www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegeri Prezindentiale 2009


Sto
 Share

Recommended Posts

EXIT POLL CCSB: Geoanã - 51,2%, Bãsescu - 48,8%

 

Geoanã - 51,6 %, Bãsescu - 48,4 %, conform exit-poll-ului INSOMAR

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iatã rezultatele Exit Poll-ului CCSB, pentru Antena 3:

 

Mircea Geoanã: 51,2%

Traian Bãsescu: 48,8%

 

 

Iatã rezultatele Exit Poll-ului INSOMAR, pentru Realitatea TV:

 

Mircea Geoanã: 51,6%

Traian Bãsescu: 48,4%

 

 

Iatã rezultatele Exit Poll-ului CSOP:

 

Mircea Geoanã: 50%

Traian Bãsescu: 50%

 

 

Iatã rezultatele Exit Poll-ului CURS, pentru TVR:

 

Mircea Geoanã: 50,8%

Traian Bãsescu: 49,2%

 

http://antena3.ro/stiri/politica/exit-poll...-488_86752.html

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

mai

care e logica votului pro basescu?

a fost 5 ani la putere, nu a facut nimic (pentru noi ca pentru el si gasca lui a facut destule, ei o duc bine) => NEXT!

cei din strainatate, vai si amar

cei de peste hotare au plecat din romania de bine ce o duceau aici nu? si tocmai din cauza aia hai sa il mai votam odata, poate redevine basescu virgin sau ceva nu?

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

Din pacate alianta PSD+PNL+UDMR+PNG+PRM+PIN+Minoritati condusa magistral de Geoana nu s-a prins ca romanului nu-i plac jocurile mizerabile, sa fie prostit pe fata cu televizorul. Romanul a ales dupa legea junglei. Castiga cel mai tare din parcare, Romania fiind o jungla.

Nu s-a luat in calcul in aceste alegeri nici un program politic, a fost doar un razboi marsav al minciunii si dezinformarii din care va iesi castigator cel care are sub 1% mai multa credibilitate.

 

Daca judecam lucrurile la rece, politic avem asa:

 

PDL si one man show Basescu = 1

PSD+PNL+UDMR+PNG+PRM+PIN+PNTCD+Minoritati si manipulatul Geoana= 0

 

Basescu 1- Massmedia 0

 

Practic UN OM cu aparatul lui a decimat celelalte forte politice chiar daca castiga cu 1000 de voturi diferenta.

Ne indreptam incet si sigur spre unicul conducatorul si unicul partid.

Scenariul e urmatorul: Base presedinte, PDL la guvernare. PSD+PNL+UDMR+PNG+PRM+PIN+PNTCD+Minoritati blocheaza guvernarea. Base spune pas parlamentului...anul viitor pana in vara alegeri anticipate pentru parlamentare.

PDL majoritar cu 52%. Drum liber.

Basescu nu va ezita sa se foloseasca de mase pentru a inlatura "dusmanii" reformelor din Romania.

 

Prevad un 2010 URAT din toate punctele de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Meseriasule, ne arati si noua carnetul de membru? Nu de alta, dar esti cel mai inversunat de-aici.

Au postat mai multi, dar niciunul la fel de insistent ca tine. Mai bine explica-ne logica votului

pro-Geoana. Eu unul vreau sa stiu ce te face pe tine mai destept decit un votant Basescu.

Uite man de fapt care este problema noastra-faptul ca sintem divizati si ne certam intre noi.Cei care au votat Basescu or sa vada peste ceva timp ce au facut....Dar asta nu imi da dreptul de a-i jigni in vreun fel.Democratia inseamna acceptarea parerii majoritatii.

Link to comment
Share on other sites

igorr ai pus pct. pe i. Cam asa vad si eu. Ce am inteles acum e ISTORIA. Asa a ajuns si Hitler, asa au ajuns si comunistii, toti sa faca ceea ce au facut. Raul fascineaza, orbeste. Traiasca puloverul, hahaiala si promovarea incompetentei si curvelor!

 

PS Bine ca mi-am comandat un IBANEZ la Thomann. Cam atat mai vad eu ca realizari sigure! De acum incolo traim cu ce avem. Sau intram in PDL. Totusi sa dea Dumnezeu sa ma insel.

Edited by drrond
Link to comment
Share on other sites

Meseriasule, ne arati si noua carnetul de membru? Nu de alta, dar esti cel mai inversunat de-aici.

Au postat mai multi, dar niciunul la fel de insistent ca tine. Mai bine explica-ne logica votului

pro-Geoana. Eu unul vreau sa stiu ce te face pe tine mai destept decit un votant Basescu.

