www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Time Machine


ramurel
 Share

Recommended Posts

Bunã, prieteni. Cu mult entuziasm va anunț cã sunt în stadiul de finalizare a Maºinii Timpului, model creat din resurse financiare proprii ( ºi integral pe lãmpi, binențeles ) .

 

Pentru completarea bazei de date , vã rog sã-mi scrieți anul , locația ºi artistul sau formația, la a cãrui concert sunteți interesați sã ajungeți. Cu cât sunteți mai exacți cu atât mai sigurã este participarea la show ( asigur loc lângã scenã ºi chiar "backstage pass", la cerere ).

 

Precizez cã experimentele cu prototipul efectuate zilele astea la „New Victoria Theatre” din Londra în Septembrie 1963 la startul turneului Rolling Stones, la Queen Wembley 1986, ºi Michael Jackson Bucureºti 1992 au fost încununate de succes.

 

Va aºteptãm ! Nu ezitați !

 

Promoție : primii 1000 - gratis !

Start dreaming !

post-10823-1276865982_thumb.png

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White

Eu as vrea la concertul Guns N' Roses de la Tokyo, februarie 1992. Asta ca sa intru in joc. Totusi, as prefera un joint!

:) :) :lol:

 

 

Ba cica sa faca toata lumea panarama dar sa fie adevarat! :)

 

da, ar fi ceva. macar mi-am asigurat curu, ca sunt primu, deci e gratis :lol:

Edited by Radu White
Link to comment
Share on other sites

you're trippin balls dude :)

 

M-aºteptam sa aud chestii de genul : "Mi-aº dori sa fi fost la concertul lui Hendrix de la Madison din 69, ", sau "Mi-ar fi plãcut sa trãiesc Woodstock-ul", sau "Live Aid '86" , ceva....

 

Ați luat-o cam ad literam...

 

PS Uite cã în timp ce scriam, au ºi venit doi clienți. Engage !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guns N Roses , Ritz ,1988 :X:X:X , a fost mai tare decat in 1992 :lol:

 

Un mic incident la cãlãtoria cu colegul nostru la concertul Guns’n Roses în 1988 ,datorat arderii unei lãmpi la circuitul trenului de aterizare “time-landing” a cauzat probleme la întoarcerea acasã, conform surselor din cadrul Spitalului de Urgențã, colegul nostru SfantuJimmy se aflã acum în afara oricãrui pericol, iar defecțiunea a fost remediatã.

 

Doresc sa asigur pe clienții noºtrii cã de acum încolo calãtoriile vor fi mai sigure, datoritã dublãrii circuitelor ºi dotãrii lor cu lãmpi de cea mai bunã calitate, Made in CCCP ( URSS, pentru nevorbitorii de limbã rusã )…

 

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

M-aºteptam sa aud chestii de genul : "Mi-aº dori sa fi fost la concertul lui Hendrix de la Madison din 69, ", sau "Mi-ar fi plãcut sa trãiesc Woodstock-ul", sau "Live Aid '86" , ceva....

 

Ați luat-o cam ad literam...

 

PS Uite cã în timp ce scriam, au ºi venit doi clienți. Engage !

faceam unpic de bascalie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White
Guns N Roses , Ritz ,1988 :X:X:X , a fost mai tare decat in 1992 :lol:

 

PS : La concertu ala din 92 mai era Izzy Stradlin ?:) k in 92 a iesit din trupa dar nu mai stiu data :)

 

In 92 era Gilby Clarke. Izzy a parasit trupa in 91, dupa concertele din America de Nord si Brazilia. Cheers! :):lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul

Pink Floyd, Animals Tour, stadionu' Anaheim, 7 mai 1977.

Orice concert in care Pink Floyd au cantat Dark Side of the Moon.

Live 8.

David Gilmour live in Gdansk.

WoodStock.

Orice concert Led Zeppelin.

 

Sper ca n-am cerut prea multe. :)

Link to comment
Share on other sites

Un coleg mi-a cerut sã-l duc la un concert la care a fost mai de mult, s-a dus ațã la el însuºi ºi ºi-a tras o pereche de palme, lãsându-se traumatizat psihic pe viațã. Vã rog , mai multã seriozitate !

 

Vã reamintesc faptul cã puteți aduce la întoarcere orice souvenir, dar nu aveți voie sã aveți nimic cu voi la dus ( pentru a evita situațiile neplãcute de paradox temporal ).

 

Vã mulțumesc de înțelegere !

 

Sigur folosesti doar lampi NOS? ca deriva termica e destul de mare. Daca se poate doresc sa ajung si eu la oricare dintre concertele Pink Foyd si normal la Woodstock (se poate face o combinatie? intai la woodstock si apoi la Pink Floyd?). Multam.

 

Pink Floyd, Animals Tour, stadionu' Anaheim, 7 mai 1977.

Orice concert in care Pink Floyd au cantat Dark Side of the Moon.

Live 8.

David Gilmour live in Gdansk.

WoodStock.

