www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegeri Prezindentiale 2009


Sto
 Share

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Extenuat de lupta pentru iesirea din criza, premierul face el insusi una si, cum se mai zice, da ortul popii.

Funeralii nationale, popor, sobor, alesi, culesi, regrete eterne etc.

 

Pe marginea mormantului, Traian Basescu plange in hohote din ambii ochi, smulgandu-si ultimele suvite din parul restant, iar Elena Udrea, cernita toata, jeleste telegenic si ecumenic. In trei cuvinte, mare jale mare!

 

In drum spre iesirea din cimitir, Elena Udrea se apleaca discret la urechea lui Traian Basescu si-i sopteste plina de speranta: Traiane, nu-i asa ca as putea acum sa-i iau eu locul?

 

Iar Traian Basescu o asigura: Cum sa nu, Elena, numai ca trebuie sa te grabesti pana nu astupa aia groapa.

Link to comment
Share on other sites

eu sincer aleg raul cel mai mic, Nastase pardon Geoana :)

 

 

nu mai vreau o chelie asa luminoasa sa ne reprezinte si m-am cam plictisit presedinti care se termina "escu", doar daca as candida eu o.O care m-ati vota, as oferii les paul la saraci o.O si i-as trimite la conservator..

Link to comment
Share on other sites

@ Dark forest of evil:

Daca tot esti nehotarat ma gandesc ca te-ar ajuta cateva argumente mai competente decat ale mele (dupa cum se vede nu m-am lasat de propaganda :) )

Acum am gasit site-ul asta http://www.decebasescu.ro/

Are sectiune cu realizari, cu greseli, mi se pare ca e destul de obiectiv facut.

 

EDIT: Realizatorul site-ului a votat in primul tur cu Cernea :)

Edited by Gorel
Link to comment
Share on other sites

Acum am gasit site-ul asta http://www.decebasescu.ro/

Are sectiune cu realizari, cu greseli, mi se pare ca e destul de obiectiv facut.

EDIT: Realizatorul site-ului a votat in primul tur cu Cernea :)

cica realizare:

a scapat de nastase

de aici intelegem ca geoana daca va fi ales deja are o realizare ca a scapat romania de basescu

 

alta cica Romania a intrat in UE de la ianuarie 2007.

negocierile erau deja gata inainte de 2004 daca nu ma insel

 

siteu ala e o porcarie deoarece pune egalitate intre iliescu si geoana

daca asa sta treaba pun si eu egalitate intre basescu si udrea

votezi basescu - votezi udrea

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

Nu uitati ca singurele schimbari si reforme care vor avea vreo importanta in viitor vor fi culturale, nu politice, iar internetul este cea mai puternica arma pe care si-o poate imagina cineva.

cred totusi ca intre hydrogen bomb si internet as paria pe hydrogen bomb ca fiind cea mai puternica arma p care si-o poate imagina cineva

Link to comment
Share on other sites

Avem o țarã ºi-un steag. Pe care stau aliniate mai multe culori. Teoretic, trei: roºu, galben ºi albastru (definite vag prin lege ca „albastru-cobalt”, „galben-crom” ºi „roºu-vermion”). Practic însã, fiecare steag tipãrit poartã pe el alte trei culori, pentru cã fiecare producãtor, art director sau web designer alege singur care roºu, care galben ºi care albastru sã fie aºezat pe steag.

 

Campania „Un singur steag” îºi propune sã atragã atenția asupra faptului cã în acest moment România are ‘nºpe mii de steaguri în loc de unul singur ºi cere ajutorul celor care lucreazã în comunicare, al bloggerilor, ziariºtilor, politicienilor ºi al tuturor celor cãrora încã le mai pasã, pentru a „repara” steagul tricolor.

 

http://www.unsingursteag.ro/

Link to comment
Share on other sites

Rezultate exit poll-uri 6 decembrie 2009, ora 17:00

 

N.B. Pentru cei cu probleme cardiace: rețineți cã toate cifrele care se vor comunica televizat la ora 21:00 reprezintã rezultatele parțiale valabile pentru ora 19:00, rezultatele finale ale exit poll-urilor urmând a fi comunicate abia la 22:30-23:00.

 

Pentru ora 17:00:

 

CCSB: GEOANÃ 52,0% - BÃSESCU 48,0%

INSOMAR: GEOANÃ 51,2% - BÃSESCU 48,8%

CSOP: BÃSESCU 50,4% - GEOANÃ 49,6%

 

 

Ora 15:00:

 

CURS: GEOANÃ 51,5% - BÃSESCU 48,5%.

INSOMAR: GEOANÃ 51,7% - BÃSESCU 48,3%.

CCSB: GEOANÃ 52,7% - BÃSESCU 47,3%.

CSOP: GEOANÃ 51,0% - BÃSESCU 49,0%.

 

 

Ora 13:00:

 

CURS: GEOANÃ 52,48% - BÃSESCU 47,52%

CSOP: GEOANÃ 50,8% - BÃSESCU 49,2%

INSOMAR: GEOANÃ 52,3% - BÃSESCU 47,7%

CCSB: GEOANÃ 52% - BÃSESCU 48,0%

 

http://www.apahideanu.ro/2009/12/rezultate...-decembrie.html

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Cica au reultatele, dar cred ca iese chelie rahat, prea multa lume il vrea mort pe Geoana si compania.

Oricum vorba cuiva de pe forum, oricine iese, tot dracu' ala e, alti 5 ani de fu..re in c-r.

Lasa ca ma bag si eu si candidez, promit sa fiu mai bun decat Constantinescu (profesor la noi in facultate), dar ciocul tot nu il dau jos :) .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.