www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Muzicieni Crestini.ro


george4you
 Share

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Death Poop

am observat ca in versurile de la Pink Floyd, daca inlocuiesti "baby" sau sinonimele cu "Jesus" sau sinonimele, ies niste melodii numa bune pentru un "grup vocal-instrumental crestinesc"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

poate si numele la forumu noastru ar trebui sa se schimbe-> RGCC romanian guitarist christian community ,rgc-ul nu-i pt crestini?sau cum?...nu cred ca mai era necesar un forum pe aceiasi tema,da fiecare cum crede

 

 

 

eu nu am inteles niciodata ceva...daca toti il iubesc pe Dumnezeu,catolici,protestanti,si alte 300 de alte grupari;de ce nu se unesc? sau fiecare are versiunea lui de Dumnezeu?  :) ...nu pare prea crestinesc asta,si nimeni nu mi-a dat un argument valid....

 

 

 

oricum,sper sa aveti cat mai multi useri,si cat mai multi chitaristi

Link to comment
Share on other sites

poate si numele la forumu noastru ar trebui sa se schimbe-> RGCC romanian guitarist christian community ,rgc-ul nu-i pt crestini?sau cum?...nu cred ca mai era necesar un forum pe aceiasi tema,da fiecare cum crede

 

 

 

eu nu am inteles niciodata ceva...daca toti il iubesc pe Dumnezeu,catolici,protestanti,si alte 300 de alte grupari;de ce nu se unesc? sau fiecare are versiunea lui de Dumnezeu? :) ...nu pare prea crestinesc asta,si nimeni nu mi-a dat un argument valid....

 

 

 

oricum,sper sa aveti cat mai multi useri,si cat mai multi chitaristi

si daca sar uni...mai devreme sau mai tarziu tot sar trezi unul care va fi denumit "eretic" pt ca nu crede intocmai dupa dogma si acela isi va forma propria lui religie...si tot asa (intotdeauna intrun grup de oameni va exista cel putin o persoana mai rebela)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eu ma refeream la primul post din acest topic si la titlu ...nu am urmarit link-urile nici tot ce s-a postat :)

 

si inca n-ai vazut prea multe.....
....(o fi si asta vreun sectant)..
Link to comment
Share on other sites

Singura situatie in care sar alia un catolic cu un ortodox ar fi in sfanta lupta impotriva musulmanilor.... insa in ziua de astazi is depasiti numeric :) si nu ar putea merge la cruciada :)))) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.