 

eu nu am dat nici un argument pro-geoana

daca nu il pup in cur pe basescu inseamna ca is pro-geoana?

si ca sa fac pe una fericita (care sigur va citi asta :) ) "Great ideas often receive violent opposition from mediocre minds."

fara sa argumentez? tu te asculti? ce dracu fac de cand am intrat in discutia asta?

voi da un argument cum ai cerut de ce sunt mai destept decat un sustinator basescu: STIU SA CITESC

 

nu mai am ce discuta in acest topic e un subiect incheiat, au trecut alegerile nu mai are nici un rost sa discutam, pupincuristii lu basescu raman pupincuristii lu basescu orice s-ar intampla

 

p.s. pentru maur geoana a fost prostanac si inainte sa se culce nu numa cand so trezit

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

eu nu am dat nici un argument pro-geoana

daca nu il pup in cur pe basescu inseamna ca is pro-geoana?

si ca sa fac pe una fericita (care sigur va citi asta :) ) "Great ideas often receive violent opposition from mediocre minds."

fara sa argumentez? tu te asculti? ce dracu fac de cand am intrat in discutia asta?

voi da un argument cum ai cerut de ce sunt mai destept decat un sustinator basescu: STIU SA CITESC

 

 

Si doar cu asta te lauzi? Hai ca esti penibil. Faptul ca tu ii consideri pe cei care l-au votat pe Basescu ca fiind prosti, inseamna ca dupa tine 50% din romani is prosti. Lasa, macar te avem pe tine care stii sa citesti, norocul nostru! :)

Link to comment
Share on other sites

Si doar cu asta te lauzi? Hai ca esti penibil. Faptul ca tu ii consideri pe cei care l-au votat pe Basescu ca fiind prosti, inseamna ca dupa tine 50% din romani is prosti. Lasa, macar te avem pe tine care stii sa citesti, norocul nostru! :)

Fara vreo legatura cu politica/alegerile, mi se pare un procent destul de optimist :)

Link to comment
Share on other sites

mie inca nu imi vine sa cred ca 5 milioane de oameni au votat basescu

si ca sa citez din Alexandru Lapusneanu

prosti da multi

 

asa "este" noi mai prosti!

Eu am votat contra lu' Geoana...e o mare diferenta.(tot respectul pentru OMUL Geoana,dar s-a inhaitat cu cine nu trebuie,de gashca lui vorbesc).

Din doua rele, am ales un rau mai mic :)

 

Oricum...Base presedinte. :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Eu nu pot sa cred ca m-am prostit destul incat sa urmaresc Realitatea pentru rezultate. Nu am mai intrat de mult pe site-ul lor si nici nu le-am urmarit postul, dar ce am vazut pe site a fost cea mai mare abonimatie jurnalistica pe care am vazut-o in viata mea. Ce porcarie.

Link to comment
Share on other sites

Si doar cu asta te lauzi? Hai ca esti penibil. Faptul ca tu ii consideri pe cei care l-au votat pe Basescu ca fiind prosti, inseamna ca dupa tine 50% din romani is prosti. Lasa, macar te avem pe tine care stii sa citesti, norocul nostru! :)

 

Da, si eu ii consider pe cel putin 50% din romani prosti, manelisti si condamnati pentru totdeauna la subcultura si mediocritate. Ma mir de fapt ca Basescu a luat doar atit de putine voturi, este fix presedintele pe care il merita tara asta, si cu care majoritatea locuitorilor ei se vor mindri.

Link to comment
Share on other sites

hai sa incepem cu jigniri, acu ma faci prost ca am votat contra lui Geoana sau cum?...iar tu esti ala desteptul ca arunci cu noroi...

Idee de om destept:"daca nu faci ca mine esti prost" :)

 

Da tu pe unu mai bun decat Basescu si eu il votez! :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Da, si eu ii consider pe cel putin 50% din romani prosti, manelisti si condamnati pentru totdeauna la subcultura si mediocritate. Ma mir de fapt ca Basescu a luat doar atit de putine voturi, este fix presedintele pe care il merita tara asta, si cu care majoritatea locuitorilor ei se vor mindri.

 

Mdah... si toti prostii l-au votat pe Basescu si restul pe Geoana, nu? Foarte tare. Dati dovada de o logica de lemn (si de nesimtire) si tot noi suntem aia prosti, nu? Rusine!

Link to comment
Share on other sites

Daca tu te simti in categoria enuntata de mine, e problema ta. Nu cred ca am spus ca toti alegatorii lui Basescu sint asa, ci ca majoritatea romanilor sint asa. Cred ca voi aveti o mica problema de logica, nu eu

 

Pai nu tu ai zis ca te miri ca Basescu a luat asa putine voturi din moment ce Romania are atatia oameni prosti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.