www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Time Machine


ramurel
 Share

Recommended Posts

Se pare ca pe mine nu ma trimite nicaieri... degeaba am incercat eu, nu-l tin lampile.

 

Asadar numai bine baieti... daca in trecut nu se poate... ne vedem in viitor!

 

Mi-am rezervat deja un bilet pentru Woodstock 2027.

 

:)

 

Nu-mi place sa refuz pe nimeni, dar ceata Londoneza imi provoaca condens in lampi. Sper sa rezolv cit de repede .

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Nu-mi place sa refuz pe nimeni, dar ceata Londoneza imi provoaca condens in lampi. Sper sa rezolv cit de repede .

 

 

Auzi? Pe spatele la masina asta a ta scrie made in china?

Link to comment
Share on other sites

Auzi? Pe spatele la masina asta a ta scrie made in china?

 

Da, însã nu trebuie sã te superi. Mai am ceva setãri de fãcut ºi te duc la Wacken 2005, doar ți-am promis...

 

Apropo'. Sãptãmâna viitoare am promoții la Cenaclul "Flacãra". Numa' sã nu faceți tãmbãlãu ...

 

"Trãiascã-n veci ºi înfloreascã/..." ! Cine ºtie restul stofei merge gratis. Pe cuvânt !

Link to comment
Share on other sites

Da, însã nu trebuie sã te superi. Mai am ceva setãri de fãcut ºi te duc la Wacken 2005, doar ți-am promis...

 

Apropo'. Sãptãmâna viitoare am promoții la Cenaclul "Flacãra". Numa' sã nu faceți tãmbãlãu ...

 

"Trãiascã-n veci ºi înfloreascã/..." ! Cine ºtie restul stofei merge gratis. Pe cuvânt !

 

...În modestia ei de galã,

Pe toatã scoarța pãmânteascã

A treia pace mondialã,

Trãiascã pacea mondialã!

Link to comment
Share on other sites

eu vreau sa ajung in 2012 la cele mai tari trupe de atunci sa vad ce gen o sa fie la moda , ca sa pot sa ma intorc sa pot sa imi fac o trupa sa fiu si eu pe val in 2012 :lol: (pregatit )

 

În 2012 ??? Eºti nebun ??? Vrei s-avem probleme cu Mayaºii ? :)

 

Da' la Potopu' lui Noe nu vrei ?

 

Nu ma' țãcãniți pe forumul ãsta ! L-am dus pe unu' zilele trecute la AC/DC în 1979 ºi urla ca descreieratul la Bon Scott : "You'll gonna diiiiee next yeeeaaar ! You'll gonna diiiiee next yeeeaaar ! Quiiiit driiiinkiiiing !"

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

'

Considerând cã am chibițat îndeajuns la chestiunea asta cu "maºina timpului", îmi iau inima (12AX7) în dinți, ºi fac ºi eu o comandã:

Concertul "Genesis at Shepperton", 30-31 octombrie 1973.

Doresc un loc cât mai în fațã, ca sã vãz bine cum lucreazã Steve Hackett. (Vreau sã mã lãmuresc dacã meritã sã-l urc în clasamentul celor mai buni chitariºti din lume.)

 

 

P.S. M-ar interesa o clauzã de asigurare în contract, sã nu pãțesc la frezã ca Peter Gabriel.

 

P.P.S. Trimit în PM seria cardului meu de credit pentru platã.

Link to comment
Share on other sites

Concertul "Genesis at Shepperton", 30-31 octombrie 1973.

 

P.S. M-ar interesa o clauzã de asigurare în contract, sã nu pãțesc la frezã ca Peter Gabriel.

 

P.P.S. Trimit în PM seria cardului meu de credit pentru platã.

 

Se poate, dar asigurarea te costã în plus...

 

ªi mai o treabã : de azi angajez securist, cã un coleg a rãmas "dincolo"...Pãi se poate ? Las-o dracu', Doamne iartã-mã ! Aºa cã plecãrile se fac ca pe vremea lu' Ceaºcã : pe bazã de dosar...

