www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Muzicieni Crestini.ro


george4you
 Share

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trecand ieri prin spatele mitropoliei (Iasi) am vazut o bataie in toata regula intre niste "drept-credinciosi" pentru un loc la randul de lins hoituri (moaste)... Deci momentan asta e imaginea pe care o am in minte cand vad cuvantul "crestin".

 

ONTOPIC: Incercati si voi cu ceva mai divers, sunt satul de robotei care flutura steaguri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nai prea inteles multe din threadu asta, nui asa?:rolleyes:

 

Dar nici tu, asa este? Si nici cu limba romana nu prea le ai, "nui" se scrie "nu-i".

 

Ce treaba aveti cu omul, poate sa isi faca ce forum vrea el. Daca iti este sau nu tie util asta e alta problema, poate altora le este, daca nu macar autorului sigur ii este util. se simte cumva util celorlalti. Cred ca ar trebui sa avem putin mai multa intelegere unii fata de altii, fiecare are dreptul la convingerile lui, atata timp cat nu toti avem aceleasi convingeri nu trebuie sa sarim unul la gatul celuilalt.

 

Sper sa nu fiu prost inteles, nu am nici o treaba cu acel forum in nici un fel, am intrat de curiozitate sa vad despre ce este vorba cand a aparut prima data, nu mi s-a parut interesant pentru mine si de atunci nu am mai intrat, dar nici nu incerc sa le fac reclama in vreun fel.

Link to comment
Share on other sites

Dar nici tu, asa este? Si nici cu limba romana nu prea le ai, "nui" se scrie "nu-i".

 

Ce treaba aveti cu omul, poate sa isi faca ce forum vrea el. Daca iti este sau nu tie util asta e alta problema, poate altora le este, daca nu macar autorului sigur ii este util. se simte cumva util celorlalti. Cred ca ar trebui sa avem putin mai multa intelegere unii fata de altii, fiecare are dreptul la convingerile lui, atata timp cat nu toti avem aceleasi convingeri nu trebuie sa sarim unul la gatul celuilalt.

 

Sper sa nu fiu prost inteles, nu am nici o treaba cu acel forum in nici un fel, am intrat de curiozitate sa vad despre ce este vorba cand a aparut prima data, nu mi s-a parut interesant pentru mine si de atunci nu am mai intrat, dar nici nu incerc sa le fac reclama in vreun fel.

 

Noi avem, pentru ca e funny, lol. Chiar nu observi un element de puerilitate? Eu i-as face mai degraba observatie lui george4you (ugh) pentru ca a scris cu all caps decat lui Reckless.

Link to comment
Share on other sites

Nu-i vorba, Georgicã, tot respectul pentru crezul vostru, da' de-aici nu v-a dat nimeni afarã... Sau creºtinii au acorduri speciale ? Sau sunt chitari cu freturi oblice pentru creºtini ? Nu-i problemã. Alt site ...ªi ? Tre' sa faceți voi o "bisericuțã" ( uite, ce bine se potriveºte expresia...), nu ?

Dacã voi aºa considerați...

Succes ºi "Bãgați mare !"

Link to comment
Share on other sites

Foarte faina poza ... cred ca reflecta exact la ce se referea Metabog

 

Bine, Georgică ! Te prinsăşi pân' la urmă. Mai bine mai târziu, "...că a lor va fi Împărăţia Cerurilor" :).

 

Hai, An Nou Fericit staff-ului vostru din partea staff-ului lu' "ăialalţi" ;) ( "echipa adversă", vorba lu' Toma Caragiu ).

 

Late Edit : Ştii tu la ce ma refer, că de-acolo ţi-ai tras tu 5 minusuri. Alta dată urează din partea ta, că ştii bine ca unii avem oarece cu "staff"-u' vostru, chiar dacă tu eşti un băiat de treabă...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Bine, Georgică ! Te prinsăşi pân' la urmă. Mai bine mai târziu, "...că a lor va fi Împărăţia Cerurilor" :).

 

Hai, An Nou Fericit staff-ului vostru din partea staff-ului lu' "ăialalţi" ;) ( "echipa adversă", vorba lu' Toma Caragiu ).

 

Late Edit : Ştii tu la ce ma refer, că de-acolo ţi-ai tras tu 5 minusuri. Alta dată urează din partea ta, că ştii bine ca unii avem oarece cu "staff"-u' vostru, chiar dacă tu eşti un băiat de treabă...

