www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Asta ii americanca, mai am si-o chinezoaica, frumoasa e si aia, dar deocamdata nu exista "Fanclub copii chinezesti". :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Rayvann
Am avut o camera mai buna pentru citeva minute, asa ca mi-am pozat si io rigu:

 

 

 

Asta e impreuna cu un Custom Shop Slash pe care mi-l cam doresc :) Sa vedem daca imi iese.

 

Eu ma prind mai greu dar, nu ziceai ca ai un stagg custom si un zoom 8080 ? :) Era la panarama? (si dumble-ul pe care nu-l mai canti pentru ca ii s-a ars o lampa = gibson care nu-l canti pentru ca i s-a rupt o coarda :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
In mod evident era la panarama. Cred ca George trebuie internat la dezintoxicare pentru GAS :) (la fel si calimero si multi altii de p-aci)

 

 

Hint1: Gear Acquisition Syndrome, a common disease suffered by musicians

Hint2: google-sm.gifdumble

 

Noi astia mai muritori si mai de rand din pacate cam asta papam in general, de asta n-am inteles :) .

Stiam ca dumble-urile erau dinalea barbare in ultimul hal, dar nu stiam ca sunt asa de putine.

Anyways, hail your Lord and Master, teh Soldano amplifier :) . mai vreau poze!!

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

In mod evident era la panarama. Cred ca George trebuie internat la dezintoxicare pentru GAS :) (la fel si calimero si multi altii de p-aci)

 

Ma primiti si pe mine la dezintoxicare?

 

Sa va prezint "marfa":

 

1 - Hoyer 5068 (made in RFG, aprox 1978), doze Seymour Duncan SH-4b, SH-2n

2 - Fender Telecaster 52 Reissue

3 - Jazz-Bass Yamaha BB-STD (made in Japan, 1983), grif Warmoth, USA, doze Sadowsky

4 - Fender Telecaster Baja (made in Mexico), aia nu e a mea, era doar in vizita, asa ca a participat la poza de grup

5 - Fender 50th Anniversary Stratocaster 57 Reissue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ce frumos e squire-ul

 

eh, hades... toamna se innumara Straturile :):)

 

@demos ms ms :D ... nu-l mai dau ca nu am ce-mi lua de bani si suna frumos in acordaje open .. si cu slide...

dar daca doresti iti pot vintigiui' si tie chitara :P:)

 

edit2: hades nu uita sa-ti schimbi ala din semnatura cu ibanez player, ca te vor da afara din clubul fender...

 

 

 

@demos jos (sa nu mai dau alt reply) ... oooo clar... facem o marmelada :D telefelicitari atunci ;)

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

eh, hades... toamna se innumara Straturile :):)

 

@demos ms ms :D ... nu-l mai dau ca nu am ce-mi lua de bani si suna frumos in acordaje open .. si cu slide...

dar daca doresti iti pot vintigiui' si tie chitara :P:)

 

a aparut o ocazie , sar putea sa-mi iau un telecaster , un schimb chestie complicata , esti invitatul meu :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.