Orice concert Led Zeppelin.

 

Sper ca n-am cerut prea multe. :lol:

 

Bine-nțeles cã se poate, cu mențiunea cã datoritã focurilor de armã ºi a intervențiilor brutale ale forțelor de ordine la unele concerte Led Zepp ºi la festivalul Woodstock, va trebui sa semnați o declarație cã va asumați rãspunderea integralã în cazul în care nu vã mai puteți întoarce ( amendamentul “one way ticket”, veniți pe jos ).

 

PS : Dacã mã gândesc bine , cine ºtie câți se mai întorc …Sã nu mã ia familia la-ntrebãri...

 

Eu as vrea sa il vad pe Django Reinhardt daca nu este o problema :)

 

Auzi, ãsta nu era romales ? Sã nu-mi ciordeascã dracu' vreo lampã...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Un mic incident la cãlãtoria cu colegul nostru la concertul Guns’n Roses în 1988 ,datorat arderii unei lãmpi la circuitul trenului de aterizare “time-landing” a cauzat probleme la întoarcerea acasã, conform surselor din cadrul Spitalului de Urgențã, colegul nostru SfantuJimmy se aflã acum în afara oricãrui pericol, iar defecțiunea a fost remediatã.

 

Doresc sa asigur pe clienții noºtrii cã de acum încolo calãtoriile vor fi mai sigure, datoritã dublãrii circuitelor ºi dotãrii lor cu lãmpi de cea mai bunã calitate, Made in CCCP ( URSS, pentru nevorbitorii de limbã rusã )…

 

Bai...al dracu lampa ce ti sa stricat...oricum a meritat sa intru in spital la ce tare a fost concerul :) .

Tot respectul Ramurell pt. masina asta ce ai creato :X.

PS:Care mai vine odata la GnR `88 ??? a fost prea tare concertu.Ca dovada ca am fost uitativa

, p la 0:28 ma puteti vedea cu o bere in mana cum ma uit la Axl :X:X:X
Link to comment
Share on other sites

eu as vrea la primul concert din istoria omenirii...arborigenu' ala care a inceput sa oracaie melodios,nu prea stiu o data exacta :lol: ma puteti ajuta?

 

Da, cu mare plãcere. Cred cã te referi la Honga-Bonga din tribul lui Zamolxe. Chiar am fost zilele astea ºi pe lângã probleme legate de autografe ( foarte nervos omul, deh ca orice mare vedetã ) a trebuit sã sãpãm o sãptãmânã ca sã aducem maºina la suprafațã ( n-am calculat eroziunea solului ºi am aterizat la dus la 5 metri sub pãmânt ). :lol:

 

Hitul lui era ceva : "HowaBonga-meeee/ Chupacabra-beeee" ( Beatleºii erau bebeluºi pe lângã el, sã vezi acolo leºinuri la concerte ) de pe albumul "Back in Buwack"(10 ani în topuri )

 

:)

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

eu as vrea la primul concert din istoria omenirii...arborigenu' ala care a inceput sa oracaie melodios,nu prea stiu o data exacta :lol: ma puteti ajuta?

 

adica primul concert al lui gica petrescu? :)

 

eu voi baga urmatorul itinerar in computerul masinii:

 

isle of wight 1970

woodstock 1969

monterey 1967

newport 1964

 

cel mai tare ar fi sa ajung intr-un jukejoint undeva in mississippi-ul inceputului anilor 30 sa stau la o masa si sa-i ascult live pe son house si charlie patton, sa le fac cinste cu un rand apoi si sa-l vad si pe robert johnson cum zangane la chitara lui son house in timp ce acesta e plecat la veceu'. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu White

am fost si eu la concertu guns din 88. Sunt ala de ma sui pe scena la Rocket Queen de dau mana cu Slash....ce timpuri tata!!!!

:lol::):lol:

Link to comment
Share on other sites

CU toate ca nu stiu japoneza,vreau la tokyo in '92 la Guns N' Roses.

 

:)

 

ps:e nevoie de lampi asiatice pentru zona aia?

 

E ok, dar o sã facem escalã în China, sã cumpãrãm niºte "chitãri", dacã tot mergem în direcția aia ( îți fac discount pentru deranj )

 

Wacken 2005.

 

Datoritã problemelor apãrute la desele vizite la Woodstock, pânã la un upgrade al Maºinii, se anuleazã toate deplasãrile la spectacolele care dureazã mai mult de o zi. Se vor relua la o datã pe care o vom anunța cât de curînd. :lol:

 

Mulțumim pentru înțelegere !

 

PS> Caut coleg pentru ajutor : Rupt bilete la urcare ºi curãțat Maºina de semințe la întoarcere. Condiții : Permis de Conducere categoria M

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
CU toate ca nu stiu japoneza,vreau la tokyo in '92 la Guns N' Roses.

 

:)

 

ps:e nevoie de lampi asiatice pentru zona aia?

 

Felicitari, da' de ce ma citezi pe mine? Ca nu vad legatura... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.