 

 

Nu stiu Ramurel ...chiar nu stiu... ce aveti cu cei din staff-ul nostru? Si de ce "echipa adversa" ? Asa sa fiti doar contra sau voi slujiti pe Mamona si trebuie sa va faceti norma de minusuri? Sa fi iertat fiule acum de sarbatori pentru pacatele de voie si cele fara de voie ... dry.gif Sincer minusurile tale nu ma incalzesc cu nimic... ci doar pot atrage antipatia unora care nu gandesc ca tine vazand ce atitudine puerila aveti ... asta arata cat de jos ganditi ... :rolleyes:

Edited by george4you
Link to comment
Share on other sites

Sã mã scuzi dac-am fost mai puțin subtil, deºi am spus-o cu iz de glumã, în mare parte.

Aº fi vrut sã remarci, de la postul meu anterior, cã mi se pare deranjantã etalarea convingerilor religioase, politice, sexuale, paranormale ºi tridimensionale pe un site cu ºi despre muzicã ºi intrumente muzicale. Postul la care m-am referit, ºi pentru care ți-ai încasat 5 minusuri ( nimeni nu poate da 5 minusuri într-un singur post, deci nu sunt ale mele...) ar fi fost frumos sã sune „ Sãrbãtori Fericite din partea mea, a lui Georgicã „ , nu din partea io ºtiu cãrui partid politic, în care eºti afiliat...

 

Georgicã ! Multã sãnãtate, putere de muncã, minte limpede ºi succese pe viitor... Numa’ bine !

 

 

 

 

:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu prea e bun topul asta ... Korn de exemplu nu canta metal , iar mai multi muzicieni de acolo au fost mereu crestini nu au "devenit" intr-un moment anume , ca sa nu mai spun ca sunt comparati oameni de convingeri religioase diferite....

 

Sincer minusurile tale nu ma incalzesc cu nimic... ci doar pot atrage antipatia unora care nu gandesc ca tine vazand ce atitudine puerila aveti ... asta arata cat de jos ganditi ... :rolleyes:

 

asta nu e o atitudine prea crestina ;)

Link to comment
Share on other sites

Asta cu saitu' lui crestin e pocait? Numa' p-aia i-am auzit exprimindu-se in felul asta. "Noi sintem crestini". La dracu, de parca noi (ortodocsii) n-am fi tot crestini. Ce dracu ii invata popii aia ai lor nu'sh, da' sigur le baga ceva in cap, ca toti pocaitii pe care-i stiu sint cam timpiti si putin fanatici cind vine vorba de religia lor.

 

PS. Oricum, Biblia voastra e mai perversa ca a noastra. La voi acolo scrie de ala cum ii sugea sfircurile aleia and stuff. :lol:

 

@kroko

nici tu n-ai avut ce face in 28 septembrie 2008? :lol:

Edited by Ironside
Link to comment
Share on other sites

Asta cu saitu' lui crestin e pocait? Numa' p-aia i-am auzit exprimindu-se in felul asta. "Noi sintem crestini". La dracu, de parca noi (ortodocsii) n-am fi tot crestini. Ce dracu ii invata popii aia ai lor nu'sh, da' sigur le baga ceva in cap, ca toti pocaitii pe care-i stiu sint cam timpiti si putin fanatici cind vine vorba de religia lor.

 

PS. Oricum, Biblia voastra e mai perversa ca a noastra. La voi acolo scrie de ala cum ii sugea sfircurile aleia and stuff. :lol:

Dacã s-ar întrupa diavolul ar putea fi membru fãrã nici o problemã în multe biserici numite creºtine. Poate ar ajunge ºi pe la amvoane...

În concepția mea, numai creºtinismul bazat în întregime pe Biblie îºi meritã numele.

 

Sunt curios la ce te referi când vorbeºti de "Biblia voastrã" ºi unde ai gãsit respectiva descriere. Eu încã nu am gãsit în Biblia mea...

Link to comment
Share on other sites

Voi sunteti si fraieri. E foarte interesant forumul. Trebuie sa stii unde sa citesti, foarte multe patanii interesante se intampla. Cu voia lui 'Mnezau, bineinteles. Imi permit sa va prezint cateva povesti.

 

Povestea postului de radio

 

sambata, de la ora 8 la 10, cu voia Domnului, voi incepe prima emisiune adevarata la radio MC....va cuprinde multe genuri muzicale crestine si vreau sa pun accent pe cuvantul crestin, si mai ales pe cuvantul pocainta, ca nu suntem aicea sa ne dam noi mari si tari c acine suntem, trebuie sa ducem o viata in smerenie si singurul lucru cu care ne putem lauda este Domnul Isus Christos. Emisiunea vreau sa aiba un caracter smerit, pentur ca io unu "sufar" de boala laudaroseniei. Muzica o sa fie pe toate gusturile si asta nu se discuta, chiar o sa fie pe toate gusturile, poate o sa fie mai putin profi la inceput dar cu timpul o sa fie ceva profii daca ne rugam unul pentru altul.