Link to comment
Share on other sites

Tu nu eºti tipul cu asigurarea ? Acu' vrei ºi discount ?

Îmi cer iertare pentru îndrãznealã.

 

Însã dincolo de impertinența uzualã a clientului ar putea zace o idee de business: lãrgind bancheta maºinii timpului... (scuze! am vrut sã spun "fãcând up-grade de habitaclu la crono-navetã") se pot atrage mai mulți clienți...

 

Adicã o soluție de supraviețuire economicã în crizele astea...

Edited by mirceab
Link to comment
Share on other sites

Însã dincolo de impertinența uzualã a clientului ar putea zace o idee de business: lãrgind bancheta maºinii timpului... (scuze! am vrut sã spun "fãcând up-grade de habitaclu la crono-navetã") se pot atrage mai mulți clienți...

 

Bunã idee ! Pentru asta primeºti discount "for life" la orice cãlãtorie.

 

Eu as vrea sa ma duci la Zone Arena, pe 15 Aprilie 2010 in Bucuresti. Apasa pe buton. Beam me up Scottie.

 

Din motive de "soft", nu vrea sa plece de pe loc dacã nu fac nici o schimbare la indicatorul de an de pe bord, aºa cã ,se pare, abia la anul în 2011 o sã pot onora aceastã comandã.

post-10823-1278567622_thumb.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

ma inscriu si eu pentru Guns N Roses la Ritz in 1988 :lol::lol:

si vreau o rezervare la Woodstock '69 pentru cand o sa mearga masinaria ta :)

 

De azi suntem (eu ºi Maºina ) pregãtiți de fest-urile de mai multe zile aºa cã reluãm Woodstock-ul , la care sunt aºa de mulți doritori printre colegii noºtrii ( pãi unde mai gãseºti "iarbã" ca-n '69, ce credeați cã nu ºtiu de ce vreți toți acolo ? )... :)

 

Din pãcate se anuleazã "G'N'R / Ritz'88" fiind de risc maxim, dupã incidentele provocate în backstage de colegul nostru Sfântu Jimmy la ultima "ieºire ( vezi postul #17 din topic ). Deja am fost filați acolo... Mai e ºi nebunu' ãla de Axl, care , rupt de beat fiind, arunca cu cârjele alea ale lui dupã noi...De-abia am scãpat de-acolo...

post-10823-1278659835_thumb.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Din pãcate se anuleazã "G'N'R / Ritz'88" fiind de risc maxim, dupã incidentele provocate în backstage de colegul nostru Sfântu Jimmy la ultima "ieºire ( vezi postul #17 din topic ). Deja am fost filați acolo... Mai e ºi nebunu' ãla de Axl, care , rupt de beat fiind, arunca cu cârjele alea ale lui dupã noi...De-abia am scãpat de-acolo...

 

Lasa ca ne duci la Tokyo in '92 :lol:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

De azi suntem (eu ºi Maºina ) pregãtiți de fest-urile de mai multe zile aºa cã reluãm Woodstock-ul , la care sunt aºa de mulți doritori printre colegii noºtrii ( pãi unde mai gãseºti "iarbã" ca-n '69, ce credeați cã nu ºtiu de ce vreți toți acolo ? )... :)

 

:lol: Rock ooonnn!!! cand mergem la Woodstock? :lol:

Link to comment
Share on other sites

'

Considerând cã am chibițat îndeajuns la chestiunea asta cu "maºina timpului", îmi iau inima (12AX7) în dinți, ºi fac ºi eu o comandã:

Concertul "Genesis at Shepperton", 30-31 octombrie 1973.

 

vin si eu la asta,impartim banii de drum la jumatate dar vreau sa ne mai oprim si la Charleroi 16 ianuarie 1975 sa vad live Van Der Graaf Generator.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vin si eu la asta,impartim banii de drum la jumatate dar vreau sa ne mai oprim si la Charleroi 16 ianuarie 1975 sa vad live Van Der Graaf Generator.

 

Numai dacã aveți împreunã sub 130 de kile ! Dacã nu, aveți o sãptãmânã timp sã slãbiți ! Sus pe bicicletã !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.