Canibal Corpse, lol (eventual nijte GWAR modificat pe sirba) :)

 

Salut ! :lol: De curand am cerut-o pe sotia mea in casatorie , dar ca am o problema , intr-o luna este nunta si eu nu stiu ce muzica sa pun :-S Eu ascult metal la greu , insa nu prea merge metal la nunta , manele (bleah!) niciodata , iar populara , hmm :lol:

Speram sa gasesc aici raspunsul , ca aici se gasesc "rockeri" , si poate veniti la nunta \m/

.. important este ca, atunci cind intra tortul si va serviti reciproc, sa bagi Rammstein! (Ich Tu Dir Weh)

lol, NOW SERIOUSLY, U cannot go wrong with ABBA!

Link to comment
Share on other sites

... ai uitat de Canibal Corpse, lol (eventual nijte GWAR modificat pe sirba) :)

 

 

.. important este ca, atunci cind intra tortul si va serviti reciproc, sa bagi Rammstein! (Ich Tu Dir Weh)

lol, NOW SERIOUSLY, U cannot go wrong with ABBA!

 

Nuuu ca urmeaza "Luna de miere"

 

Se poate proiecta videoclip..

 

 

nu spui la toata lumea despre ce este vorba,,...hehehe

Link to comment
Share on other sites

Salut ! :lol: De curand am cerut-o pe sotia mea in casatorie , dar ca am o problema , intr-o luna este nunta si eu nu stiu ce muzica sa pun :-S Eu ascult metal la greu , insa nu prea merge metal la nunta , manele (bleah!) niciodata , iar populara , hmm :lol:

Speram sa gasesc aici raspunsul , ca aici se gasesc "rockeri" , si poate veniti la nunta \m/

sti ca este cate un inceput pentru toate nu? :)

 

si totusi ceva clasic gen Nazareth, Alphaville, Asia (aia britanici), Men Without Hats poate?

Link to comment
Share on other sites

Tu ce vrei sa faci, spectacol/cantare/show, sau vrei sa faci nunta sa vina lumea si sa lase banu' !? :)

Daca n-ai o mana de invitati "rockeri" ca tine, si-ti vin 100-200 de oameni de tot felul, atunci angajeaza un DJ profesionist care cu asta se ocupa, pune muzica la nunti, si stie el foarte bine ce si cand trebuie pus. Aa, daca vrei si tu vreun moment rock, asa, cand se mai "sparge" gasca spre dimineata, e altceva, dar in rest oamenii reactioneaza la muzica nepotrivita, iti spun eu, nunta e 80% "castigata" daca oamenilor le place vinul si muzica, sa poata iesi la dans.

Metaleala poti sa faci tu a doua zi cand iti scoti prietenii cei mai apropiati la un gratar, undeva :lol: .

Succes pe noul drum. :lol:

Edited by pfr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.