 

.......

Se pare ca 'Mnezau n-o vrut :(

 

imi pare nespus de rau dar trebuie sa aman inceputul eisiuni reflector din motive personale, car enu doresc sa le fac publice la momentul acesta. nu e nimik spiritual implicat inaceasta, este doar faptul ca nu pot sa fac acest lucru tocmai acuma, imi pare rau si iertati-ma dar mai bine renunt acuma la inceput decat pe parsurs, si Domnul va binecuvanta inceputul cand va fi, va garantez acest lucru. nu vreu sa pied ceva pentru ca am fost prea incapatanat. nu vreua sa ma considrati ca unul care dezamageste pentru ca nu sunt, nu pot sa ma implic asha de mult cum ash vrea, vreau mai intai sa imi gasesc un serviciue stabil si apoi voi relau aceasta lucrare care stiu ca este importanta si necesita implicare si implicare care o necesita nu o pot da inca.

 

Domnul cu voi

 

Acum intervine un ascultator al singurului post de radio fara emisiuni cu o propunere:

 

ar fi fain si o emisiune joc cu intrebari din biblie si sa se castige negative ori prin intermediul netului ori prin posta sau alte emisiunii pentru copii sua alte unde sa voorbim despre un caz iar cei de pe net de pe mess sa isi dea cu parerea si sa le zicem si parterea lor pe radio .Io as vrea sa fiu unul caresa am o emisiune la radio daca se poate

 

Povestea genurilor de muzica

 

Ce genuri de muzica vreti sa auziti pe radio MC

 

Cred ca in primul rand muzica crestina avand in vedere ca e site crestin... icon_e_wink.gif

Eu cred ca e bine sa fie muzica diversificata .. si in limba romana si engleza...gusturile sunt cu siguranta diferite...

 

Baieti, mai sunt si alte limbi pe pamant in afara de romana si engleza......Sa mai incercam si altceva, nu?

Alexandra da si un exemplu, pentru a fi toata situatia clara:

 

Muzica crestina in limba croata suna bine.

Parca ideea muzicii "crestine" era mesajul. Ca alte diferente in afara de versuri intre metal despre 'Mnezau si metal despre Lucifer nu prea sunt.

 

eu am in franceza, in indiana si si ceva limbi de prin africa, aveti sa le ascultati cand mai inru in emsie,promit, dar cand nu promit, dar promit ca repede icon_e_biggrin.gif

Avutule.

Edited by Gojira
Link to comment
Share on other sites

Acum intervine un ascultator al singurului post de radio fara emisiuni cu o propunere:

 

"... ar fi fain si o emisiune joc cu intrebari din biblie si sa se castige negative..."

 

Vezi ? Vezi ? La ei precis merge ºi "Duelul"... "Mnezãu' ei de treabã... Numa' la noi în RGC ba ! Pãcãtoºilor care sunteți voi pãcãtoºi ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dar nu a voastrã, right? :lol:

Ar trebui cel puțin sã fie (ovo-lacto-)vegetarian, sã nu consume alcool ºi alte prostii... ºi sã sãrbãtoreascã sâmbãta.

 

Lãsând gluma la o parte, trebuie sã recunosc cã biserica mea nu e o bisericã de sfinți...

Cel mai nefericit exemplu care pot sã vi-l dau... cred cã e ºi unic în istoria bisericii:

Cred cã ºtiți povestea nefericitã a studenților la medicinã (Carmen B ºi Sergiu F...)...

Pe Carmen am avut ocazia sã o vãd la adunãri de ale noastre. Era membrã a bisericii.

 

De la început diavolul s-a furiºat între creºtini ºi cautã sã amãgeascã cât mai mulți.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui cel puțin sã fie (ovo-lacto-)vegetarian, sã nu consume alcool ºi alte prostii... ºi sã sãrbãtoreascã sâmbãta.

 

De la început diavolul s-a furiºat între creºtini ºi cautã sã amãgeascã cât mai mulți.

 

"Legat de prima parte..." : Cu alcolul, zic eu ca ne descurcam , nu-l consumam. Pot spune chiar ca-l reciclam... Iar , de sarbatorit, in mod sigur, in fiecare Sambata... si nu numai...;)

 

Cu diavolul, cred ca-ti dau dreptate, insa incep sa am indoieli pe alta parte... El o fi atunci cel care cere taxe de la buget, paduri si scutiri de impozite... ?...:unsure:

 

PS: Am ramas fara diacritice... Laptop nou.... Inmormantarea si pomana la groapa din spatele blocului... Fiecare-i binevenit da-si aduce bautura si sendviciu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.